Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg semmi se érdekli az...

Tényleg semmi se érdekli az introvertáltakat vagy csak fölényeskednek?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm bármit mutatok neki vagy magyarázok csak annyit mond hogy ezt ismeri nem érdekes vagy nem reagál. De a szakmában sikeres. Állítólag ő egy introvertált személyiség. Tényleg igaz hogy az introvertáltak a magas intelligenciájuk miatt mindent unnak ("szarnak a világra"), mert bármit csinálnak az siker koronázza? Vagy csak nagyképűségből nem szólalnak meg?

ő egy konkrét példa, de más introvertált embereknél is ezt tapasztaltam.



#introvertált #nem éredklődő
2015. jún. 24. 16:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

Na, azért nem hiszem, hogy az introvertáltak közt annyival több lenne a magas intelligenciájú, mint az extrovertáltak közt.


El kellene ezeket felejteni. Vannak segfejek ilyen "besorolástól" függetlenül.

2015. jún. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 piriiiii ***** válasza:

Ez így óriási általánosítás.

Jó magam is inkább introvált vagyok (bár jobb szeretem ezt úgy kifejezni, hogy lassabban nyílok meg és nehezebb megszerezni a bizalmamat, illetve nagyon könnyű összetörni azt, a gondolataimat pedig a legtöbb esetben szeretem megtartani magamnak), ennek ellenére rengeteg minden érdekel (emberek, kapcsolatok, emberi reakciók, az ember lelkének működése, de ezentúl is sok minden, a természet, kultúrák, művészet, sport, stb., és örülök, ha valaki újat mutat nekem). Azt viszont egyáltalán nem állítanám, hogy mindent siker koronáz, amihez csak nyúlok.

Arra nem gondoltál, hogy esetleg nem csak bennük van "hiba", hanem a Te hozzáállásod sem a legjobb? Lehet, hogy másként kellene közeledni hozzájuk. Hiszen épp erről van szó, egy introvált ember az zárkózott és bizalmatlan, inkább a belső világában nyitott. Nem csoda, ha nem lelkesedik mindenért.

Egyébként sem lehet egy embert konkrétan introváltnak vagy extrováltnak mondani.

2015. jún. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Az introvertált inkább befelé fordul, azokra a tényezőkre fogékonyabb amelyek benne zajlanak, az extrovertált pedig inkább a külvilág felé. Ennyi a különbség, nem intelligenciaszint vagy negatív viselkedés.
2015. jún. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A #3 válaszoló tökéletesen megfogalmazta a tutit.
2015. jún. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%

Igen, az introvertáltak általában okosabbak az extrovertáltaktól, de inkább úgy fogalmaznék, hogy okosabb döntéseket hoznak.


De nem unnak mindent, ez hülyeség.


Gondolj bele, általában az tűnik okosabbnak, meg annak hisznek, aki a leghangosabban ordibál. Na az introvertált ember pont nem a hangoskodásról és a feltűnési viszketegségről híres.


Én introvertált személyiség vagyok, így tapasztalatból mondom. Ja, még az a téveszme is él, hogy mi nem tudunk csapatban dolgozni. De, tudunk, csak akkor se vagyunk elkeseredve, ha egyedül kell valamit véghez vinni.


Lehet, hogy valami olyat magyarázol annak az ismerősnek, ami hülyeség, vagy nem fontos, és nincs semmi célja.

2015. jún. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Azt észleltem hogy könnyen leszólnak dolgokat, nagyon nem érdekli őket hogy mást mit érdekel mit csinál a másik.Fölényeskedőek. Mindenre közömbösséggel reagálnak. Mégis sikeresek abban amit csinálnak, amit nem értek mivel nem élik bele magukat. Ezért gondolok arra hogy intelligensebbek.
2015. jún. 24. 16:41
 7/19 A kérdező kommentje:

Miller!


Nah itt van ami igazol engem:


ha egyedül kell valamit véghez vinni.


Lehet, hogy valami olyat magyarázol annak az ismerősnek, ami hülyeség, vagy nem fontos, és nincs semmi célja.

2015. jún. 24. 16:47
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Te figyelj, egy introvertált ember nem kíváncsi másokra. Ha ennek ellenére bekerülsz a látóterébe, mit vársz? Csak közömbösséget kaphatsz. Ha pedig még elkezdesz neki magyarázni meg dolgokat mutogatni, akkor mi? Mi lesz utána? Naná hogy bosszantod, és leszól, így próbál utalni rá, hogy tűnjél már el a színről, mert legalább azzal nem akar kellemetlen helyzetbe hozni téged, hogy elküld.
2015. jún. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

"Azt észleltem hogy könnyen leszólnak dolgokat"


Ez a kritikai érzék.


"nagyon nem érdekli őket hogy mást mit érdekel mit csinál a másik"


Az introvertált ember általában nem túl kezdeményező, nem üti bele az orrát más dolgába. Értékeli a saját privát szféráját, tiszteletben tartja a másikét. Egy extrovertáltnak kevésbé okoz gondot belemászni a másik életébe, mint ahogy ő is közelebb enged másokat magához.


"Mindenre közömbösséggel reagálnak. Mégis sikeresek abban amit csinálnak, amit nem értek mivel nem élik bele magukat."


Egyszerűen nem nyilvánítják ki úgy az érzelmeiket, mint az extrovertáltabbak. Ezeket negatív tulajdonságokként kezeled, pedig valójában semlegesek, valószínűleg egy antipatikus személy miatt.

2015. jún. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Szóval az a lényeg hogy amit teszek az egy Introvertált ember számára érdektelen. Mert ők úgy is jobbak mindenben. Ezt hangsúlyozzák a szótlanságukkal.
2015. jún. 24. 21:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!