Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy embert láttok az...

Ha egy embert láttok az utcán, vagy bárhol, -aki rosszul van, vagy balesetet szenvedett, és nincs magánál. -odamennétek hozzá, megnéznétek jól van-e?

Figyelt kérdés
-segítségre szorul -akár férfi, akár nő, akár fiatal, akár középkorú, idős, jól öltözött, igényes, vagy akár szegényes, esetleg igénytelen.., szegény vagy hajléktalan.. segítenétek rajta? És ha kell kihívnátok a mentőket?

2015. júl. 10. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hát van akitől félek >.< de törekszem rá hogy a válasz inkább igen legyen a kérdésre szóval dolgozom az ügyön :D
2015. júl. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sokat hallottam azt, amikor az emberek panaszkodtak, hogy nem segítenek másoknak a bajban.... s aztán egyik nap nem olyan rég, a belvárosban a parkban, ahol elég sokan járkálnak, egy férfi eszméletlenül feküdt a földön, igaz igénytelen volt, s kicsit én is féltem odamenni, de megnéztem, jól van e.... ki kellett hívni a mentőket....

egyszerűen senkinek nem jutott eszébe megnézni, hogy jól van e..... Talán túl előítéletesek vagyunk sokan, én magam is, hiszen én is először rosszat néztemki a fickóból....

Csak azért mégiscsak ember, s lehetnénk akár mi is ilyen helyzetben.... Ha mi lennénk ilyen helyzetben (akát az életünk is foroghat kockán, bármi lehet), akkor elvárnánk másoktól ,hogy segítsenek???? Szerintem sokunknak igen erre a válasz.... Akkor ugyan ezzel az erőval mi is megtehetjük másért, hogy segítünk....

2015. júl. 10. 16:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Mentem már oda földön fekvő emberhez, hogy segíthetek-e, de elhajtott,motorbaleseteshez is és egy fiúhoz aki láthatóan rosszul volt. Lelkifurdalásom lenne, ha nem segítenék ilyen esetekben.
2015. júl. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Még belerúgnék egyet.
2015. júl. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én mindig odamegyek.

kb 8 ilyen alkalomból csak 3x kellett mentőt hívnom.

2015. júl. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen és már többször megesett. Pesten élek, de az urban legendekkel ellentétben azt tapasztalom, hogy az emberek a hajléktalanokhoz is odamennek, ha azt látják, hogy rosszul van.
2015. júl. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 opened paradise ***** válasza:

Odamennék mindenképp.

Szó szerint semmibe se kerül hívni a mentőket.

2015. júl. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Esküvel fogadtam, szóval köteles vagyok odamenni.
2015. júl. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!