Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban szórom a pénzt?

Valóban szórom a pénzt?

Figyelt kérdés

Nem keresek rosszul, de úgy érzem, egy halom pénzt költök.

A bevételem 1200€, ebböl 350€ a lakás, 250€ a bérlet, 200€ a kaja/net/telefon/satöbbi, marad 400€ ami az enyém.

Amugy színvonalasan élünk, családi házban (3,5 szoba, 75m2), szép környéken.

A megmaradó 400€ tisztán az enyém, de akárhányszor költök, mindig úgy érzem, csak kidobom az ablakon.

E havi vásárlásaim:

2 melltartó 13€ (darabja)

Kozmetikumok 12€ (hajpakolás, szájvíz, szempillaspirál)

Meg ma vettem még egy üveg üdítöt (0,80€), meg péksütit (1,40€), mert egész nap bent vagyok a városban.

Tehát máris elment 33€, és még csak hó eleje.

Tegnap kaptam +20€-t (szétdobtuk a borravalót), de így is úgy érzem, sokat költök.


Valóban jobban oda kéne figyelnem?


2015. aug. 3. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs autód, meg hiteled, akkor ilyen pénzeknél nem érdemes nézni hogy mire mennyi megy. Neked egészen más mint nekem.

Én 110-ből élek egyedül saját házban, és még autót is tartok. Első a számla, utána a kaja, amiben nincsen liter számla kóla, hanem max 2-3 energiaital 1 hónapban, amúgy csak víz, főzésnél meg egyszerű legyen, de egészséges.

Ami marad a zsebben azt pedig beosztom benzinre, meg elrakom a kocsira, ha valami tönkremenne tudjam javítani.

2015. aug. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez abszolút nem sok költés. De mire veszel bérletet, repülőre?

Nekem 35-40 km ingázás lenne 140 EUR, de nem veszek, mert megbízhatatlanok a vasutasok a szrájkjaikkal, meg autóval olcsóbban ott vagyok. Ha ekkora lakásért 350-et fizetsz mindennel, az nagyon jó. Én egy 40nm-es lyukért fizettem majdnem ennyit, nem is olyan nagy városban.

2015. aug. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
otthon kerestem 350-et, épphogy elég volt. Kijöttem németbe, kerestem 2000€-t, épphogy elég volt. Most keresek 4500-5000 CHF-t, és basszus, épphogy elég. :)
2015. aug. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem teljesen normális keretek között mozogsz,sőt,számomra például kifejezetten visszafogottan/szerényen állsz a dolgokhoz.Aki szórja a pénzt,az inkább én vagyok,aki 235 euróért vesz egy kis cuki táskát,Furla Metropolis Mini crossbody bag-et.De én mondjuk megtehetem.Szóval no para,naggggyon messze vagy a pénzszórás fogalmától.Számomra például 400 euró nem sok mindenre lenne lég,jó neked,hogy ilyen ügyesen be tudod osztani.12 euróból ennyi minden..anyám..nekem csak a szempillaspirálom 32 euró.Kérdésre a válasz : nem.
2015. aug. 4. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3-as, akkor valamit nagyon nem jól csinálsz, vagy nem jó tartományban voltál, én 2000ből összeszedtem 2 (igaz használt de olyan amit otthon nem engedhettem volna meg) autóra valót, majd 2400-ból egy szebb önrészt saját ingatlanhoz. Persze nem olyan jó magyarosan a legdrágább kutakon tankolok, itt úgysincs különbség, de sokan leragadtak a 90-es évek elejei magyaroszágon, és csak a drágát veszik, mert a Star-kút "biztos vizezi".


Meg itt a legolcsóbb virsli is ehetőbb mint otthon a drága. (szeintem viszik az ipari hulladékot keletre)


Ezek mellett még évi 2-szer nyaralni is megyünk, általában északra.


A sváccal nem tudom jól jártál-e, mert gondolom ott nem annyi az albérlet.

2015. aug. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!