Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért a mobilját nyomkodja...

Miért a mobilját nyomkodja minden fiatal mindenhol ha kell ha nem?

Figyelt kérdés

Mindig minden fiatal ,nem az ,hogy míg várjuk a villamost meg ha felszálltunk ,leültünk akkor újra nyomkodják,ha em míg felszáll és le nem űl ddig is a telefonját nyomkodja ,az mindegy hogy úgy megbotlott a villamos lépcsőjében az ajtónál,hogy majd orra esett de míg felfelé száll is a telefonját kell nyomkodni.


Másik sztori,az úton megy át a csaj de nem az ,hogy addig míg át kel addig félre tenné a mobilt és majd ha átment nyomkodja,hanem míg megy az úton átfelé is azzt nyomkodja.

Aztán a kocsi olyat fékez,hogy majd kigyullaf agumija és nem szép szavakat szól ki a sofőr a csajnak. Na dehàt ugye a kocsi a hibás még véletlenűl sem a csaj...


Nekem is van okostelefonom,nem is akármilyen a modernebb fajta de,amíg várom a villamost addig nyomkodom,mikor megjön ,félreteszem v fogom a kezemben és amikor szàllok fel figyelem hova lépek meg ne menjek másnak neki,mikor leűlök újra nyomkodom,ha egy kis idő kiesik a nyomkodásból semmi baj,hosszú még a nap.


Miért ilyen "telefonmániás" sok ember?



2015. aug. 8. 10:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Függőség, pont mint a drogok.
2015. aug. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Így tartják a kapcsolatot másokkal, közösségi oldalakon lógnak és beszélgetnek ottaniakkal. De én úgy veszem észre nem csak a fiatalok, 40-50 évesek közt is sokan nyomkodják az "okost" a villamosra, metróra várva.

Mai világban a legfrissebben így tudják meg a dolgokat...én is így nézem a BKK oldalát meg a Pesten Halottam csoportot és a többit hogy megtudjak dolgokat...

2015. aug. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 NarutoFan666 válasza:
25%
Nekem nincs semmilyen telefonom és nem is. És sosem értettem mi a csudának jó állandóan azt a vackot nyomkodni. A testvérem mást se csinál csak telefonozik ha kirándulunk, ha vendégben vagyunk, ha iskolában van még az utcán is csak azt nyomkodja. Gondolom unaloműzés céljából de ha állandóan ezt csinálja lemarad minden jóról és érdekesről és majd ha idős lesz csak arra fog emlékezni hogy folyton azt a vackot nyomkodta...
2015. aug. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Titusztitusz ***** válasza:
49%
A jelenség hátterében az állhat, hogy sok fiatal, avagy már kevésbé fiatal "mobiltelefonfüggő" lett az idők folyamán...Sokszor úgy, hogy neki mindez mégcsak fel sem tűnik...Ez mondjuk jó dolog, és jó hír a telefongyártóknak meg a szolgáltatóknak, de valszeg az illetőknek már kevésbé az...Ugyanis az ilyen "mobiltelefonfüggés" is olyan mint a KÁBÍTÓSZERFÜGGÉS, AZ ALKOHOLIZMUS, A JÁTÉKSZENVEDÉLY, avagy nőknél a NIMFOMÁNIA...Azaz KOMOLY MENTÁLIS BETEGSÉG...Tartok tőle, hogy előbb-utóbb eljön majd az az idő, amikor az ilyen "mobiltelefonfüggőket" külön klinikákon, és leszoktatóállomásokon fogják majd kezelni, valahogy úgy, mint a drogosokat, meg az alkoholistákat...
2015. aug. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
Én utálom, hogy a zebra előtt is nyomkodják a telefont, legalábbis körül nem néznek, mert "elsőbbségük van". Persze elsőbbségük van, de a Kresz szerint akkor van elsőbbséged, ha megadják azt. Mondjuk az is tökmindegy, hogy ha elütöd, sose lesz igazad, mert "elsőbbsége van".
2015. aug. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Én pl. olyan munkát végzek, ahol egész nap mosolyogni kell rengeteg vadidegen emberre és jópofizni velük. A munka végére néha emberundorom lesz főleg, mert azt is el kell viselni, ha úgy beszélnek velem, mintha a s*ggükből rántottak volna elő - mert azt hiszik ehhez joguk van azért, mert otthagynak 10000 Ft-ot.

Szóval nincs kedvem ahhoz, hogy öreganyók és béna pasik odajöjjenek beszélgetni. Undorom van és aki hozzámszólna, azt kb. le tudnám csapni. Szóval inkább bedugom a telefonom fülesét, még ha nem is hallgatok zenét, mert így 9 esetben a 10-ből békén hagynak, elvégre "nem hallok" és látszólag bele vagyok temetkezve. Ez egyfajta védekezés nálam, van aki ezért csinálja, mert már nem kíváncsi a sok h**re.

2015. aug. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
Imádom, hogy a kedves idősebb korosztály nem érti meg a fiatalokat. A technika halad, mi meglovagoljuk a hullámokat Önök meg csak állnak a parton és néznek, hogy "hát ez teljesen felesleges, minek csináljuk ezt ha lehet ülni és beszélgetni a régi időkről". Nyilván ez csak egy metafora volt, lehetőleg ne kössenek bele..
2015. aug. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

46 éves vagyok, én is nyomkodom a telefont. Míg várok a BMW helyett a Busz-Metro-Villamosra. Olyankor olvasok hírleveleket, csacsogok Viberen a kedvessel és nézem a menetrendet.

Szerintem jogos a kérdés: miért nem tudják egyesek megoldani, hogy ne föl-le szállásnál és egyik járdáról a másikra menet teszik ezt néhányan. Ha futok a busz után akkor nem nézem a telefont, ha átmegyek a járdán nem nézem.


Valószínűleg ahogy valaki írta a függő emberek azok akik így csinálják. Szinte mindegyikünk függő valamitől.

Drog, alkohol, cigi, kapcsolat, munka, net, telefon stb.

2015. aug. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Irt ket peldat, es rasutotte, hogy minden fiatal.

Namost ,nekem is van ket tortenetem arrol, hogy 50+ eves ember maga ala piszkitott.

Tehat minden oreg maga ala xaro nyomorek.


Nem jo otlet az altalanositas.

2015. aug. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
17%
Nekem nincs okos telom, énekem se tetszik ez a divat, hogy folyton azon lógnak. És azt veszem észre, inkább belemélyednek a telefonjukba, mint hogy az emberekre, barátjukra vagy a környezetre kelljen figyelni. Pl utazásnál megfigyelhető, akár belföldön akár külföldre megyek, vannak szép tájak érdekes dolgok, de rá se bagóznak a telefon függők. Én már nem egyszer elmentem 1 hétre is túrázni, nyaralni, hogy nem volt nálam telefon, általában sokat netezek, de ha kirándulok egyáltalán nem akarok vele foglalkozni.
2015. aug. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!