Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Apám az elképzeléseihez...

Apám az elképzeléseihez "hajlítja" a valóságot, ez szerintetek még normális?

Figyelt kérdés

Példa: volt egy vitánk, hogy érdemes-e házasságot kötni, a lényeg az, hogy arra lyukadtunk ki, hogy a házasságok több, mint fele válással végződik. Szerinte ez biztos nincs így, úgyhogy felmentünk a KSH honlapjára (és ez az ő ötlete volt), hogy megnézzük. Kiderült, hogy tényleg. Erre közölte, hogy ez meg van hamisítva, kizárt dolog, ő tudja, hogy nincs így!


A másik kedvencem, hogy szerinte minden bp-i egy büdös k*ö*cs*ö*g. Én két éve élek Bp-n, és ha véletlenül hazavetődök, akkor azt hallgatom két napig, hogy én is elpestiesedek, meg k*ö*csög (csak így engedi kiírni) meleg emberekkel barátkozok. Megjegyzem neki, hogy én ott lakok, és észleléseim szerint az ott élő élőlények annyiban különböznek a falusiaktól, hogy máshol élnek. Válasz: én ehhez fiatal vagyok, ő jobban tudja.


Még egy utolsó példát hozok: "miért nem járok vonattal?" Mert lassabb is és drágább is. "Az tuti, hogy a vonat az olcsóbb!" Mutattam neki egy vonat- és egy buszjegyet, mindkettő volt nálam. "Hát mi a sz*rért veszel pótjegyet, mennél sima személyvonattal, az olcsóbb lenne."

Itt már meg se próbáltam elmagyarázni, hogy a Keleti és Miskolc között mennyire sok személyvonat jár, inkább közöltem, hogy nem az ő pénzéből vásárolom a vonatjegyet, szóval nem kell vele törődnie. Erre megint vérben forgott a szeme.


Inkább már haza se megyek, csak felcsesz, de szerintetek ez normális? Nem hiszem, hogy azért van, mert öregszik, még csak 46 éves.


2015. júl. 9. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Apád makacs és eléggé műveletlen, buta és felszínes. Ne vitatkozz vele, nem fogod tudni meggyőzni semmiről, egy ilyen embernek csak az a szent, amit ő mond, a többi mind hazugság, és hasonlók.
2015. júl. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tipikusan olyan ember, aki ha meg van róla győződve, hogy 1+1 az 3, akkor a világon nincs az a módszer, amivel meg tudnád győzni, hogy az nem 3 hanem 2. Makacs, és eléggé rosszindulatú.

Ne foglalkozz vele. Ha nekem lenne ilyen apám, én nem beszélnék vele, mert nem lenne kedvem az állandó vitatkozáshoz, veszekedéshez. Ha ő valamiről meg van győződve (még akkor is, ha nagy hülyeség), hagyd rá. Mást nem tudsz nagyon vele csinálni. Hagyd rá, hadd legyen el ő a kissé ferde világában, te meg éld a saját életed. :)

2015. júl. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezen most mosolyogtam egyet, ugyanis apám is hasonló. Régen nagyon zavart, de ma már ráhagyom, kijövünk emellett egyébként.
2015. júl. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Persze ráhagyom, mert úgy sincs más választásom, csak az a baj, hogy ő még mindig irányítani akarja az életemet, és nem nagyon bírja elviselni, hogy az más vonalat vett, mint amit ő szánt neki (mérnöknek akart, de nem megy hozzá eléggé a matek). Nem az én problémám, már elköltöztem, de az öcsém még csak 14, őt "kicsit szigorúbban fogja", mert "látja rajtam, hogy mi lett a laza nevelés eredménye". Főleg ezért zavar. Meg mert felhúz karácsonykor :)

2015. júl. 11. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!