Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én szerintem vannak...

Csak én szerintem vannak olyan hátrányos helyzetben az alacsony férfiak, mint a melegek/cigányok?

Figyelt kérdés
A saját bőrömön tapasztalom (meg jó pár ismerősöm véleményéből kiindulva), hogy az alacsony férfiak legalább olyan nagy hátrányban vannak az élet bármely területén, mint a cigányok/melegek/menekültek. A párkapcsolatot már meg sem említem, az eddig is nyilvánvaló volt, hogy az alacsony férfiaknak a nők evolúciós ösztönei miatt nincs esélye, ez ellen nincs az a társadalmi mozgalom ami tudna változtatni :D , viszont a karrier már más dolog. Itt csakis az intelligenciának és a képzettségnek kellene dominálnia, azonban a tapasztalatokból kiindulva (és különböző felmérések is ezt bizonyítják), a közép -és felső vezetői pozíciót a magasabb férfiaknak jóval nagyobb esélyük van betölteni, ez nyílt titok. Természetesen lehet azzal magyarázni a jelenséget, hogy ezek az emberek sokkal "meggyőzőbbek" és "magabiztosabbak", de ez is csak egy társadalmi berögződés, ami nem állja meg a helyét. És most majd lehet mondani a tutit, hogy lúzer vagyok és itt sírom ki magam, ez nem igaz, mert van egy jól fizető állásom (nem cégvezetői :P), amit a saját agyammal érdemeltem ki, nem pedig azzal, hogy én vagyok a Hugh Jackman alteregója. Lehet nem a megfelelő kategória, de remélem olvashatok néhány hasznos véleményt/tapasztalatot.

2015. aug. 1. 19:35
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
39%
Jancsika, Jancsika miért nem nőttél nagyobbra, lehettél volna katona.
2015. aug. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség ,így egyszerűen. Körülnézve emlékeimben meg ismerősi körben egy rakás vezető pozicióban van alacsony ember, sőt kifejezetten "gnóm" is,tehát még ronda mint a bűn ,meg kövér is egyben ,nem csak alacsony. Ja és mindnek van felesége gyereke .


Lehet hogy 10-en meg 20-on éves kor elején a sok válogatós picsusz,akinek csak mutogatni kell a pasi a többi buta barátnő előtt, jobban lepattintja őket ,de eljön az idejük és mindnek lesz párja.Ez tuti, hidd el!


Ja és Putyin pl csak 166cm ,de Sztálin is csak 165 volt, Napoleon meg elhíresülten nem volt magas. Nicholas Sarkozi 169 cm, Berlusconi 165cm , és lehetne sorolni...szóval nemhogy kevés az alacsony ember vezetői szerepben ,hanem éppen hogy nagyon sok.

2015. aug. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
Valamikor olvastam egy amerikai tanulmányt, amelyben elemezték, hogy a testmagasság milyen arányban áll a férfiak termékenységével (gyerekeinek számával). Azt kapták, hogy az átlagmagasságú férfiaknak van a legtöbb gyerekük, ezzel szemben a jóval alacsonyabbaknak vagy jóval magasabbaknak sokkal kevesebb.
2015. aug. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%

Igen, te túlozod el a problémádat.

Az általad feltételezett evolúciós ösztönről meg annyit, hogy az alacsonyabb lányok zöme pont, hogy nem akarna nála jóval magasabb pasassal összejönni. Volt olyan lány, aki a 155 centijével elutasított engem, mondván túl magas vagyok hozzá, ami pedig neki nem jön be. Pedig én se vagyok egy zsiráfgondozó alkat. :D

Sokan meg egyenesen tojnak bele a magasságba. Volt évfolyamtársam 165, a felesége meg 180 cm. De maga az evolúció sem a magasság alapján működik.

Hogy a karrier szempontjából óriási hátrány? Volt főnököm alacsonyabb volt nálam. A mostani kb egymagas velem. Öcsém főnöke sem éri el az 170-et.

Meggyőző és magabiztos pedig lehet egy alacsony ember is, persze akkor, ha nem dől a kardjába pusztán már a magassága miatt.

2015. aug. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez elég erős túlzás. Egyébként tapasztalatom szerint az alacsonyság nem a nőt, hanem a pasit zavarja, és csak felidegesíti vele a nőt. Pl.: ne hordjak magassarkút, mert az őt zavarja. Pedig engem nem zavarna egy pasi magassága, de ha ilyenekkel idegesít, és megszabja, mit viselhetek, akkor ne csodálkozzon, hogy nem tetszik a dolog.
2015. aug. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy kicsit eltúloztam, de szerintem mindenki egyetért azzal, hogy a mai társadalomban van egy jellemző ideál a tökéletes párral kapcsolatban (magas, barna hajú/szemű borostás, vékony gazdag férfi és hosszú vékony lábú, formás mellű karrierista nő), ami nagy hatása van a mai lányok gondolkodásmódjára (csak a tökéletes közeli férfi üldözése és ezzel együtt a megfelelési kényszer).
2015. aug. 1. 22:30
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés inkább úgy lenne igaz, ha lecserélnénk az alacsony férfit depressziós, önbizalomhiányos férfira. Na ők tényleg hátrányos helyzetben vannak és a homoszexuálisokkal, cigányokkal szemben őket a kutya nem támogatja, hanem még frankón bele is tapossák a földbe.
2015. aug. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%

én viszont egy nagyjából hugh jackman alteregó vagyok csak fiatalabb és nem annyira bexokszolt de izmos változatban és a szar melóm miatt szarba sem vesznek az emberek ha munka közben látnak hiába az előnyös megjelenésem.

néha sunyiba megbámulnak a nők de ennyi a szemembe már nem néznek a melós ruha miatt.

de való igaz hogy inkább ez mint a törpeség,mert emberszámba sehol sem veszik őket.

2015. aug. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 Becixxx válasza:

Aranyosság kérdése az egész,ahogy kutyák esetében is. A pihe-puha cukorfalat kutyákat szeretjük, a csapzott, kamraszagú, ronda kutyákat nem.

Ember esetében ugyanez a helyzet.

A magasság nem számít.

2015. aug. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség....én làny vagyok és 173 cm ...nem érzem magam hátrányos helyzetben ...nekem meg valamiert pont mindig az alacsonyabb fiuk tetszettek:D sajnos ...majd valakinek megtetszel ...sosem kell alltalanositani
2015. aug. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!