Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért viselkedek úgy, mint...

Miért viselkedek úgy, mint egy öregember, aki lenézi az utána következő generációt?

Figyelt kérdés
Valamilyen oknál fogva, én tudok rendesen fogalmazni, kiteszem a vesszőket, nem rövidítek, mint pl: h, vmi, vmikor, v, stb.. Nincs tabletem, nincs 6353 ismerősöm sem a facebookon, melyek közül a több mint a felét nem ismerem...Nem fogadom el az ismerősnek jelöléseket, ha nem köszön az utcán..Én mindig, mindenkinek köszönök, van, amikor annak is, akit nem ismerek, mert tudom, hogy egy Kedves Jó Napot mennyire fel tudja dobni az idősebbeket! Szokták nekem mondani, hogy milyen fiatalok vannak, 2 lépést nem tudnak tenni a fülhallgató nélkül...Életemben nem volt a metrón vagy a buszon fülhallgató a fülemben! Nem menő! Az se, ha 325 like van a profilképeden, főleg ha úgy kell rá írni másra, hogy "lécci lájkolnád a profilképem nagyon fontos lenne koszi :*" Gondolom, milyen fontos......Van okos telefonom, tudom milyen "kircsi".... A mostani fiúk is olyan éretlenek..Jobban mint a lányok! Hihetetlen! A facebookomat sem használom, max 1 héten egyszer lépek be, mert az is csak hülyeség, mi az, hogy a megtekintésért oszd meg..Jó, akkor nem is érdekel! Mire jó, ez, amit a kamaszok csinálnak? Miért???? Undorító, elegem van belőlük!!! Nem menők..."Szerelmi csalódás..Leugrok a hídról, mert megbántottak" Gőzük sincs a fájdalomról...Náluk nincs szerelem! 12 meg 15 évesen nem lehet szerelmes, a gyerek...Szerintem.. A szüleim 16 éves korukban jöttek össze, most 50 évesek, ez tényleg szerelem..De az, hogy megdobban a szíved, mert megláttad..vagy hogy pont vele beszélsz facebookon, és mindjárt leesel a székről annyira remegsz..Ez még nagyon nem szerelem!
2015. jún. 30. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez nem kor kérdése,hogy ki hogyan áll az élet (fontos) dolgaihoz. Én is hasonlóképp gondolkodtam mindig,mint te,az eredménye az,hogy mai napig csak 1 barátnőm/bizalmasom van,ő is hozzám hasonló látásmódú. A kortársaim és még az idősebbek is szörnyűek szerintem is. Oda jutottam,hogy nem foglalkozok senkivel,látom a világ szarságait,de egyedül nem tudom a világot megváltani- úgy értem az emberek valami oknál fogva úgysem fognak változni,nem lesz többé illedelmes régi világ és a divat befolyásolja a normálisabb gyerekeket is. ( 21éves L )
2015. jún. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért viselkedünk úgy, mert máshogy látjuk a dolgokat, mint ők.

Az a fontos, hogy találj olyan embereket, akik megértenek. Sokkal kevesebben vannak, mint a "divatosabb", de szerintem inkább legyeb 1-2 olyan ember, aki megért, és akinek őszintén beszéljetek a dolgokról és az elképzeléseimről, mint legyen tucat, akikkel csak felszínes a kapcsolat, mert nem ugyanúgy látjuk éa értékeljük a világot. Én köazöngetni nem nagyon szoktam idegeneknek, de egy mosoly sok ember napját feldobja. Ha 10-ből 2 ember elmosolyodik ezen, nekem már megérte. :)

Jaa, amúgy teljesen egyet értek a leírt dolgaiddal.

Szintén 21/L

2015. jún. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is pontosan ugyan így látom a dolgokat, mint Te, kedves kérdező. Mindig is kilógtam a sorból és bár kezdetben kellemetlenül éreztem magam emiatt, mára már inkább büszke vagyok arra, hogy nem a tömegemberek táborát gyarapítom. A középkorú felnőttekkel sokkal jobban kijövök, mint a saját korosztályommal, ez kisgyerek korom óta így volt. Engem az tud még rendkívül irritálni, amikor a fiatalok megkérdezés nélkül elkezdenek tegezni olyan embereket, akik az anyjuk/apjuk lehetnének... Én soha nem voltam ilyen. Sőt, akkor is kellemetlenül érzem magam, amikor egy idősebb felajánlja, hogy "rendben, akkor tegeződjünk." Legtöbbször udvariasan visszautasítom. Képtelen vagyok tegeződésre, hacsaknem családtagokról van szó. Ez csupán egy a tucatnyi idegesítő szokások közül, amit a fiatalok művelnek...

Egy szó, mint száz, megtudom érteni, hogy így érzel.

20/L

2015. júl. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, a tegezés meg a másik.. Anyukám is mindig panaszkodik, hogy már megint láttam az osztálytársad, rám is nézett és nem is köszönt! ..Aztán volt egyszer hogy 6-an elmentünk sétálni, láttuk az egyik osztálytársunk szüleit, mindenki sziasztok, én meg egyedül: csókolom...Megkérdeztem, hogy ők hogy hogy tegezik, csak engem nem szeretnek, hogy nem tegeződtek le velem ? :D És akkor mondták, hogy ááááh, mi csak simán tegezzük .. Nekem nem csak 1 barátom van, de akivel tényleg mindent meg tudok beszélni, olyanból tényleg csak 1. :) Köszönöm a válaszaitokat, örülök hogy ti is így vagytok, mármint hogy nem csak én..És ez egy tök jó dolog, hogy érettebbek vagyunk. 14/L
2015. júl. 1. 12:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Végig azt hittem, hogy ilyen 20körüli vagy. Én is örülök, hogy vannak még rendes, normális emberek. Lehet, hogy nekünk mondjuk a 19.századba kellett volna születni .
2015. júl. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem generáció kérdése, hanem érettségi foké. Az én generációmban vagy a szüleimében is valószínűleg éppen ilyen jellegű viselkedés volt az általános, csak éppen nem ezeken az eszközökön, formulákon keresztül nyilvánult meg.


Hadd csinálják azt, amit akarnak, hidd el, az ő fejlődésük éppen ezt követeli meg. Te pedig törődj a magad lelki igényeivel, és próbáld meg elfogadni, hogy sohasem fogsz beleesni a normába.

2015. júl. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De rendesek vagytok, köszi :)
2015. júl. 6. 14:22
 8/8 Fingkirály ***** válasza:

3-as: kisasszony, ismerkedjen meg velem, ha jól sikerül, feleségül veszem, tisztelni fogom, és megígérem, hogy még az aranylakodalmunkon is magázni fogom magát :)))))


38/F

2015. okt. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!