Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy vegyem rá magam arra...

Hogy vegyem rá magam arra hogy felkeljek reggel?

Figyelt kérdés
Nincs miért felkelnem (vakáció ^^), és hiába állítok be telefont, és teszem messze magamtól, nem emlékszem arra, hogy kinyomom. Így minden reggel tovább alszok, és minden este később fekszek. Szüleim nem ébresztenek, még suliidőben is mindig elfelejtették :D Mit tegyek?
2015. júl. 22. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
De jó dolgod van. :) Majd suliidőben ráérsz ezen gondolkodni, s tenni ellene. Szerezz be egy hangos vekkert.
2015. júl. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

ez nálam is hasonló volt...ma 3-kor feküdtem és 5:30-kor keltem...szimplán azért, mert dolgoznom kell!


régen amikor suli időszakom volt akkor a feladat miatt keltem fel...pl programozásban eljutottam valameddig, de már fáradt voltam lefeküdtem és volt, hogy 2-3 óra alvás után kipattantam mert folytatni AKARTAM!


szóval csak találnod kell valamit ami miatt fel akarsz kelni...

2015. júl. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Én úgy állítom be az ébresztőm h 3x csörögjön másképp nem megy :D
2015. júl. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
61%
Miaz hogy nincs miért felkelned mert vakáció?? Miért ha majd elvégzed a sulit, és mondjuk tegyük fel hogy munkanélküli vagy, akkor sose fogsz felkelni mert nincs miért? Találj ki magadnak valami életcélt amit szeretsz csinálni, és akkor talán lesz miért felkelned! A tesóm is későnkelős volt, és neki mindig az edéd volt a reggeli. De egyszer felkelt nyolckor és azt mondta hogy így sokkal több ideje van mint amikor délben kelt. Egyébként meg ha nem kelsz fel telóra akkor lekéne feküdni nyolckor, és ha lenne elég erőd, akkor csak elég felülni az ágyon és már nem vagy álmos.
2015. júl. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Ha fel akarsz kelni rendes időben, akkor vagy ráveszed magad, hogy visszaállítod az alvásritmusod az iskolaidőben nagyjából szokásosra (tehát korábban fekszel le, korábban kelsz - csak egy-két napig kell erőltetni), vagy tényleg találsz valamit, amiért fel kell kelni. Nekem pl ha fel kell kelnem, ébresztő nélkül is megy időben. A küldetéstudat csodákra képes! :)

A másik megoldás az, hogy többszörös ébresztést állítasz be, tehát pl negyedóránként szóljon a teló. Lehet, hogy az elején álmodban lenyomod, de egy idő után felkelsz.

2015. júl. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Azzal hogy legyen akaraterőd, mert gyenge jellem vagy.
2015. júl. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ma 3-kor feküdtem le,és 11-kor keltem....de van hogy elalszom még tovább...nekem is le kellene feküdnöm korábban,csak olyan nehéz,olyankor szép csend van és hűvösebb a levegő...
2015. júl. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De jó valakinek, nekem 5.30kor már ki kellett nyitni a boltot, ahol dolgozom...
2015. júl. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Valóban, amíg iskolálba jártam, vagy hétvégén dolgom volt, magamtól keltem fel, előbb, mint a telefonom ébresztett volna.

Jelenleg pont munkát keresek. Nem arról van szó, hogy 12-ig alszok, 9 óra körül szoktam felébredni. Az iskolai alvásritmusomat inkább nem állítom vissza, az utolsó hónapokban 4 órákat aludtam, ezért is szenvedek most a mikor aludjak el és mikor keljek kérdéssel, de abban teljesen igazad van, hogy be kellene állítanom egy normális ritmust :)

Az a baj (amit a kérdésben szerintem érthetően megfogalmaztam), hogy még félig alszom, mikor kinyomom azt a hülyeséget, és mivel félálomban tudom, hogy sehova nem kell sietnem, szintén félálomban (!) engedélyezek magamnak még alvást. Kicsit munka- illetve tanulásmániás vagyok, szeretem teljesíteni a kötelességemet, szeretem hasznosnak érezni magam. Így, hogy nincs iskola, és egyelőre munkát sem találtam, nem találok mást ebben a nyomorult faluban, ami lekötne. A haverok dél előtt nem kelnek fel, a kedvenc könyvem meg megvár.


(Azoknak, akik látatlanban megmondják, milyen jellem vagyok: pacsi! ;) )

2015. júl. 22. 14:43
 10/11 A kérdező kommentje:
8-aselyik megyében van a bolt? Nem.keresel munkást? :)
2015. júl. 22. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!