Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nihilista életszemléletről,...

A nihilista életszemléletről, hogyan lehet leszokni?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy érzem, hogy semminek semmi értelme, hogy semmi nem ér meg akár minimális erőfeszítést sem, nem tölt el örömmel, boldogsággal (és itt elsősorban tartósra gondolok) semmi, pedig igyekszem normális életet élni. Van barátnőm (aki hasonló hozzáállású), van munkám, eljárok néha sörözni, olvasgatok, mozgok, de semmi nem tölt el boldogsággal, helyette a szorongás van, mert nem tud velem olyan dolog történni ami lenyugtatna, boldoggá, elégedetté tenné. Minden unalmasnak tűnik. Van esetleg valaki hasonló helyzetben, és ha igen, hogy sikerült kilábalnia belőle?
2015. aug. 7. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nihilista szemléletűek pont nem szoktak szorongani, pont az a hozzáállásuk, hogy nincs semmi olyanjuk sem (beleértve saját életüket is), aminek az elvesztése őket nagyon lesújtaná.
2015. aug. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké, akkor állítsd fel te a diagnózist, nem látom értelmet semmiben, és emiatt szorongok. Minek a tünetei ezek?
2015. aug. 7. 19:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez tipikusan a "felesleges ember" életérzés.

Lásd például itt:

[link]

2015. aug. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Duenna ***** válasza:
Keress életcélt magadnak. Ha van munkád, akkor gondolj rá úgy, hogy valamit csinálsz, és az jóérzéssel tölt el, mert fel tudsz mutatni valamit, amit te csináltál meg, és az jó lett. Kertészkedjél, vagy menj biciklizni barátokkal. Fesd át a szobádat olyan színre, ami neked tetszik, hogy jól érezd magad benne. Rendezd át a lakást, menj koncertekre, foglald le magad valamivel, amiről úgy gondolod, hogy tetszik, keresd meg benne a szépet, a jót, a kellemeset. Tanulj meg meditálni, vagy jógázni, iratkozz be ilyen tanfolyamokra. Stb.
2015. aug. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3-as. Végigolvastam amit belinkeltél és elmondhatom, hogy valamennyire passzolnak a leírtak azzal amit én érzek, azzal a kivétellel, hogy én nem valósítottam meg semmi maradandót, nem alkottam nagyot, nem forogtam magas körökben, egyszóval igazi szürke egér voltam mindig is, az emberektől egyszerre tartottam, untam és lenéztem őket hülye bevett szokásaik miatt, azért mert örömet tudtak lelni olyan dolgokban amiket én értelmetlennek láttam, de főleg azért mert mindent elfogadtak úgy, ahogy van, és itt elsősorban a társadalmi normákra, szokásokra értem. Miattuk különc sorba kellett vonulnom. Persze nem hibáztatom őket, mert ugyanezzel az erővel magamat is okolhatnám, hogy miért nem sikerült beilleszkednem és olyannak lennem mint ők. Barátságaim még így is alakultak ki, de főleg olyanokkal, akikkel el lehetett beszélgetni mélyebb dolgokról, és nem a felszínes élet-dolgokról. Mögöttes okokat szerettem megvitatni emberekkel, magyarázatot keresni, filozófálgatni dolgokon. Természetesen célokat kell kitűzni, én meg is tettem. Anno nem volt barátnőm, nem szexeltem, emiatt pocsékul éreztem magam. Ugyanakkor pénztelen is voltam. Elhatároztam, hogy mindent megteszek azért, hogy ezeket megoldjam. Most van barátnőm is, az anyagi biztonságot is megteremtettem. Anyagiak terén elmondhatom, hogy semmire nem vágyom. Meg tudnék venni dolgokat, de nem veszem meg, mert úgy érzem nincs szükségem rájuk, nem tennének boldoggá.
2015. aug. 7. 20:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Kéthetes sátorozás egy mocsárban? Ezt követően tutira földöntúli boldogságot fogsz érezni pusztán azért, mert ágyban alhatsz.


Megfigyelésem szerint amúgy az ilyen emberek valósággal sulykolják magukba a negatív gondolatokat. Az agyat pedig ismétléssel és gyakorlással bármilyen gondolkodásmódra rá lehet szoktatni, a negatívra is és a pozitívra is. Ha pozitív gondolatra egyelőre képtelen vagy, akkor legalább igyekezz minél kevesebbet forogni a megszokott negatív gondolataid körül. Amikor jönne egy félóra, amikor mást se csinálnál, mint azon pörögnél, hogy milyen értelmetlen ez meg az, akkor egyszerűen ne tedd. Csinálj mást, ha más nem, kösd le magad úgy valamivel, hogy ne tudj mellette gondolni egyszerűen semmire.


Ki kell zökkenteni a tudatodat a megszokott medréből, és ezt nem lehet máshogy elérni, csak úgy, hogy áttereled egy új mederbe.

2015. aug. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!