Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért pont a felelőtlen és...

Miért pont a felelőtlen és buta emberek nyernek az esetek többségében nagy pénzeket? Miért ilyen felelőtlenek az emberek, ha pénzről van szó?

Figyelt kérdés

Ismerek ilyeneket, most néztem egy videót is, és szó szerint fizikai fájdalmat okozott, hogy sokszor pont olyanok nyernek lottót, vagy olyanoknak lesz hatalmas szerencséjük, akik baromira nem tudnak bánni a pénzzel, és a nagy összeget képesek akár szűk 1 év alatt felélni.


Ez volt a videó, a 10 leghülyébb lottógyőztes:


https://www.youtube.com/watch?v=HiUpBJVc-Fk


Engem már az is meglep, hogy az USA-ba lehetséges az, hogy ha a férfi nyer mondjuk X millió dollárt, akkor a felesége gondol egyet, és fut elválni, és már meg is kapta a pénz felét....milyen dolog ez??



A videóban is az van, hogyan nagyzolták, szórták el a milliókat.


Több ilyen embert is ismerek:

Az egyik alapított egy céget, egész jól ment, a vége felé már majdnem 1 milliót vitt haza zsebbe. Erre gondolt egyet, hogy milyen jó ötlet lenne, ha a beszállítókat nem fizetné ki. Beperelték a francba, a maradék pénzét meg már előtte elszórta. Így most egy albiban lakik, és szalag mellett dolgozik.


A másik nem tudom már min nyert 20 millió forintot. Luxusnyaralások, 4 autó, nagy ház, stb. Aztán mikor elfogyott, el kellett adni mindet, mert persze fenntartani nem tudta, így a millióknak vége, jelenleg munkanélküli.


De a harmadik ismerősömnél nekem is leesett az állam. Rengeteg tartozása volt (hitelek, stb), rámosolygott a szerencse, nyert egy nagy összeget. Erre ahelyett, hogy kifizette volna a tartozásait, elszórta hülyeségekre, nagyzolásra, aztán mikor vége volt a nagykanállal való habzsolásnak, a bank vitte a kocsit, a házat meg mindent a hitel miatt. És most hajléktalan!



Tudom, semmi közöm hozzá, ki mire költi. De miért pont a felelőtlen, nagyzolni akaró, buta emberek kezébe hullik a szerencse? :( Nekem a szívem szakad meg néha!

Miért nem tudnak az emberek felelősségteljesebben gondolkodni, a jövőbe befektetni? Pedig sokkal jobban járnának vele!

De nem....


Ti mit gondoltok? Miért ilyen az élet? Nem siránkozni akarok, csak kíváncsi vagyok.

Ti ismertek hasonló történeteket, embereket?



2015. jún. 20. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Amit mondasz az hülyeség. A felelősségteljes emberek is ugyanakkora eséllyel nyerhetnek nagyobb összeget lottón. Csak róluk valószínűleg azért nem hallani, mert tudják, hogy szerencsésebb kerülni a nyilvánosságot.
2015. jún. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nyerhetnek, mondom, hogy tisztelet a kivételnek.


Csak nem értem mire jó a nagyzolás vagy a felelőtlenség.

2015. jún. 20. 22:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudod a pénz sokmindenkit megváloztat!
2015. jún. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

A videó a tíz leghülyébbről szól. Erre felsorolod pár ugyanilyen emlékedet. Ez finoman szólva sose lesz reprezentatív minta. Az ismerősöd meg addig pont jól tette, hogy nem szórta ki hitelekre azt a pénzt, amit ha jól fektet be, jut törlesztésre is és élni is. Persze ha másra se szórta volna ki...


Nem ilyen az élet egyébként, és nem ilyenek az emberek. A feltűnési viszketeg gyökerek ilyenek, neked is ezek voltak jobban szem előtt. Rajtam a kutya nem venné észre, hogy teli vagyok.

2015. jún. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

A, miért zavar ez téged? Nem te nyerted, ő meg azt csinál vele amit akar.


B, A gazdaság alapja a pénzköltés. Ha nem lenne aki venne kenyeret, akkor nem lenne a péknek munkája, sem az árufuvarozónak aki kiszállítja, sem az eladónak aki eladja, sőt a paraszt is meghalna, aki megtermeli a búzát.


C, nem várni kell a szerencsére, hanem megdolgozni érte. Ha nem is jön össze, akkor legalább elmondhatod magadról, hogy tettél érte és megpróbáltad.

2015. jún. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek java része felelőtlen, és nem tud bánni a pénzzel. Ez mondjuk 80-90%. Tehát ha 80-90%-ban felelőtlen hülyék nyernek, akkor csak simán bejött a statisztika.
2015. jún. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is megkapja a feleség a vagyon felét.

"A házasság megkötésével a házastársak között a házassági életközösség idejére házastársi vagyonközösség keletkezik. Ennek megfelelően a házastársak osztatlan közös tulajdona lesz mindaz, amit a házassági életközösség ideje alatt akár együttesen, akár külön-külön szereztek."


Különben is, aki ilyen nőt választott, annak úgy kell... örüljön, hogy csak a felét vitte.

2015. aug. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
**
2018. ápr. 19. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!