Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az öngyilkos lányról?

Figyelt kérdés

A történetét pár hete olvatam az interneten, most meg nem találom, de mindegy is. A lényeg az,hogy 15 éves volt. Az szülei születése után meghaltak balesetbe, a nagyszülei nevelték. Hirtelen változott meg 11-12 éves korában, többször volt pszichiátriám is. Kiderült,hogy anyakomplexusa van, anyapótlékot keresett. Aztán megállapították,hogy skrizofrén. Öngyilkos akart lenni, de megúszta pár hónap kómával, 12 évesen. Aztán 2 évre rá kigyógyult, minden össze jött neki, sikerült tanulnia, sportolt, sok nővel tartotta a kapcsolatot. 15 évesen váratlanul összeesett az utcán majd kiderült,hogy leukémiás. 3 hónapot jósoltak neki, majd mikor ezt elmondták neki rá 1 hónapra leugrott egy maga épületről és meghalt.

Kiderült,hogy az azelőtti hetekben rengeteget volt a temetőben szüleinél, ahol a szülei sírján találtak egy papírt. Arra leírta, őt nem győzheti le semmi, nem fog kudarcot vallani. Halála után kiderült, lehetett volna esély arra,hogy megmentsék, nem is kevés. Sokan az orvosokat hibáztatják, mások azt mondják nem volt a lány beszámítható.


Ti mit gondoltok erről? Szerintem gyáva volt szembenézni a betegséggel,de meg is lehet érteni, még gyerek volt.



2015. jún. 3. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Ha már csak pár hónapnyi várható élettartamot állapítottak meg neki, akkor egy végső stádiumban szenvedő rákbetegnek nem lehet reménye a gyógyulásra, érthető, hogy öngyilkos lesz, ha nem akar szenvedni.
2015. jún. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Leugrik a háztetőről, de te azt mondod rá, hogy gyáva... Csak én látom a logikai bukfencet?


Egyébként sajnálom a lányt, de ő döntött így. Remélhetőleg már a szüleivel van.


Ha ez a sztori Magyarországon történt, akkor nem is lepődök meg. A pszichiátriai gondozás ma Magyarországon botrányos állapotban van.

2015. jún. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Amerikai sztori. De sajnos nálumk is vannak szerintem ilyen esetek. Miért botrányos?

Ezt kifejtenéd nekem? Légy szíves kedves 2-es.

Előre is köszönöm.

2015. jún. 3. 20:56
 4/9 Firedoom ***** válasza:
23%
Szerintem nagy nehezen meggyőzte magát arról, hogy bármi lehetséges, nem fogja feladni. Ezek után az orvosok közölték vele, hogy meg fog halni, hiába csinál bármit. Ezek után te nem sokkolnál le?
2015. jún. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Ha tudnám hogy meghalok, azt szeretném csinálni utólsó napjaimban, amit nagyon szeretek. Zene lazaság szex, enni, inni, és beszélgetni az élet szépségeiről!
2015. jún. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Ha megtudnám, hogy halálos beteg vagyok és nincs remény, biztos végeznék magammal, mielőtt fájdalmaim lennének és elgyengülnék. Sajnos nagyapám is ezt tette...
2015. jún. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

"Ha tudnám hogy meghalok, azt szeretném csinálni utólsó napjaimban, amit nagyon szeretek. Zene lazaság szex, enni, inni, és beszélgetni az élet szépségeiről!"


Aha, megnéznélek én tényleg egy ilyen helyzetben!Szex, pia, haverok, buli, fanta... na persze :D

2015. jún. 4. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3: Kevés a pszichiáter és még kevesebb a pszichológus. Már a fekvőbeteg ellátás is úgy megy, hogy megkísérled az öngyilkosságot, bevisznek és másnap már alá is íratnak veled egy papírt hogy hazamehess. Aztán ezek mellett folyamatosan megy az ágycsökkentés és sorban mondanak fel az orvosok.


A járóbeteg ellátás egy tragikomédia. Ha kérsz időpontot, akkor kapsz 1-2 hónap múlva és amikor bemész, 15 perc alatt lerendeznek, kapsz gyógyszert és menj majd vissza 1 év múlva. TB alapon pszichológushoz járni pedig egyenesen kizárt dolog. A meglévő szakemberek a saját bevallásuk szerint is alig bírnak a fekvőbetegekkel, ezért nem is fogadnak általában járóbetegeket.


Aztán arról nem is beszéltem, hogy minden iskolába is kéne egy-egy pszichológus..

2015. jún. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mit gondolok róla?

Nem, nem volt gyáva. Egyáltalán nem.

"Arra leírta, őt nem győzheti le semmi, nem fog kudarcot vallani."

Erős volt, és magabiztos. Csodálatra méltó.

2015. jún. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!