Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg több az anyagias...

Tényleg több az anyagias ember manapság mint mondjuk 6-8 évvel ezelőtt?

Figyelt kérdés
Nekem teljesen az a benyomásom hogy az elmúlt pár évben szinte a csapból is az folyik hogy ki mennyit keres, mi mennyibe kerül, ki mit engedhet meg magának és mit nem... de nem tudom vajon ez ilyen általános közhangulat változás vagy én kerültem más közegbe, vagy csak manapság jobban feltűnik mikor ilyen dolgokat hoznak szóba?

2015. jún. 10. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
2008 szeptember : gazdasági világválság. Tippelj, hogy miért sok az anyagias ember...
2015. jún. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem több. Inkább csak az elkeseredett több, aki nemhogy előrelépni nem tud, de csúszik lefelé.

Én is azon kapom magam, hogy többet foglalkozom a pénzzel. De muszáj, 40%-kal csökkent a fizetésem az 5 évvel ezelőttihez képest. Így már az alapvető dolgok megvásárlása is problémás, sokat kell sakkozni, hogy legalább arra jusson, amire nagyon muszáj.

Ha normálisan keresnék, nem érdekelne a téma.

2015. jún. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20 eve is pont ennyi volt meg 40 eve is.
2015. jún. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%
Nem csak hogy nem több, de jóval kevesebb. Gondolj bele, 50-80 évvel ezelőtt még totál természetes volt, hogy a szülők választottak a gyereküknek párt, mégedig annak a családjának az anyagi helyzete alapján.
2015. jún. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
9%
Ettől az elmúlt pár évben szövegtől a falnak megyek, meséld már el, honnan tudnád PONTOSAN, hogy 10-20-50-100-200 éve mennyire volt erről szó. Sehonnan. Na ugye, hogy hülyeséget kérdezel. Ne ilyenekkel akarj már okosnak tűnni, csak égeted magad vele.
2015. jún. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!