Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az kellemetlen, hogy a Magyar...

Az kellemetlen, hogy a Magyar könyveket nem szeretem?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek olvasni, viszont valahogy a Magyar írók könyvei egyáltalán nem tetszenek. Sok Magyar regényt kölcsönöztem már könyvtárból, viszont a 80.-90. oldalnál már vissza vittem, annyira nem tetszett. Inkább szeretem az Orosz írókat (Dosztojevszkij, Tolsztoj, Gogol) De szeretem még Victor Hugo, vagy Lin-Yu Tang könyveit. Nem kellemetlen ez? Elvégre Magyar állampolgár vagyok.
2015. jún. 4. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
43%

Na, ha már olyan sokat olvasol, akkor tudhatnád, hogy nemzetiségek nevei kisbetűvel írandók. Így magyar, orosz, nem Magyar és Orosz...

És nem, nem "kellemetlen", ha nem tetszik, nem tetszik.

2015. jún. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 schocko ***** válasza:
71%
Még nem találtad meg a neked megfelelőket. Egy részük túl nehéz lehet még, a másik meg esetleg már túlhaladott...
2015. jún. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
27%

Vannak jó magyar könyvek és persze kevésbé jók is. De egyébként ez szubjektív.

Mikszáth, Kazinczy, Babits, Zilahy, Molnár, Szabó Magda, Örkény - letehetetlen

Krúdy, Jókai olvashatatlan -számomra.

Azért ne mondd, hogy mondjuk az Abigél nem tetszett. Ezt még azoknai is tetszik az iskolában, akik még műsorújságot sem szeretnek a kezükbe venni.

2015. jún. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én se vagyok értük oda, holott szeretek olvasni, Szerintem nincs ebbe semmi, olvasok rengeteget angolul és oroszul is, akkor már ezen is fenn lehetne akadni, hogy mért nem magyarul olvasok mindent.
2015. jún. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!