Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rontotta el úgy valaki gyerekk...

Rontotta el úgy valaki gyerekkorában mint én?

Figyelt kérdés

Igazából soha nem érdekelt a tanulás mindig 2-es körüli átlagom volt ami miatt egy szakmunkásképzőbe kerültem és "kitanultam" egy olyan szakmát ami épp jött de 18 évesen ténylegesen rájöttem hogy én ezt a szakmát nem is szeretem meg nem is értek hozzá szinte semennyire.

Ezért rossz munkahelyre kerültem kevés pénzért és itt döbbentem rá hogy valamit változtatni kelleni ezért elkezdtem estin az érettségit ami munka mellet nem volt hú de jó!(tudom amúgy se)

Hirtelen elkezdett érdekelni a történelem meg mindenféle tudományos könyvek (mert érdekesnek találom) és az angol és a német nyelv is amit komolyabban el is kezdtem tanulni csak ezekre már nem jut olyan sok időm főleg 12 órás munka mellet.Egy szakma is elkezdett érdekelni ami keresett is és jól is fizet csak sajnos nincs a képzésre 300 ezre Ft-om!

Az idegesít a legjobban hogyha kb. 11 évvel ezelőtt észbe kapok (most vagyok 23) és már akkor komolyabban elkezdem tanulni a német és az angol nyelvet és tanulok annyira hogy felvegyenek egy gimnáziumba és ott megcsináljam az érettségit és első szakmám révén ingyen megcsinálhattam volna azt a szakmát amit tényleg szeretnék (ma már csak 300 ezerét) akkor sokkal előrébb lennék az életben.



2015. jún. 14. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos sokan cseszték így el. Nekem az egyetem lett elnyújtva, 8 éve vagyok itt és még nem fejezte be, most is dolgozok inkább helyette (igaz jobban keresek mint a diplomás végzettségemmel keresnék). Ha újrakezdhetném vagy sokkal tudatosabban tolnám, vagy inkább csinálnék 1-1 szakmát, amivel tudom hogy ugyanennyit kapnék, s lenne feljebb lépés is, csak lenne +5 évem az életemből.


Ettől függetlenül nem a múlton kell rágódni, hanem felépíteni egy célt, és minden nap tenni érte. Legtöbbször nem megy azonnal, de hosszú távon mindig megéri a befektetett energia.

2015. jún. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne rágódj a múlton,csak tönkretesz. Igen,mindenki elcseszi valahol. Teis,énis.
2015. jún. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hidd el, sokan rontják el még érettségivel, meg használhatatlan diplomával is. Ahogy már írták, nem a múlton kell rágódni. Rakd össze azt a 3 kilót, és csináld meg a szakmát. Mindig tovább kell lépni.
2015. jún. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem te vagy az első és az utolsó sem.

Ami a lényeg, tanulni soha nem késő!

23 évesen meg pláne, szóval fejleszd magad,menni fog az,csak kicsit nehezebben, mint 10 éve.

Ne a múlttal foglalkozz, azzal úgysem tudsz mit kezdeni, szal hajrá!

Amúgy én sem tanultam,amikor kellett volna,most már bánom.

2015. jún. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, senkinek nincs tizenévesen annyi esze, mint később. Én is gondolkodom néha azon, mit csináltam volna másképp tíz éve a mai eszemmel, csak hát azért van a mai eszem, mert tíz éven át tanultam a hibáimból :) Nincs előre megírva az élet, hogy x évesen ezt és ezt a dolgot kell elérned. Ismerek olyat, aki 22 évesen érettségizik, és akkor mi van? A lényeg, hogy felismerted, mit akarsz csinálni, ez már az első lépés, hogy elindulj felé. Sok ember van, akinek fogalma nincs, mit akar kezdeni magával, csak azt tudja, hogy nem érzi jól magát a bőrében, na annál rosszabb nincs.
2015. jún. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen még van időd mindenre, hidd el nekem. Sokan csak 30 vagy 40 évesen kapnak észbe, vagy éppen soha nem. Azzal, hogy most igyekszel, képzed magad, már többet teszel a jövődért, mint a legtöbben.
2015. jún. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
30%

Tele vannak a gyorsettermek vegzett bolcseszekkel, akik 5-7 evet eltoltottek bufe-ruhatar szakon. Hozzajuk kepest elorebb vagy.


A tortenelem engem sem erdekelt, mert amit tanitanak az nem az osszefuggesek felismereserol szol, hanem az evszamok bemagolasarol. Utobbinak nincs sok ertelme, elobbinek viszont lenne. Viszont a neten eleg sokat olvasok - tortenelmi temaban is, most sokkal tobbet tudok tortenelembol, mint mondjuk amikor erettsegiztem (tudom, az emberek tobbsegere ez nem jellemzo). A nyelvek egyebkent emiatt is hasznosak, foleg az angol.


Amugy 300k nem sok egy kepzesre (a legtobb egyetemen egy felev nem jonne ki belole). Azt leirnad, hogy konkretan melyik szakmat nezted ki magadnak?

2015. jún. 15. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!