Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van manapság ennyi...

Miért van manapság ennyi jellemgyenge, önbizalomhiányos és önállótlan ember?

Figyelt kérdés
2013. aug. 18. 10:04
 1/2 anonim ***** válasza:
84%
Ez nem manapság van. Mindig is volt, de ezelőtt 10 évvel honnan a francból tudtál volna róla? A facebook-ról, a gyakorikérdésekről nem! Ezelőtt harminc évvel még internet sem volt, hogy megismerd a szomszédod álláspontját, a többi ember jellemét.
2013. aug. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgetni x évre is beszélgettek az emberek, akkor is voltak barátságok, munkahelyek, ahol x órát töltöttek együtt az emberek stb. És az ilyen embert nem nehéz kiismerni, úgy értem a legtöbb cselekedetéből lejön, hogy "jellemgyenge, önbizalomhiányos és önállótlan".


Pontos választ nem tudok adni, de engem is idegesít néha.

Szerintem ez egy összetett probléma, de talán az is hozzájárulhat, hogy nincsenek bedobva a mélyvízbe, nincsenek rákényszerítve a dolgokra. Pl. sokan otthon ülnek a gép előtt, egy csekket sem akarnak vagy tudnának feladni a postán. Nem találnak maguknak munkahelyet, mert a talpraesettebb társaikat veszik fel. Viszont a szüleik megengedik, hogy velük éljenek még 30 évesen is, vagy a nyugdíjukból fizetik nekik a lakást, így nem élet-halál kérdése, hogy munkát találjanak, tehát megtehetik, hogy nem változtatnak. Ha komolyan fenyegetné őket, hogy utcára kerülnek, akkor talán jobban odatennék magukat (persze van aki akkor sem).

De ott van az is, hogy manapság a legtöbb ember vagy nem tud semmit, vagy annyit dolgozik, hogy nem ér rá átadni a tudását a gyerekeinek. Emlékszem én is mennyit égtem, amikor először mentem egyedül vásárolni, mert nem tudtam, hogy egyes zöldségeket le kell mérni és akkor én címkézhetem fel, hogy mennyibe kerül. És azt sem tudtam, hogy most akkor melyiket kell rárakni a kis mérlegre és melyiket nem. A postán meg csak beálltam egy sorba, aztán persze mondták, hogy nem oda kell így az első alkalomnál kb. egy fél napot ott töltöttem... Mindezt azért, mert nem magyarázta el nekem senki, hogy mire számítsak. Kérdezni meg ilyenkor nehéz, mert ha pl. nem is tudod, hogy van kismérleg, akkor azt sem tudod megkérdezni, hogy működik...


Gondolom ennek is a rossz szülői nevelés az alapja, aminek manapság nem kedvez a helyzet. Alig lehet megélni, feszült az egész ország, nem csoda, hogy nincs az embereknek ideje/energiája elegendő (minőségi) időt tölteni a gyerekükkel. Vagy sokszor már a szülők is ilyen semmilyen emberek és akkor csak belenevelik a gyerekbe...

2013. aug. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!