Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogyan szoktátok rávenni/me...

Ti hogyan szoktátok rávenni/meggyőzni magatokat hogy megtegyetek nehéz, kellemetlen dolgokat?

Figyelt kérdés
Nekem most egy olyan döntést kell meghoznom ami rengeteg fizikai és lelki fájdalommal fog járni, de hosszútávon jobbá teszi az életemet! Már többször nekiálltam hogy megvalósítsam de mindig meghátráltam, gyávának bizonyultam!
2015. máj. 14. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, motiváció kérdése. Mármint ha értelmes a cél és azt eléggé szeretném elérni, akkor vállalható.


Pl. nehéz volt felmondani az egyik munkahelyemen, tudtam, hogy kínos lesz, de megnyomorította az életem, és utána már jobb jött. Vagy az idei életmódváltás, nehéz volt tartani eleinte, de mostmár jó, és csodás érzés, ahogy formálom a testem.

2015. máj. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sehogy. Még a szükséges, jó, hasznos és nem is vészes, csak épp nem akaródzó dolgokra se nagyon tudom rávenni magam, ami eléggé nehezít az életben.

Megpróbálom magamat meggyőzni, hogy ez így jó, be is látom, de ha valami visszatart, akkor nem sokat tudok tenni. Remélem, másnak lesz valami jó ötlete, de ez igazából belül dől el, másnak lehet könnyű és egyértelmű, ha nekünk, akiknek tenni kéne, nem az.

2015. máj. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én már csak akkor csinálom meg,akkor lépek,mikor vészhelyzet van :) Mindennel úgy vagyok,hogy ejj ráér az még ... Közben meg bűntudatom van,meg tornyosulnak felettem a fekete felhők,nem kapok észbe,aztán mikor gond van,csak nézek nagyokat.Úgy lehetne ezt csak megcsinálni,hogy emlékeztetnie kell az embernek magát,hogy milyen jó érzés ha ezen meg azon túl vagyok,ezért kell megcsinálni,csak nehéz ha valaki ilyen típusú.Illetve fel szoktam néha írni a dolgokat,és pipálgatom őket,ez néha ösztönöz.
2015. máj. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"az isten verje meg!!!" és nekiállok. ha valamit kell azt kell. akarom vagy nem ez van. ha még hasznom is lesz belőle a későbbiekben akkor sokkal könnyebb rászednem magam, de olyanra is tudom amivel csak másoknak segítek, esetleg a lelkiismeretemnek.
2015. máj. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2015. máj. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mérlegelek és a dolog hasznát nézem.
2015. máj. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!