Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek hogyan tudom a...

Szerintetek hogyan tudom a pénzügyekben, a vásárlásban megtalálni a középutat?

Figyelt kérdés

Zsebpénzt kapok a szüleimtől havonta,de nem nagyon veszek magamnak semmit.Vagy mert drágának tartok valamit,vagy mert úgy vagyok vele hoy "meg tudok lenni nélküle is".

Se kaját nem veszek magamnak,se ruhát,igazából szinte sose semmit.


Olyan is van,hogy eldöntöm hogy "majd holnap megveszem",aztán végül mégsem.

Vagy eldöntöm,hogy veszek valamit,de akkor is igyekszek minél olcsóbbbat venni,néha még egy egyébként normális árú nadrág,vagy felsőt sem veszek meg.


Nem akarok túl sokat se költeni,de azt is unom már,hogy sajnálom a pénzt.


Egyébként évek óta utazásra gyűjtök,de ha megyünk is nyaralni,anya sosem teszi bele az én pénzem.Mondja hogy jó lesz az nekem másra,akár később is.


2015. júl. 20. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Annak idején én is így voltam vele, hogy nem vettem meg magamnak semmit. Aztán végül rájöttem, hogy egyszer élek, egyszer vagyok fiatal, és én is szeretem a jó ruhákat, enni a cukrászdába, kirándulni, venni egy normális telefont, moziba menni stb. S így mértékkel, ahogy a lehetőségeim engedték, de vásárolgattam ezt azt magamnak. Majd ha dolgozol, elég lesz akkor beosztanod a pénzt.
2015. júl. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs baj azzal, hogy olyanra nem költesz, amire nincs igényed. Azt viszont ne csináld, hogy vágysz valami apróságra, és csak azért nem adsz ki pénzt érte, mert spórolsz a kitudjamire. Ha nem vásárolsz nyakra-főre, még nyugodtabb lelkiismerettel engedheted meg magadnak azt, amit te néztél ki, és nem téged "szólított meg".
2015. júl. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök válaszát! :)


Jelenleg is éppen "vívódok" hogy vásároljak-e vagy sem.

H&m-es akciós ruhákat nézegetek.Azért nem tudom vegyek-e,mert van ruhám viszonylag sok (persze lehet hogy majd megint kell venni,ki tudja lehet kiderül ősszel-télen hogy pár kicsi rám) viszont tetszenek amiket kinéztem.


De nem tudom vegyek-e..és természetesen nézem az árukat is.

2015. júl. 20. 23:16
 4/4 A kérdező kommentje:
És egyébként ugyanígy voltam a könyvekkel is,mert pl. mikor nyelvtanulásra adtam (volna) a fejem,akkor sem kezdtem bele,mert addig vívódtam,hogy nem lett belőle semmi.Akkor meg azon problémáztam,hogy interneten tanuljak-e,ami ingyenes és azzal is el lehet jutni egy szintig,vagy vegyek könyvet,ami drága,de lehet nekem kényelmesebb megoldás.
2015. júl. 21. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!