Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek lehetek valaha...

Szerintetek lehetek valaha boldog ember?

Figyelt kérdés
Nos a helyzet az hogy eléggé frusztráltnak érzem az életem. Egyszerű családból származok, nem mondom hogy szegények vagyunk, mert alapvető dolgokat nem nélkülözünk, de azon felül szinte semmi plusz. Félre tett pénzünk sincs évek óta. Szóval lényeg a lényeg, hogy eléggé elkeserít ez a helyzet. Hogy azt látom, hogy rengeteg fiatal aki jobb módú családból származik, az sikeres, boldog, kiegyensúlyozott. Persze félre ne értsetek, a pénz még nem garancia erre, de nem lebeg az a fejük fölött, hogy ezt meg azt az élményeket ki kéne hagyniuk mert nincs rá pénzük. Egyenlőre még tanulok, próbálom úgy formálni az életem, hogy ezeket az extra vágyakat teljesíteni tudjam. De mindig ott van bennem a félelem, hogy mi van ha ez minden törekvésem ellenére sem sikerül. Ha csak egy szaros átlagmunkásként kell tengődnöm. Mikor elnézem azokat a gyári melósokat, akik lenyomják a munkát, aztán hétvégén össze ülnek a haverokkal a panelok között, hogy ricázzanak meg bevedeljék a kőbenyait meg a kannásbort az arcba, és ezzel az életvitellel tökéletesen elégedettek, azt mondom ezek boldogok. De hát nyilván ez nem életcél. Én ennél többre szeretném vinni. De rettegek tőle hogy mi van ha nem fogom.
2015. jún. 15. 11:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha éppen nincs jobb dolgom, azzal töltöm a szabadidőm, hogy elképzelem hogy miféle mesés kalandokat élhetek át mediterrán tájakon, meg milyen menő autókat vezetek.
2015. jún. 15. 11:14
 2/7 anonim ***** válasza:
tegy meg mindent hogy ne gyari munkas legyen beloled. Elotted az elet, minden csak rajtad mulik.
2015. jún. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"De mindig ott van bennem a félelem, hogy mi van ha ez minden törekvésem ellenére sem sikerül. Ha csak egy szaros átlagmunkásként kell tengődnöm."

Ez rossz hozzáállás...minek aggódsz ezen? amit erre fordítasz időt/energiát azt fordíthatnád arra, hogy elérd álmaid kocsiját, utazását........


még iskolába jársz! szóval most tanulj amennyit tudsz!!!

ahogy látom van internet hozzáférésed...onnan rengeteg dolgot megtudsz tanulni! ne azon ragadj le, hogy mi van ha nem éred el...tegyél érte, hogy biztosan elérd! ha teszel érte és eléred akkor igen lehetsz boldog...de ha hagyod, hogy visszahúzzon a gondolat, vagy egy másik ember akkor csak álom marad...

2015. jún. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok. Nekem is megvan az álomház, utazás, egy család aki hétvégénként mindig csinál valami murisat. És én nekem is egyből az ugrik be, hogy programokhoz is pénz kell. Egy kis olvasáshoz is meg kell venni a könyvet. Persze le lehet tölteni, de annak még szaga sincs. Van karrier tervem, de mi van ha nem jön be. Most el kezdtem tanulni amiről azt hittem megfelelő lesz, mert érdekel meg minden. De nem, jövőre váltok. Inkább csak görcsölök azon hogy jó döntés hozok-e a céljaimért, mert nem akarom elszúrni. És már erő hiányában vagyok. Ilyen fiatalon... szégyenkezem is miatta. Legalább ha lenne egy társad, aki támogat és erőt ad. De én egyedül vagyok, és így még a magánnyal is küzdeni kell. Szóval most hogy rinyáltam, ideje szembeköpni magam. :')
2015. jún. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerinted két véglet van. Persze vannak a kannásboros gyárimunkások, meg vannak a tehetősebb, esetleg gazdagabb emberek. De mi van az átlagemberekkel?


Persze, mindenkinek mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy a sorsa jobbra forduljon és esetleg ne kellessen semmiből sem nélkülöznie. De mi van akkor, ha megpróbálnád / megpróbálnátok lejjebb venni a lécet és nem rögtön milliós nagyságrendben gondolkozni?


Mert 50-50% esélye annak, hogy vagy bejön, vagy nem (minden próbálkozásod ellenére). És a végén nehogy csalódás legyen a vége.


Szerintem az ember luxus autó, nagy ház és rengeteg nyaralás nélkül is lehet boldog, ha van családja, kapcsolata és barátai.


Ettől eltekintve sok sikert kívánok neked/nektek az életben! Remélem összejön! :)

2015. jún. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
"De mi van akkor, ha megpróbálnád / megpróbálnátok lejjebb venni a lécet és nem rögtön milliós nagyságrendben gondolkozni? "- Nagyon a végletekre éleztem ki a dolgot, de jelenleg a luxusautóknál, nyaralásoknál sokkal sokkal kisebb értékű dolgok is vannak, amire vágynék, de sajnos nem engedhetem meg magamnak.
2015. jún. 15. 18:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Valóban, így már mindjárt más a helyzet! :)


Hány éves vagy és mik lennének azok a dolgok? (csak úgy kíváncsiságból)


De egyébként tényleg meg kell mindent tenni annak érdekében, hogy sikeres légy. Ha szorgalmas vagy, akkor szerintem sok "apróbb" dolgot is megvehetsz majd. Előbb vagy utóbb, idő kérdése az egész.

2015. jún. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!