Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért működünk pont fordítva...

Miért működünk pont fordítva mint az állatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Miért van az, hogy a legtöbb embernek idős,öreg korára lesz pénze,lakása,hatalom,tudása stb...

Pont amikor a fénykorunk van nincsen semmink.

Állatvilágban pl. egy Oroszlán fiatalon van a csúcson, akkor van nagy területe, nőstényei, sok étele, akkor éli élete csúcsát. Amikor öreg más veszi át a helyét kitaszítják... Itt az embernél ez pont fordítva van szerintem ez értelmetlen így nem?



2015. júl. 3. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Fizikailag az emberek is fiatalon vannak a 'csúcson'. Anyagi javakat ilyen szinten pedig csak az emberek halmoznak fel, ami nyilván időbe telik, sok esetben csak idős korra jut hozzá ahhoz, amire fiatalon vágyott. Az oroszlán nem vágyik pénzre, lakásra.
2015. júl. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az oroszlánnak nincsen pénze ,szóval ott az számít hogy melyik erősebb vadabb, melyik harap nagyobbat.

Amelyik gyengének kicsinek születik az nem tud előbbre jutni és nem tud szaporodni. Ilyen tekintetben az emberi társadalom igazságosabb.Még ha időbe is telik de szorgalommal kitartással majdnem bárkiből lehet bármi és akár idős korára okos beosztással egy egyszerű alkalmazott is szép summát és életszínvonalat tud összeszedni. Nem hinném ,hogy ez annyira rossz lenne.

2015. júl. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%
Igazságosabb? :-) Én erősebb voltam a többieknél, jószívű is, igazságos és ez senkinek nem tetszett.. miért vágták el mindenhol az utamat? Nagyjából tudom a választ.
2015. júl. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Itt elvilieg úgy kellene működnie, hogy az idősebb, bölcsebb megmaradjon a trónon. És a fiatal segítse erejével.
2015. júl. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

Az oroszlán rossz példa, mert a hímeket a szülőanyjuk ivarérésé válásuk előtt kitaszítják a falkából, és a falkavezér nőstény, matriarchátus van!


De mondok egy példát. Nézz meg küzdőharcosokat. Amikor fiatal és öreg küzd egymással. A fiatal erőből, és dühből küzd, sok mozgással, nagy lendületekkel, folymatosan támadva. Az öreg csak védekezik, kevés mozgással, erejét tartalékolva - okosan, nagy tapasztalattal, ravaszul várja a kínálkozó lehetőséget, amikor a fiatal hibázik. És akkor lecsap...

2015. júl. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!