Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet hogy hülye kérdés, de...

Lehet hogy hülye kérdés, de mit tegyek, ha az utcán valakit lelőnek messziről és én ott vagyok melette?

Figyelt kérdés

Annyit láttam ezt Prank videókba, hogy eljátszák a helyzetet, és mindenki elrohan vagy elsétál és otthagynak megdögleni, én pedig szeretnék ebben a helyzetben helyesen cselekedni csak ötletek kénének még, hogy miként, ha esetleg 100 év alatt egyszer talán bekövetkezne?

Többnyire biciklivel közlekedek, így az első lépés az lenne, hogy a bemozdulásából figyelve megnézem, körübelül honnan löhettek, gyorsan lefékezek a sérült ember előtt, ezzel egyidőben magam elér befordítom a fékezés közbe a biciklit és közben mögé gugolok, majd a bicikli mögé bújva behuznám magammal a sérültet, és vele vonulok biztos fedezékbe a bicikli mozgatásával, hogy ha lőnek legalább talán meglegyen az esély, hogy a vázat találja el, talán.

Lehet hogy ez csak az én egyéni hülyeségem, de mivel szoktam túrázni, mindig van nálam elég felszerelés tájékozodáshoz és hogy akár 1-2 éjszakát is kibírjak az erdőben, mindezek abban az esetben, amik elég valószínűtlen hogy bekövetkezik, de ha mégis akkor felkészültem, így távcső és tükör is van nálam, ezzel körübelül fedezékből felmérném, hogy honnan mit látok, majd még a fedezékből való kijövetel előtt mentőt és rendőrt hívnék tájékoztatva őket a megközelítőleg pontos helyzetről.

Érdekelnének a vélemények, hogy csak túlzott fantáziálásból szőtt hülyeség, vagy az elméletem hibás, de pár apró változtatással kivitelezhető.



2015. jún. 22. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából jó,a bicikli mondjuk nem sok fedezéket ad,na meg az,hogy ha egy ilyen helyzet bekövetkezne,te lehetnél Fekete Laci vagy Bear Grylls is,de úgy leblokkolnál,hogy még azt is elfelejtenéd hogy kell biciklizni.
2015. jún. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted, ha mesterlövész lő, annak a fegyvernek akadály a váz? Esetleg eltérítené, de ha le akarna lőni, akkor eresztene még egyet, aztán még egyet, előbb-utóbb találni fog. Amúgy sem nehéz egy bicikli résein átlőni komoly felszereléssel.


Azt tenném, hogy ha biciklivel lennék, hogy minél előbb egy fedezék mögé tekernék, ha el nem estem volna a ijedtségtől, bár azért talán nem. Ha igen, akkor futnék a fedezék mögé, aztán hívnám a rendőrséget, onnantól pedig nincs dolgom, mint várni. Ők már értesítik a mentősöket. És közben arra koncentrálnék, hogy ne hadarjak, vagy ne beszéljek érthetetlenül az idegesség miatt, hogy mielőbb fel tudják venni a hívást. Esetleg ha eszembe jutna felhívnék egy családtagot, elmondanám neki, mi a helyzet, ha nem élem túl, beszéljek vele utoljára.


Szerintem azt nehéz ott hirtelen észlelni, hogy honnét jött a lövés. A biciklit meg a sérültet elég nehéz lenne vonszolni együttesen, főleg, ha a sérült egy felnőtt férfi.

2015. jún. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Láttam én is a videót, abban buszmegállóban volt.

Ha csak úgy állnák mellette akkor én is először fedezéket próbálnák keresni, és arra tenném fel az életem hogy jól tudom betippelni hogy nagyjából merről jött a golyó és hogy nincsen több. Ha elkezdek futni úgy is lelő, az egy hozzáértőnek nem kihívás. Én inkább fedezék mögül telefonálnák a rendőrségnek. Szerintem az áldozat még 1 golyót úgyse kapna, és valószínű hogy mér nem is él. Én pedig ellentámadni nem tudnák mert ha fegyverem is lenne akkor se tudnám hogy pontosan honnan is jött az a golyó. A mesterlövészek meg nem hülyék, mire felfogtam hogy mi történt már más helyen is van.

Biciklis helyzet az más. Szerintem a bicikli mögé fedezékbe bújni hülyeség. Azon több a lyuk mint ami esetleg megvédene. Nehezebb lenne neki eltalálni a biciklit mint átlőni rajta. És ha le is foglya a golyót a bicikli akkor se állítja meg. Abban az esetben tovább hajtanák amilyen gyorsan csak tudok és szintén telefonálnák a rendőrségnek.

Ha autóval lennék akkor talán beállnák elé és bevonszolnám hátra az áldozatot. Majd elhajtanák. De valószínű hogy miután visszaszállok kapnák egy golyót a fejembe.

Meg az élet teljesen más mint a tervezgetések. Az ember nem számít rá és sokkot kap. Teljesen máshogy reagál élesben mint elméletben.

2015. jún. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hasznosnak találtam viszont egy kifogásom lenne.

Több válaszban is említettétek, hogy profi mesterlövész, meg biztos érti a dolgát, viszont ha jól tudom, azért 90%-ban akik az utcán véletlenszerűen elkezdenek lövöldözni és gyilkolászni, azok többnyire nem tudatosan csinálják, nem fogják fel akkor a következményeit és nem hiszem, hogy egy profi szakmabeli mesterlövésznek ez lenne a legjobb elfoglaltsága, de ha még komoly terv vagy indok, elhatározottság is áll a dolog mögött akkor sem az utcán vadászna le ismeretleneket, főleg nem olyan helyeken ami esetleg tényleg csak egy utca, nem valami forgalmas hely vagy hasonló, amivel félelmet és feltűnést keltene.

2015. jún. 23. 13:18
 5/5 Manó9919 ***** válasza:

Lehet hogy egy célpont vagy akármi nem is ez a lényeg. Nem profirol van szó akkor az nagyábol 200 300 méterre van mert a itt nem zavar anyira a szél se. Akkor könyű meghatározni a helyét és ha a tusz túlélte akkor azonnal kap egy másik golyót mert ilyen kis távolságba még a hülye is félautomata fegyvert visz hogy ha tulélné akkor lője a következőt. Ilyenkor neki már mindegy sajnos neked viszont azonnal fedezéket kell keresned ( a legjobb valami tömőr dolog amin nem hatol át a golyó) és értesíteni a hatóságokat.


Na de ha egy profirol van szó akkor az nagyjábol olyan 600m től távolabb lesz mert neki úgy éri meg. Ő már szinte biztos hogy nem félautómata fegyverel fog lőni. Ha ilyen távolról lő azt már nagyon meg se hallod visszont ha láttad a torkolat tüzet akkor az beleég a szemedbe 2 3 percre és ha elmult a vész akkor elnézel arra amere eredetileg nézztél majd becsukod a szemed akkor meg tudod majd mondani honnan lőttek. Az áldozatnak vége mert ez már nagy kaliberes lőfegyver ami azonal végez áldozatával és ilyenkor az a legjobb ha földre dobod magad egy patkánál vagy egy tömör fedezéknél. Viszont a profik azok egyszer lőnek de nem megy mellé.

2015. júl. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!