Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valóban veszélyeztetik a...

Valóban veszélyeztetik a magyarokat, a magyar munkahelyeket az országba érkező, élő más népek/nemzetek?

Figyelt kérdés
kifejtenétek?
2015. jún. 12. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem volt már elég a napok óta zajló fejtegetés? Komolyan minden egyes nap boncolgatni kell ugyanazt?
2015. jún. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyébként itt vannak a kérdések, a válaszok között lesz kedvedre való:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=bev%E1ndorl%..


Jó olvasást!

2015. jún. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves első, én erről nem olvastam, viszont a válasz érdekelt volna.

Szerintem én normálisan kérdeztem, s nem olvastam erről.

Kérlek,ha nem tudsz rendesen írni, akkor ne csessz már le. Köszönöm.

Második, köszönöm, olvasom is:)

2015. jún. 12. 21:34
 4/8 A kérdező kommentje:

Most látom, a második hozzá szóló is ugyanaz.

De leírhattad volna már a választ:(

2015. jún. 12. 21:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Mivel téged érdekel, így neke kell megkeresni nem? Amúgy a fekete munkát hozták fel főleg példaként.
2015. jún. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem értek hozzá, de szerintem közel nem annyira vészes a helyzet, mint más országokban.

Németországban pl kapásból a lakosság 9%-a nem német, Franciaországban pedig a lakosság 11%-a nem francia nemzetiségű. Ez a 9-11% százalék náluk ráadásul konkrétan bevándorló, nem pedig őshonos kis etnikum. Náluk valamennyire megértem a felháborodottságot.

Magyarországon a a 2011-es népszámláláson a lakosság 86%-a vallotta magát magyarnak, ami az előző adatokhoz képest valóban durva, de ne felejtsük el, hogy nálunk ebből a 14%-ból kb 13% évszázadok óta itt élő regisztrált kisebbség (pl - cigány, szlovák, délszláv, ruszin stb..) Nos, de ők mennyire számítanak kisebbségnek? Elég kevesen beszélik az anyanyelvüket. Legtöbbről a nemzetiségét csak a vezetékneve árulja el ( már ha nem magyarosították át ) Szerintem rájuk nem kellene "külföldiként tekinteni". Pl - egy sokácra vagy bunyevácra nem mondjuk már, hogy "külföldi", meg "bevándorló". Inkább az ők esetükben úgy fogalmaznék, hogy "Magyarországiak, akik más gyökerekkel rendelkeznek". Szerintem velük semmi baj nincs. Megtanultak együtt élni a magyarokkal, nem lázadoznak, nem akarnak leválni stb...A probléma inkább azokkal van, akik idejönnek jó messziről, alig tudnak magyarul, képtelenek beilleszkedni, képtelenek alkalmazkodni a többséghez (mert ugye a kisebbségnek kellene a többséghez alkalmazkodni, nem pedig fordítva) Természetesen köztük is vannak rendes emberek, véletlenül sem azt próbálom magyarázni, hogy mindegyikr gyökér, csak a többségük nem tudja megszokni az európai értékeket. De amúgy szerintem belőlük Magyarországon nincsen sok.

Az, hogy a magyarokat kik veszélyeztetik, az megint egy külön kérdés. Szerencsére egy olyan ország vagyunk, ami viszonylag (!) jóban van mindegyikkel. (Nem azt mondom, hogy Nigériától Kínáig mindenki imádja a magyarokat, de nincs kifejezetten rossz viszonyunk nemzetekkel. A rossz viszony az nálam nem abból áll, hogy anyázunk a szlovákokra ők meg visszaanyáznak. A rossz viszony fogalma kissé összetettebb szerintem)

2015. jún. 12. 21:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Louis C.K. erre azt mondta, hogy ha egy szakképzetlen, tanulatlan, a nyelvet nem beszélő bevándorló elveszi a te megélhetésedet, akkor meg is érdemled. Nekem röviden ennyi a véleményem róla.
2015. jún. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!