Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem lenne jó az, ha az...

Miért nem lenne jó az, ha az összes munkából származó fizetést átlagoljuk, és mindenki egyenlő fizetést kap utána?

Figyelt kérdés

Eltűnnének a végletek, és senki nem élne rosszul úgy, aki dolgozik. Igen, akik meg most nagyon jól élnek, nekik eléggé visszaesne ez a dolog.

De miért érdemel több fizetést mondjuk egy programozó mint egy wc pucoló, kőműves? Ha te megcsináltad hozzá a diplomát, akkor valószínűleg azért mert érdekel is a dolog. De miért kell attól még több fizetést kapni? Mindkét munkára ugyanúgy szükség van.

És miért nincs meg az emberekben az, hogy a másik is éljen ugyanolyan jól mint én, nem kell nekem sem több?


2015. jún. 24. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert akkor kidobnám a kukába a mérnöki diplomámat és elmennék hidegburkolónak. Nincs stressz, nincs felelősség, mert szeretem is csinálni a burkolást.
2015. jún. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezt hívják szocializmusnak.

Inkább az a baj,hogy a minimálbér nagyon kevés, és a közmunkáért kapott pénz is vicces.

2015. jún. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Minden munkáraugyan úgy szükség van, de amíg wc-t pucolni mindenki tud, programozni nem. Ha nekem most hirtelen kellene keresned egy dolgozót, melyiket találnál egyszerűbben? Melyikük tanult többet?

Sok munkánál ott a felelősség és a stressz is. Egyszerűen miért erőltetné meg magát bárki is, ha hereveréssel is ugyan annyit keresne?

2015. jún. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha ez így lenne, akkor nem járnék egyetemre, hanem végighenyéltem volna az általánost meg a középsulit, aztán egy szakmát elvégzek és ennyi. A komolyabb dolgokkal csak hobbiként foglalkoznék. (mérnök)
2015. jún. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ez csak álom, ilyen sosem lesz (legalábbis nem a közeljövőben).

Természetesen nem fair, hogy a kétkezi munkát lebecsülik és alulfizetik. Ugyan olyan fontos a kőműves munkája, mint a buszvezetőé, orvosé, bankáré. Ha valaki jól érti és jól végzi a munkáját, meg kellene tudjon élni szépen a fizetéséből.

De tudod, ha azt mondanák, hogy holnaptól minden munkáért ugyanannyi pénzt adnának, legyen az wc pucolás, újságkihordás vagy tűzoltás, felborulna a rend.

Az a baj, hogy a gazdaság nem felfutóban van, hanem önsorvasztó üzemmódban. Nagyobb adók, több járulék terhelik a cégeket/magánszemélyeket, akiknek így kevesebb jut vásárlásra, (szinte csak alapvető élelmiszerre költenek) így nem tartják el a vállalkozásokat, akik emiatt elbocsátják az alkalmazottakat/csökkentik a fizut. Ez a tuti halál receptje, ezen az úton van az ország sok éve.


Az emberek kapzsik, az irány, amerre a magyar társadalom tart, elkeserítő. A "dögöljön meg a szomszéd tehene is" jellemzi legjobban sajnos, más sikerének egyáltalán nem tud örülni a legtöbb ember. A jó keresetűek természetesen felháborodnának, hogy márpedig nekik jár a magas fizetés, a szegényebbek persze örülnének, de felfordulna az életük (gondold el, hogy aki eddig 70 ezerért gürizett látástól vakulásig, most kapna 400 ezret), többet nem is mennének dolgozni.

2015. jún. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azert mert piacgazdasagban elünk, es a kereslet hatarozza meg a kinalatot es az arakat. ( Jo ez igy durva egyszerüsites, de az alapja ez)

Namarmost amiböl keves van, es van ra kereslet, azt nyilvan senki nem akarja olcson odaadni, ha kaphat erte többet is. A munkaerö is egy bizonyos fajta aru. Van aki valami különlegeset tud ( pl. bypass mütetet csinalni, vagy autot tervezni) az nem fogja azt mondani, hogy eladom neked 60.000ert a munkam, hogy a WC pucolo Pistaval szemben igazsagos legyen. Ö azt mondja, hogy nem, ennyiert nem. De ugye akkor nincs auto, nincs szivmütet. Kifizetik nekik a többet? Ki.

Nem is beszelve arrol, hogy az igazan jo szakemberek segithetnek elörebb vinni egy ceget, versenyelönyhöz juttatni, sikerre vinni. Tehat a jo szakembert "meg kell szerezni es tartani" ennel az eszköze a jobb fizetes.

Az megint mas kerdes, hogy milyen fizetesek vannak Magyarorszagon. De mivel a kerdesed elmeleti, a valasz is az.

Hozzateszem en nem mennek dolgozni diplomaval, ket idegennyelvvel es sokeves tapasztalattal, ha egy kanyival se kapnek többet, mint az autopalyan a vecesneni, akinel mondjuk semmifele vegzettsege sincs.

2015. jún. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Oké, lehet, hogy ez így elég álomvilágos :) De szerintem mindenképpen lehetne kicsit közelebb hozni a két végletet egymáshoz. Vannak nagyon kevés fizetések, és nagyon magasak is.
2015. jún. 24. 19:06
 8/11 anonim ***** válasza:

#3: "Egyszerűen miért erőltetné meg magát bárki is, ha hereveréssel is ugyan annyit keresne?"


Ezt nem értem. Épp az ellentétről van szó, nem? Egy kétkezi munkás nem hever, hanem keményen dolgozik kevés pénzért, míg egy programozó (igaz nagy ember, mert van esze) "csak" ül a gép előtt és jól keres.


Nincs azzal gond, hogy ezek az emberek jól keresnek, de a kétkezi munkást sem kellene lenézni. Egyrészt nem mindenki tehet arról, hogy odakerült, de ha valaki világ életébe lusta volt, akkor természetesen "megérdemli" sorsát. Másrészt vannak emberek, akik szívesebben vannak mozgásban, így szívesen lennének eladók, vagy bármi más, de ez a munka mégis csak sok már azért a kevéske pénzért... Ha én eladó akarok lenni, mert ez érdekel, akkor én már nem érdemlem meg a kicsivel jobb életszívonalat és törődjek bele, hogy így jártam, miért nem mentem programozónak és miért nem akarom az életemet gép előtt leélni?


Ez csak egy példa volt, ez nincs összefüggésben velem.

2015. jún. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, de szerinted ki akarna nehéz kétkezi munkás lenni, ha megtehetné, hogy ne az legyen? Sem fizikailag nehéz, sem olyan, akinek nagy a felelőssége.
2015. jún. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kérdező által felvázolt model a kolektiv teljesitmény romlásához vezetne ez egyértelmü de a jelenlegi rendszer a társadalom igaságtalan rétegződéséhez vezet. Tehát az egyik lustaságra a másik kabzsisgra ösztönzi az embert, mind a kető rosz de ez van. Bár szerintem is a kétkezi munka megbecsülése jó kezdet lenne a javuláshoz
2015. jún. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!