Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Dihányzás Japánban. Mennyire...

Dihányzás Japánban. Mennyire gáz/nem gáz fiatalon?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha én kiutaznék egy hónapra japánba, ott iskolába járnék(így volna, de nem ecsetelném), mennyire lenne gáz, ha cigarettáznék? 16 éves fiú vagyok. Az ottani diákokat, tanárokat, szomszédokat, fogadócsaládot mennyire zavarhatja? Ott az normális dolog, vagy azért nagyon kinéznének? Persze alapból kitűnnék, 180 magas szőkén, de az változtatna bármit az emberek hozzámállásán, hogy dohányzok?

2015. jún. 13. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Dihányozz nyugodtan, ha nem tetszik nekik, szólnak legfeljebb.
2015. jún. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

nem ajánlom

ahogy te is írtad, így is kitűnnél, amit a japánok nem szeretnek, így is nehéz dolgod lesz beilleszkedni, a helyedben nem nehezíteném a helyzetemet, de ha ott leszel, úgy is látni fogod, hogy viszonyulnak hozzád, és utána esetleg már lehet dohányozni, de az elején, szerintem semmiképp sem

2015. jún. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Pedig minden negyedik japán dohányos, nem zavarná őket.
2015. jún. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszi szépen a válaszokat! :D

Akkor úgy látom, hogy az ittenihez hasonló a helyzet.

2015. jún. 13. 15:35
 5/12 anonim ***** válasza:

A japók is dohányoznak össze-vissza.

Azon meg ne aggódj hogy mit szólnak, te akármit csinálsz gaijin maradsz, akivel elnézőek mert hát külföldi és így alanyi jogon nem kell beilleszkedned a szigorú társadalmi normák közé - nem is lehet, mert gaijin vagy.


Persze nem kell képükbe fújni a füstöt.

2015. jún. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

[link]


A lényeg:


20 éves kor alatt tilos cigarettát venni és dohányozni.


Ha lebuksz, akkor a rendőrök elkobozzák a cigit.


Ha az érted felelős felnőtteknek - esetedben a fogadócsalád és a tanárok - tudomása van róla, hogy te dohányzol, és ezt nem mondják el a rendőröknek, akkor 10000 jenig terjedő bírságot kell fizetniük.


Aki 20 év alattiaknak dohányárut ad el, annak 50000 jenig terjedő bírságot kell fizetnie.


(Automatából nem tudsz cigit venni, mert kell hozzá egy kártya, amit csak nagykorúak tudnak csináltatni.)


Ha van rá lehetőséged, akkor kérdezd meg a fogadócsaládot, hogy mi erről a véleményük. De én inkább kibírnám valahogy azt az egy hónapot, nem akarnék kellemetlenséget okozni senkinek.

2015. jún. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Oh, tehát ott maga az, hogy fiatal dohányzik, büntetendő? Itthon csak eladni nem szabad fiataloknak a boltban. Itthon ha beküldesz egy vadidegent, abba sem köthet bele a rendőr.
2015. jún. 16. 14:01
 8/12 anonim ***** válasza:
egyébként hogy mész ki? cserediákként?
2015. jún. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen. MEXT&AFS közös ösztöndíjprogram.
2015. jún. 17. 08:11
 10/12 anonim ***** válasza:

de irigykedek most :)

gratulálok neked, szép teljesítmény, érezd jól magad :)

2015. jún. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!