Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pénz valóban megváltoztatja...

A pénz valóban megváltoztatja az embert?

Figyelt kérdés

Sikerült kifognom egy normálisan fizető munkahelyet, havi majd´200 ezer marad fel minden hónapban, ha mindent kifizettem. Régen nagyon szegény voltam, alig voltak ruháim, meg úgy semmim sem.

A párom szerint most, hogy sokat keresek, önző lettem, ís dilis, mert csak magamra gondolok, és a kötelező közös kiadásokon kívül (lakás, rezsi, kaja, szórakozás) nem adok neki a saját pénzemből.

Szerintem meg amit én keresek, az az enyém, ha eladományozom, akkor eladományozom, ha megveszem belőle a 20. tűsarkút, akkor azt.

(egyiket sem teszem, spórolok)


2015. júl. 29. 19:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Na, megint kirakta kétszer :(
2015. júl. 29. 19:13
 2/8 anonim válasza:

Tapaszalatom szerint a pénz megváltoztatja az embert igen, még akkor is ha a pénz kölcsönbe van csupán, nem egy olyan esetet ismerek akik felvettek hitelt 20+ milliókat elverték az utolsó fillérig majd a rokonai szívnak a törlesztés miatt.


A párom valószínűleg azért nevez önzőnek mert úgy érzi hogy van pénz és lehetne venni belőle bármit ehelyett te "csak kuporgatod" amit szerintem amúgy helyesen teszel, de szerintem csináld azt hogy meghatározol egy összeget hogy ennyi megy tartalékba és a többit közös rendelkezésetekre bocsájtasz és akkor nincs is vita és a gyüjtött mennyiség is növekszik

2015. júl. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Barátodnak nem szabadna így követelezőnie.


Ha megérdemli és úgy érzed, nem csak a pénzedért szeret, azért segíts ki vagy vegyél meg neki néha-néha dolgokat, ahogy a családodnak is (ha megérdemli), hisz neked is jól esne, ha nálad egy jobban kereső szeretet ember adna neked néha belőle, de nem szabad persze túlzásba se esni.


Egyébként jogos amit írtál :)

2015. júl. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Egy párkapcsolat azért a közös döntésekről szól, és egy idő után a közös gazdálkodásról. Normális emberek általában megszokták beszélni egymás között hogy mire spórolnak együtt esetleg és mit engedhetnek meg maguknak. Az miféle kapcsolat hogy "én keresem a pénzt, én vagyok az úr a házban és azt veszünk amit én akarok". Ráadásul ha házastársak lesztek esetleg egy idő után a jogszabályok alapján is közös vagyon lesz nektek, ha csak nem írsz egy házassági szerződést.
2015. júl. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok. :) remélhetőleg egyszer én is elmondhatom magamról. Egy ilyen pénzéhes riherongyot meg biztos nem tartanék magam mellett. Jól van, szülinap meg stb ajándék az oké, de ne akarja már megmondani hogy az én pénzemet mit vegyek neki.
2015. júl. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre hogy a pénz nem az adott embert változtatja meg, hanem a körülötte lévő emberek hozzáállását az adott emberhez.


Ha a párod nem tudná hogy mennyit keresel, nem venne észre rajtad semmilyen változást.

2015. júl. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha pontosan szeretnék fogalmazni, akkor azt mondanám, hogy a pénz által megváltoznak az ember lehetőségei ebben a pénzközpontú világban. Pénz birtokában hozzájuthat az ember olyan javakhoz és lehetőségekhez, amelyekkel korábban nem élhetett, ilyen értelemben tehát olyan lehetőségek kapui nyílnak ki előtte, amelyek korábban zárva voltak, ezért megváltozik a világ az ember előtt és ennek megfelelően olyan (korábban rejtett) tulajdonságai jönnek felszínre, amelyek a környezet számára eddig nem voltak észrevehetőek. Ilyen értelemben kezd megváltozni az ember. Mindehhez kapcsolódnak egyéb jellemzők: az apróbb dolgokra kevésbé figyel az ember, saját vágyainak kielégítése lép előtérbe, hiszen "megengedheti magának". Kezd háttérbe szorulni a józan ítélőképesség, hatalom birtokában kezdi érezni magát, ami a párkapcsolatban és egyéb emberi kapcsolatokban is érezhetővé válik. Kezdenek az életéből kiszorulni a finom emberi gesztusok, kezd tompulni az emberi viszonyok tekintetében is az ítélőképesség.

Én egy közeli hozzátartozómon tapasztalom mindezeket.

2015. júl. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért mire kéne még neki ezen kívül pénz?
2015. júl. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!