Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézik le, aki idegen...

Miért nézik le, aki idegen nyelveken beszél?

Figyelt kérdés

3 idegen nyelven beszélek. Angolul (C1), oroszul (B2) és németül (B1, de cél a B2).

Erre mindenki mondja, hogy ez hülyeség, a magyar ember magyarul beszéljen.

Volt, akitől megkaptam, aranyosan töröm a magyart, mivel külföldi vagyok. A magyar az anyanyelvem -.-


Mi ez a lenézés?


2015. júl. 4. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ostobákkal vagy körülvéve. Mifelénk dícséretes, ha valaki a magyaron kívül is meg tud szólalni egy nyelven. Főleg, ha többen is.

Aki leszól, azzal pedig ne foglalkozz. Nem kell ahhoz külföldinek lenni, hogy a bunkók kinevessenek. Én magyarországi magyar vagyok, mégis volt, aki piszkált az állítólag akcentusom miatt. Mindegyik budapesti volt.

2015. júl. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez az általános, ez inkább egy elég végletes tapasztalat. Vannak, akik irigykednek arra, hogy mások előrébb vannak mint ők, vagy éppen megmaradt bennük egy rossz mantra, és arra építkeznek évtizedeken át. Az unokájának már nem hiszem hogy azt fogja szajkózni, hogy ne tanuljál nyelveket, maradj munkanélküli.
2015. júl. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Na hát azért nem kell általánosítani, nyilván nagyon dicsérendő, ha az illető több nyelven beszél, ráadásul ilyen "fontos" nyelveken, mint amilyeneket felsoroltál.


Állítólag Magyarországon még mindig kevés a nyelvvizsgázott ember. Szóval csak így tovább!


Egy magyar srác

2015. júl. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Ilyent én még nem tapasztaltam. Olyant igen, akit azért mosolyogtak meg, mert magyar nyelvi környezetben is erőltették az eredeti kiejtést, s affektálásnak hat.
2015. júl. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mert lusták tanulni, pubi. Ezért találnak egy kifogást, hogy magyarországon magyaurl kell beszélni.

Ez olyan, mint amikor a napi 10 ezer kalóriát elpusztító dagadt ember a genetikát hibáztatja a csüngő tokája miatt.


Keress magadnak más társaságot.

(én szememben nagy vagy, én egy A2es németért küzdök jelenleg, minden elismerésem. Angolból most lett meg a B2, és szeretnék jövő év végére egy francia A2-t is)

2015. júl. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint amikor a dagadt ember hülyének nézi azt, aki izzadva a nyári melegben meg dideregve az őszi esőben is elmegy futni. Elmaradott emberek önigazolása, nem kell foglalkozni velük.
2015. júl. 5. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

hehe,erről Sickratman száma jut eszembe xd "Tudsz angolul?B*zi-e vagy?" :D


Egyébként én még sosem találkoztam ilyennel O.o Sosem hátrány ha valaki tud idegen nyelveken.

2015. júl. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!