Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van több szőke hajú az...

Gravionix kérdése:

Miért van több szőke hajú az északiak között?

Figyelt kérdés
Miért szőkébb hajúak, van több szőke hajú az északiak között, mind a déliek között Európában, vagy általában? Akkor az inuitok miért sötéthajúak?

2015. aug. 5. 10:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Én meg azon gondolkoztam, hogy az afrikaiak között miért olyan sok a néger... :)

Bocs, de ezt nem bírtam kihagyni! :)

Nem tudományos válasz, csak egy gondolat: kevésbé keveredtek más népekkel, így teret tudtak nyerni a szőkeségért felelős, amúgy nem domináns gének. Ugyanez az oka, hogy az indiánok pl. AB vércsoportúak, holott az is ritka.

2015. aug. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A szőke hajnak nem sok köze van az északi élethez, valószínűleg inkább ivari szelekció miatt terjedt el (és valószínűleg csak néhány ezer éve jelent meg, bár egyes elképzelések szerint a Neander-völgyiekkel való keveredés miatt jelent meg az európaiak között). Sehol máshol nem voltak eredetileg szőke emberek; az északabbra élőknek csak világosabb volt a bőrük, de a hajuk maximum barna volt, ennyire világos nem.
2017. jan. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!