Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek van különbség...

Szerintetek van különbség zenész és zenével foglalkozó művész között, ha igen mi az?

Figyelt kérdés
2015. jún. 26. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem talán a zenével foglalkozó művész nem feltétlenül zenész, és a zenész nem feltétlenül művész.

Engem klasszikus értelemben érdekelne a válasz, mert manapság már boldog boldogtalant zenésznek hívnak, akik épp kiszabadult a legutóbbi tehetségkutató show-ból.

2015. jún. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Zenész: aki hangszeren játszik, különösen aki ebből él vagy professzionális szinten űzi a zenélést. Általában a zeneszerzőket, karmestereket stb. is beleértik a zenész fogalmába.


"Zenével foglalkozó művész": ez kissé homályos kifejezés, több jelentése is lehet:

1. Zenész

2. Zeneszerző, ill. aki a zenélés kreatívabb oldalával foglalkozik, nem csak reprodukálja a zenét

3. Olyan művész, akinek a tevékenysége kötődik a zenéhez, pl. videoklipeket készít

4. Akármilyen művész, aki foglalkozik zenével, pl. egy festő, aki koncertekre jár és nagy zeneszerzők életrajzait olvasgatja.


Ezek persze csak az én értelmezéseim.

2015. jún. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ezeket a botcsinálta tehetségkutatóból szabadult énekeseket azért is nem nevezném zenésznek,mert általában ők csak hangszerek a producerek munkáiban.

Szerintem aki hangszeren játszik,zenéket ír, zenéket rak össze, az a zenész.Lehet amatőr,vagy profi.

2015. jún. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmezem hogy a zenéz a magasabb szinten ért hozzá. Rengeteget tanult és tudja mit csinál és hogy miért csinálja. Megérti a dolgokat, de ettől függetlenül nem mindig alkot újat.

A zenével foglalkozó művész arra törekszik hogy valamit alkosson. Akkor is ha esetleg nem érti hogy közben mit csinált. Ő csak annyit fog fel belőle hogy hangok egymás után szépen szólnak, de azt a melódiát ő alkotta és az övé.

Szerintem ilyesmi lehet.

2015. jún. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!