Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan idegesek, türelmet...

Miért olyan idegesek, türelmetlenek, ingerültek a fiatalabbak mindentől?

Figyelt kérdés
Minden kikészíti őket, mindig idegesek, nincs türelmük semmihez. Mitől lehet ez? Valami vitaminhiány, vagy egy adalékanyag az ételekben vagy a levegő?
2015. aug. 6. 08:05
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Simán azért mert fiatalok. Lázadni akarnak, meg ellent mondani, de a szüleik leszarják őket, így mindenkivel így viselkednek. Plusz elég komoly döntéseket kell hozniuk, amik az egész életükre kihatnak. A farkuk is kezd már felrobbanni/puncijuk viszketni, de sokan azt se tudják, hogyan szólítsák meg a másik nemet
2015. aug. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert velük szemben naponta van nagyon kemény elvárás és számon kérés. Ha rajtuk számon kérnek minden kis csipp-csupp dolgot, ami amúgy csak a hatalommal való visszaélés megtestesülése néhány esetben, akkor ez a viselkedés rögzül. Azt látja, hogy minden felnőtt így viselkedik, és neki is ingere lesz elvárások tartására. Amikor az elvárásoknak nem felel meg valaki, akkor UGYANÚGY fog viselkedni, mint a felnőttek velük szemben: büntetni fognak alternatíva nyújtás nélkül, csak nekik nincs egy naplójuk, ellenőrzőben fenntartott helyük, ahol ezt megfogalmazhatnák, ezért vissza szólnak, kikelnek a jó gyerek stílusból. Vagy ingerlékenység és belső feszültség gyülemlik fel bennük, ami egyszer csak robbanni fog valakin.


Ezt látom én idősebb, begyöpösödött embereken is.

A bennük született és kicsit sem természetes elvárásoknak megfelelni nem tudó embertársaikon vezetik le.


Ha jártál már Budapesten és utaztál már a 4-es-6-os villamossal 7-9 között, te is tudod, miről beszélek.


Továbbá a lehetetlennek tűnő jövő áll előttünk. Mindenhonnan azt hallom, hogy sose lesz lakásom, sose lesz gyereknek megfelelő egzisztenciális helyzetem, sosem fogok annyit keresni, mint amennyit a munkám ÉR! Legfeljebb, ha külföldön helyezkedem el. Hogy a viharba ne legyek frusztrált? Semmi jövőkép nincs előttem! Ami volt is, lerombolja a társadalom, az idióta szethúzó politika, mert nekik a balhé többet ér, mint az, hogy valós megoldás szülessen a JÖVŐT illetően. A szüleimen látom, hogy megszakadnak a munkában és egy helyben topog mindkettő, miközben nincs idő a családra.


Mégis milyen alapon örüljek bárminek? Magyarázd el kérlek, mert komolyan érdekel, hogy tudok majd 10 évvel az érettségi után 2-3 gyereknek egy nem idegbeteg szomszédokkal megáldott kollégium színvonalt meghaladó lakhatást teremteni, miközben nem kapok infarktust és megengedhetem magamnak 2 évente a nyaralást és nem kell évekig fizetnem az autóra is a hitelt, nem kell RETTEGNEM minden nap, hogy holnaptól hol fogok dolgozni, váratlan kiadások nem vernek a földhöz, és mire az én gyerekem/gyerekeim fog/nak ebben a cipőben járni, mint én most, akkor lesz annyi megtakarításom, amiből tudom támogatni az ő életének második fordulójában az elindulását. És még ekkor sem leszek idegbeteg és kihajszolt, kihasznált rabszolga, mint megannyi ember most Magyarországon?


Kíváncsian várom az ötleteket! Mert én nem kérek ebből a lelki nyomorból, amibe tartunk mi fiatalok.


Addig meg engedd meg, hogy feszült, ingerült, tettre kész energia bombaként éljek.

2015. aug. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Upsz, ez hosszú lett.
2015. aug. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 E1D1E ***** válasza:
15%
csak 23 vagyok de én sem értem a többieket, hogy hová rohangálnak folyton és mi értelme pattogni. simán nyugissan sokkal királyabb ez a világ!
2015. aug. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, én úgy nőttem fel, hogy 10-en laktunk egy 3 szobás házban, én 9 éves, húgom 6 éves volt, mire lett anyukáméknak saját lakása, akkor költöztünk el mamáméktól. De nem volt stressz, idegesség, hogy mikor lesz lakás, mikor költözünk el, jól éreztük magunkat a nagy családban és senki nem volt ideges. Nem volt mosógép, fürdőszoba, egy db Wc volt az udvaron és meg tudták oldani így is. Szerintem akkoriban jóval több ok lett volna az idegességre. Főleg mikor papámat 56-ban ok nélkül lecsukták és mamám ott maradt 3 gyerekkel egyedül. És mégis dalolva (sokat énekelt) felnevelte őket, és érdekes, a mi családunkban sosem volt stressz, senki nem akart így felrobbanni. Én nem hiszem hogy több okuk lenne vagy nagyobbak lennének az elvárások. Mi nem aludhattunk reggel 7 óránál tovább, mert munka volt, a kert, a nagymosás, szőlő, stb. Sokat dolgoztunk a tanulás mellett, időnk sem lett volna lelki problémákon gondolkozni. És volt, amikor napokig üres tökfőzeléket ettünk, de akkor sem voltunk idegesek. Nekem ez nagyon furcsa. Nem értem hogy ki vár el és mit a mai fiataloktól.
2015. aug. 6. 10:36
 6/9 E1D1E ***** válasza:

Az lehet a baj, hogy az emberek másokat vesznek alapul (pl: Bill Gates) és olyanná akarnak válni, de ez nem csak így megy, mindenki gazdag akar lenni és attó akar boldoggá vállni. Ez így nem vezet előre sajnos. Én is ilyen vagyok, csak abba merek belevágni amiben tudom 100%-ig, hogy sikerem lesz, kizárom a rizikót és így nem kell foglalkoznom a felelőséggel. Ennek csak anyi előnye van, hogy mindíg jól érzem magam és nem csalódom akkorákat magamban, viszont ezzel nem haladok semmilyen jövő felé sem. Szégyen, de még mindíg édesanyámmal és az élettársával élek, szerintük ez normális, szerintem meg szánalmas, de lényegessen kényelmessebb mint 50000Ft-os fizetésből venni vagy bérelni egy lakást, úgy, hogy a munkahelyemen senki sem tudja, hogy mi lessz a sorsunk augusztus után, mivel akkor jár le a szerződésünk.


Szóval idegeskedhetnék én is, de szerintem felesleges, majd minden jól fog alakulni és minden király lesz!

De a pattogás tuti, hogy nem boldogít!

2015. aug. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Honnan is származik az az elvárás, hogy legyen felsőoktatási végzettség / ennek megfelelő munkahely / 4 kerék / 3 gyerek és emellett elmenjek kultúrálódni?


Örülök, hogy sokak vissza kívánják azt, amikor az anyák 10 óra munka után elmentek vért adni, hogy tudjon a gyerekeinek élelmet venni, miközben ő nem evett 2 napon keresztül. Biztos, hogy boldogok voltak? Nagyanyám még így csinálta.


Melyik fiatal nem tudna ennek örülni?

2015. aug. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mai példa: távolsági buszra várunk. Egy kimaradt és pont műszak végén. Tehát nagy tömeg volt. Egy közel 200kg-s nő és a férje, akik 45-50 között járhattak panaszkodtak, hogy miért kér számlát valaki, miért nem veszi meg előre a jegyét online?


Egy 21-2 éves megkerdezte, maguk hol vették a jegyet?

A pénztárban, de a busz sofőr nem köteles számlát adni, ez egy nagyon régi szabály.

És hogy vegyen valaki az interneten jegyet, ha itt áll.a buszmegállóban?

Vegye meg előre otthon! Ne itt nekem kelljen várni rá!

Magára még nem várt senki? Mégsem lehet elképzelni, hogy valaki nem olyan helyről utazik, hogy ki tudja nyomtatni a jegyét?

Valahol biztos tud nyomtatni, rendezze le előre!

És mi van, ha nem tudja melyik járattal fog menni, vagy mint most egy járat kimarad?

Akkor is tud jegyet venni.

De melyik járatra?

....


Szóval ment a vita a nyugodt és türelmes, kedve fiatal és az idegbeteg, türelmetlen, saját törvényeket alkotó koros tagok között.


Nem csak a fiatalok idegesek, türelmetlenek, ingerültek.

Nagyon sok mindenki az. Városban könnyen észre venni ilyet, mert sok ember van és "messze" élnek egymástól szociálisan értve.

2015. aug. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Talán azért voltak tényleg boldogabbak és nyugodtabbak, mert nem voltak elvárásaik. Nem volt kocsi, de nem volt a szomszédnak sem így nem volt mit irigyelni, nem volt miért agyonhajtani magát. Akkor teljesen természetes volt a sorbanállás, reggel a kenyérért, tejért is sorba kellett állni minden nap, mégsem veszekedett senki, mert akkor az volt a megszokott. Voltak akkor is türelmetlen és depressziós emberek, de nagyon ritka volt az ilyen és hát azt meg is szólták. Persze hogy nem kívánom vissza a mindennapi zsíros kenyér vacsorákat, csak azt nem értem, hogy hogy akkor az jó volt, nem éreztünk semmilyen hiányérzetet és nem éreztük azt, hogy többet kellene dolgozni, vagy rohanni mindig, hogy több ennivalónk vagy jobb házunk legyen. Mondjuk mi most is így élünk, nyugisan, igaz, nyaralni nem mentünk csak két napra, de én nem fogom azért agyondolgozni magamat, hogy elmehessek a tengerpartra selfizni, inkább egész évben szépen éldegélünk és csak arra költünk amire telik és soha nem rohanunk, nem kapkodunk és nem kapunk azért agyvérzést, mert valami nem úgy történik ahogy gondoltuk.
2015. aug. 6. 21:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!