Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire beteg felfogás ez?

Mennyire beteg felfogás ez?

Figyelt kérdés

Elég szegényen nőttem fel, valamint testi, lelki terrorban, de nem érzem úgy, hogy boldogtalan lettem volna. Egyetemen volt, hogy éheztem, durva megaláztatásokat kellett elviselni a tanároktól, csoporttársaktól, néha éheztem, valahogy mégis az volt eddigi életem legszebb időszaka.

Most kicsivel jobban megy, bár sokat dolgozom, keveset keresek.

Tudom, hogy már nem vagyok szegény, és nem kell minden fillért beosztani, de így is ketté vágom a törölgető lapocskákat használat előtt, saját márkás termékeket használok a háztarstásban (mosószer, mosogatószer, folyékony szappan), és csak akkor veszek újat valamiből (sampon, tusfürdő), ha az előző már elfogyott.

A gondolat, hogy valamiből van felesleges, ugyanannyira megriaszt, mintha valamiből semennyi sincs.

Ugyanúgy kézzel mosok, és varrok, mint szegény időszakomban.

Rengeteget dolgozom, nincs olyanom, hogy szabadnap, és ugye állómunka. Ennek ellenére alig várom, hogy másnap legyen, és mehessek dolgozni, mert imádom csinálni. A pénz annyira nem érdekel, mindig félreteszem a kötelező kiadásokon (lakás, kaja) felül megmaradó összeget.

Sokszor vannak ok nélküli boldogságrohamaim.


Van, aki azt mondta, az átélt dolgok miatt torzult a felfogásom, és ez egy mentális betegség.


Tényleg?


L


2015. jún. 4. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem csak a kézzel mosás fura egy kicsit, a "munkamániádra" nem tudok mit mondani, mert nem tudom, mit dolgozol, és hogy valóban szereted-e csinálni.

A többiről meg az a véleményem, hogy ezerszer jobb, ha így gondolkodik valaki, mint hogyha halomra vásárolná a sok hülyeséget, amire nincs is szüksége.

2015. jún. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs itt baj ha nem vagy igénytelen, az lenne a baj, ha fordítva lenne, tehát pazarolnál, és boldogtalan lennél. De azért egy mosógépet vehetnél, mert tönkre fogja tenni a bőrödet a mosószer.
2015. jún. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi az a saját márkás?
2015. jún. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jah, ez olyan csajos kifejezés. Legalábbis, aki vezet háztartást vagy rendszeresen vásárol be, tudja, mi ez.

Azok a termékek, amik egy üzletlánc sajátjai.

2015. jún. 4. 18:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Kicsit szokatlan. Néha kényeztesd magad egy picit, menj be egy drogériába és vegyél egy parfümöt, vagy szerezz be egy jó varrógépet, abból akár hobbi is lehet.


Ha egyedülálló vagy nincs belőle baj, de egy kapcsolatban gondokat okozhat amennyiben a másik fél máshogy gondolkozik.

2015. jún. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
Mitől lenne ez beteges? Ez semmiképp sem beteges, rendben vagy.
2015. jún. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!