Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti ilyen alacsony helyzetben...

Ti ilyen alacsony helyzetben vállalnátok babát?

Figyelt kérdés
A rosszindulatú kommenteket sem bánom, hisz az is egy nézete a dolognak. én 25,párom 27 éves. Vidéken élünk, minimálbér a keresetünk. Együtt élünk, házunk még nincs, talán majd 8-10év múlva, mivel 5évig még hitelt fizetünk. Nem túl sokat, havi 15e Ft, de elég annyi hogy így gyűjteni nem tudunk, hitelt pedig míg élünk nem vennénk fel többet(pl lakáshitel ). Nincs a munkahelyünkön fentebb jutási lehetőség, vidéken élünk, Szabolcs megyében . Egy baba nem kis dolog, de vágynánk mindketten, persze nem, nem most akarnánk. Csak elgondolkodtató hogy jobb időszak pénzben nem igen lesz életünkben. Nem tartozom a kisebbséghez, s engem bánt hogy ha lesz majd babánk nem tudok megadni majd neki sok mindent. Elnézve a mai gyerekeket már nagy az elvárás, sajnálnám ha hátrányban lenne mint öltözködés vagy bármi. Ha mást hallanék azt mondanám ne vállaljon gyereket, de a belső vágy, ösztön akarja bennem. De más részről itt vagyunk egészséges fiatalok, és az hogy ez a helyzet végett nem legyen majd babánk, szörnyű.

2014. okt. 19. 20:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
32%
Én azt vallom,hogy tökéletes idő a baba vállalásra nincs.Mindig bármikor bármi történhet.Egyik nap lehet jól fizető állásod,másik nap akár ki is rúghatnak.De az is lehet,hogy most szűkösebb a keret,de esetleg valami folytán javul a helyzet.Azt kell szem előtt tartani,hogy most,hogy álltok anyagilag,és van e mind akettőtöknek biztos állása.Mennyi marad ha mindent kifizettek.Ha úgy érzitek belefér,akkor miért ne.Nálunk most van úton az első babó,van hitelünk,nem is kevés,de mellette a férjemnek viszonylag jó a keresete,és én is folyamatosan dolgozom,mióta a sulit befejeztem.Szóval nem élünk nagy lábon, de mindenünk megvan.Van hol laknunk,igaz egyenlőre csak albi.De pont a héten történ velünk egy szerencsés fordulat,aminek köszönhetően 5 év helyett számításaink szerint egy éven belül minden hitelüntől megszabadulhatunk,és esélyünk lesz saját lakásra.Szóval sosem tudni mi adódik.
2014. okt. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
37%

Nem

- egyrészt nem szülnék a páromnak csak a férjemnek.

- nektek havi 15-20 ezer Ft kiesés rengeteg lenne, ennyivel pedig a te fizetésed kevesebb lenne.


Keresni kell másodállást minél előbb visszafizetni a hitelt, aztán spórolni. Nem beletörődni kell, hanem keresni és tenni a jobbért,más nincs költözni jobb helyre.

2014. okt. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%
Nincs saját lakás, ami oda köt titeket, szerintem költözzetek olyan helyre, ahol jobb munka van, több pénzért. Fiatalok vagytok még ahhoz, hogy véglegesnek tekintsétek ezt az állapotot!
2014. okt. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
66%
Amikor én vállaltam gyereket, akkor a szülöknél laktunk egy fél szobában és olyan kilátástalannak éreztük a helyzetünket, alacsony fizetésünk volt, azt gondoltuk nekünk sosem lesz se házunk, se kocsink se semmink. De bevállaltunk egy gyereket, mert a nagyszülők ott voltak és azért segitettek, tehát ugy gondoltuk a legszükségesebbre telni fog.. aztán belekezdünk az épitkezésbe, akartunk is testvért a gyerek mellé, mert férjemmel mind a ketten egykék voltunk, meg a szoc.polt is igénybe vettük 2 gyerek után. A második babánk is fiú lett, és volt egy félkész házunk, amiben lehetett élni. Aztán kiment a férjem külföldre dolgozni és elkezdtünk jól állni anyagilag, lett kocsink, szép butorunk, még mosogatógépünk is és ekkor már a 2 fiú mellé bevállaltuk a 3-at, aki kislány lett. Igy utólag örülök, hogy az akkori rossz anyagi helyzetünk ellenére is bevállaltuk az elsőt. Mondjuk nekünk a nagyszülők nagy támaszok voltak. A végén a gyerekeinket elég jó, az átlagtól jobb anyagiak között tudtuk felnevelni, van nagy házunk, 2 autónk. Érdekes, mert hála égnek mostmár 2 gyerekünk önálló életet él, külön tölünk, és most kezdünk megint elszegényedni. Most ott tartunk, hogy eladnánk a nagy házunkat, csak kicsit jobb lenne anyagilag. Ugyhogy a mi életünk nem telt el csak szegénységben. Ugy néz ki most megint beköszöntenek a szükebb esztendők. Tehát szerintem vállalj egy gyereket.
2014. okt. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
41%

Igen így vállaltunk mi is.

Én is arra vártam régebben, hogy hátha jobbra fordul az anyagi helyzetünk,de nem így lett, így 29 évesen megelégeltem.

31 évesen született meg a lányunk, én csak GYES-t kapok, a férjem havi 70 ezret hoz haza és albérletben élünk.

Baromi nehéz, de itt Borsodban sajnos nem lehet válogatni a munkalehetőségek közül.

Nem bántam meg, hogy megszületett a lányunk és testvért is szeretnénk neki nem sokára.

2014. okt. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%

Hiába pontoztok le azért ki akarja, hogy gyereke nyomorogjon, egy hideg szobában télen? Még állatoknak sem kívánunk ilyent nemhogy egy gyereknek. Persze lehet jobb, de csoda várástól azért még senkinek nem lett jobb. Nem hiszem,hogy kérdezőék megnyerik a lottó ötöst de kívánom nekik. Tenni kell a jobbért.

Kérdező próbáld ki hogy havi 30 ezerrel kevesebből hogy élnétek meg plusz.

2014. okt. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem sem létezik megfelelő időpont és anyagiak sem a babahoz. Nekünk is van lakáshitelünk amit még 15 évig fizetünk és nem 15ezer ft-ot rá...de ez a mi lakásunk. van kocsink, normális állásunk. De sose lehet tudni, mikor küldenek el a munkahelyedrol ...erre nem lehet adni. A kérdés az, hogy mennyi kerestek összesen.
2014. okt. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
44%
Az utolso mondatot ugy ertem, hogy azert nem mindegy hogy ketten kerestek 100ezer forintot vagy ketten kerestek 250ezret. Az utóbbi már nem rossz főleg egy 15ezres hitel ehhez semmi. Bár nem tudom nálatok milyen a fizetés, de havi 100ra én sem vállalnék babát.
2014. okt. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Mindketten 77-77ezer Ft-ot hozunk a kasszába, havonta kb 144e Ft-ot összesen. Kb 10-15ezer amit félre tudnánk tenni, ha nagyon össze kucorodunk lehet 20-25ezer Ft-ot. Hideg szobába, éhen nem lenne a baba. Csak lehet így az én gyermekemnek baba korától, gimin keresztül főképp használt ruhában kell majd járnia,játékok meg minden. Sok mindent nem tudnánk neki megadni, de ami lételem azt igen.
2014. okt. 19. 22:04
 10/24 anonim ***** válasza:
43%

A lételem a szeretet. Minden más ezután jön.

A lányom is 95%-ban használt ruhában, cipőben jár, nincs márkás játéka, csak néhány használtan vett, mégis kiegyensúlyozott, boldog, egészséges gyerek.

Ha szíved legmélyén szeretnétek gyereket, akkor nincs min gondolkodni.

2014. okt. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!