Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A románok tényleg ennyire...

A románok tényleg ennyire utálják a magyarokat? (Nem a romákra, hanem a ROMÁNokra gondolok. )

Figyelt kérdés
Augusztus 15-én egy hetes kirándulásra megyünk az osztállyal, Erdélybe. Az osztályfőnökünk elmondta, hogy az ottani magyarok nagyon kedvesek, vendégszeretőek, viszont a nagyobb városokba, (ahol sok a román) ne nagyon beszéljünk magyarul és semmi féle magyar zászlós dolgot ne vegyünk elő. (Pl.: magyar zászlós kulcstartó, sapka, stb.) Az osztályfőnökünk szeret velünk szemétkedni, ezért el tudom képzelni, hogy most is csak ijesztet minket, de kíváncsi lennék olyanok véleményére, akiknek van emlékük románokkal, illetve románok között élnek. Szóval nem a sztereotipikus válaszokat kérném olyanoktól akik utálják a románokat, de életükben nem találkoztak eggyel sem.

2015. aug. 5. 16:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Mikor Nagyváradon jártam a vasútállomáson mikor megtudták hogy magyar vagyok húzták a szájukat,fanyalogtak.Egyből gorombák lettek.Nekik állt feljebb hogy nem tudok románul.És igen utálnak minket bozgornak(hazátlannak)neveznek.

18/L

2015. aug. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Valóban utálják a Magyarokat.


De a nagyvárosokban, pl: Marosvásárhelyen nagyon sok Magyar ember van.

2015. aug. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%

Utálnak minket. Nem akarok jobbikosnak tűnni, de szerintem tudják, hogy valahol mégis ők a "hazátlanok". Politika rész vége.

Amúgy 3x voltam Erdélyben. De amikor a legtöbbet megtudtam Erdély világáról, az 2011ben volt. iszonyatosan szegények (nemcsak a románok), és rengeteg befejezetlen cigánypalotát lehet látni. Régi, rozzant, rozsdás daciakkal járnak. Sőt, annyira szegények, hogy egy bolt mellett el akarták lopni a kocsinkat. Pedig a sok újgazdag magyarországon csomószor viccet talál ki, meg szidja a suzukikat (lábjegyzet: suzuki wagoner+ 2003 kiadás) A románok egy nagy része tud magyarul. Pl. erdélyben tankoltunk, egy román fiú volt a pénztáros, beszélt magyarul, és nem nagyon volt akcentusa. Az, hogy utálnak minket, az nem egyedi eset, hisz a szlovákok még jobban utálnak, mint ők. (amikor voltunk pozsonyban, csak azért nem akartak minket kiszolgálni, mert magyarok vagyunk... pedig volt mandzsónk XD) És igen, alapjábavéve kedvesek az ott élők. Mondhatnám úgy is, hogy "cukik". És néhány józan eszét elvesztett román is szokott néha kedves lenni, pl. a benzinkutas, pedig semmi oka nem lett volna rá. Amúgy a románoknál is van szegényebb: Ukrajna. Na, ott aztán tényleg van szegénység, főleg most.

2015. aug. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!


És volt olyan tapasztalatotok vagy hallotattok olyanrol, hogy durvábbra fordult a helyzet? Például egyik osztálytársamnak az unokabáttyját megverték, mert magyar volt. Vagy olyanról is hallottam, hogy megdobálták a magyar turistákat papírdarabokkal.

Az ilyenek gyakoriak? Csak mert (főleg így, hogy látom a válaszokat) kicsit parázok, hogy mivan ha lesz valami baj. (Bár nem hiszem, hogy egy 25 fős, két tanáros csapattal bármit is csinálnának)

2015. aug. 5. 17:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyakoriak. Nagyvárosba meg főleg nem.
2015. aug. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
majd jól elkenjük a száljukat szeptember 4.-én, aztán fanyaloghatnak ahogy akarnak ;)
2015. aug. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Amikor én voltam Romániában, teljesen román területen, akkor kifejezetten örültek nekem, mint magyarnak. Azt mondták, hogy példát kell venni a magyarok rendszeretetéről, organizációjáról. Szidták a saját országukat, hogy egy út is 40 évig épül.

Sok ajándékot kaptam tőlük, mindenhol illedelmesen ülöhellyel kínáltak...

2015. aug. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#4 A magyarverős sztorik még léteznek, de talán kezd vége lenni. És amúgy mindenkinek más a tapasztalata, pl. valaki lehet szereti a szlovákokat, de velünk eszméletlenül bunkók vooltak. Nem lehet általánosítani :)
2015. aug. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%

Franciaországban voltunk nyaralni és tanácstalanul álltunk kempinget keresve és térképet böngészve a kocsival. Egy román úr odajött amikor meglátta a magyar rendszámot és magyarul tök jól útbaigazított minket és még ő kért elnézést amiért nem beszél jobban magyarul.

Persze biztos van az ellenkezőjére is példa, pláne Romániában, de azért vannak ott is normális emberek. Provokálni azonban valóban nem szabad, tehát ne lengess kétméteres magyar zászlót, azt üvöltözve, hogy vissza Erdélyt...

2015. aug. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%
én nem utálom a magyarokat, egy boltban dolgozom ahol sok magyar átjár vásárolni. Munkatársaim nem mindig beszélnek magyarul pedig tudnak magyarul is, én mindig magyarul beszélek ha magyarok kérdeznek valamit a boltba, vagy kérnek segítséget.
2015. aug. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!