Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Itthon és mindenho...

Mit tegyek? Itthon és mindenhol azt hallgatom, hogy milyen kövér vagyok. A szüleim gúnyolódnak azon, hogy éjszaka rettegek és mindig egyedül érzem magam. Nem bírom. Tudom, hogy fiatal vagyok, de vannak érzéseim.13/l

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 22:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Mitől rettegsz?
2014. jan. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Még 6-7 évig nőni fogsz és addig ha sportolsz vagy csinálsz valamit 100%, hogy lefogysz. A szüleid meg jó nagy bunkók, kérj egy kislámpát vagy valamit a szobádba.
2014. jan. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
18%
Félsz, hogy jön a fallimanó?
2014. jan. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
21%
Akkor fogyjál le!!
2014. jan. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
94%
Szia!Tudom mit érzel!Én is anno mindíg megkaptam ezt!Soha nem voltam értékelve úgy mint a testvéreim!Talán ezért is mentem 19 évesen titokba férjhez!Azóta is küzdök a kilóimmal!De lásd be hogy neked sem jó kövéren!Minél elöbb belátod annál jobb!Én csak most döbbentem rá erre 30 évesen!Elkezdtem a fogyókúrát és már 10 kiló le is ment!De te még fiatal vagy neked könyebb mint most nekem 3 pici gyerek melett!Hány kiló vagy?
2014. jan. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A szuleidnek kene teged feltetel nelkul elfogadni es szeretni.Szegyen es gyalazat,hogy ilyenek.
2014. jan. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy le kéne fogynom, és dolgozom is rajta de nem megy egyik napról a másikra. Kedves ötös! Nálunk is ez van. Tanulok ahogy tudok, és nem is vagyok olyan hülye gyerek, de a tesóm...ő rendkívül okos, előbb ment fel óvodából iskolába, versenyeket nyer és...hát én nem tudok ennyi dolgot. Ha szüleim valakivel találkoznak akkor mindig Ő az a gyerek akivel lehet villogni. És megérdemli..de azért nekem szarul esik, hogy én...meg csak vagyok és semmit nem lehet rólam elmondani. Ezért érzem magam egyedül, meg...olyan bénán.
2014. jan. 23. 22:49
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

szia!

Tudom én is, mit érzel... régen én is kövér kislány voltam, mindenki baszogatott, néha még az anyám is. Tudom, hogy nem könnyű a fogyókúra, sőt nehéz. Amit tudok javasolni: fordulj orvoshoz, hogy írjon fel neked diétát, és sportolj, vagy többet mozogj (itt olyanokra gondolok, hogy gyalog járj el suliba, mindenhova gyalog menj, sétálj, biciklizz...stb). És a másik és LEGFONTOSABB DOLOG: NE HAGYD MAGAD! Tanuld meg megvédeni magadat, mert ha nem úgy fognak rajtad átgázolni, mintha ott se lennél. Ne hagyd, h eltiporjanak, főleg a szüleid nem. Ülj le és beszéld meg velük, h neked ez szarul esik és hagyják már abba. Hidd el, egyszer kell nekik szólni kicsit határozottabban, abba fogják hagyni:) Sok sikert:)

22/L

2014. jan. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Missi_Key ***** válasza:
5%
azért piszkálnak mert jót akarnak, ha lefogysz nem csak szebb leszel, de kevesebb lesz az esélyed a súlyos betegségekre, amik a kövérségből adódnak.
2014. jan. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%

Szia!


Nem tudom, fog-e rajtad segíteni, amit írok, de azért leírom. Mi hárman vagyunk testvérek, ketten vagyunk nagyobbak lányok, és van egy kisöcsénk, elég nagy korkülönbséggel. És hát az a helyzet, hogy mi szellemi dolgokban tehetségesebbek, okosabbak vagyunk a kistestvérünknél (nem azért, mert fiatalabb, hanem veleszületetten). De a szüleink soha nem mondják, hogy ő kevesebb lenne emiatt, őt kevésbé értékelnék, kevésbé szeretnék. Megkeresték azokat a dolgokat, amikben kicsit tehetségesebb, és neki is teljes erejükből segítenek, talán még jobban is, mint nekünk (mert nekünk a legtöbb dolog ment magától). Így neki is van sikerélménye, őt is dicsérik.


De ehhez azért kellett, hogy a húgom és az öcsém között van egy nagy életkor-lépcső. Nagy szerencse, hogy ez így van: kevésbé merül föl, hogy bárki is összehasonlítgasson minket, és a szüleinknek is volt ideje felnőni a feladathoz.


Nálatok nem ez történt, de ez nem a te hibád. Te attól még teljes értékű ember vagy. Nem tudom, hogy kicsi vagy nagytesód van, de az én húgom direkt máshova ment gimnáziumba, mint én, mert nem akarta, hogy mindig csak mint az én kiterjesztésemet tartsák nyilván (néha minket is hasonlítgattak).


A másik, a kövérség. Én is duci voltam kisebb koromban. De soha, soha nem mondták a szüleim, hogy csúnya vagyok. Ha ezt mondták neked, felejtsd el. Keress magadnak olyan ruhákat, amik az előnyeidet emelik ki. Nekem a kiskori kövérség maradványaként óriási melleim vannak, hogy valami biztatót mondjak. Ha magadat minden ruhában csúnyának látod, akkor kérd meg egy barátnődet, hogy menjen el veled, ő nem lesz elfogult.


És egy utolsó: ha van nálatok iskolapszichológus, menj el hozzá. Szerintem nagyon jó dolgokat tudna mondani neked, jobbakat, mint én. Ha az iskolában nincs, a helyi Nevelési Tanácsadóban próbálkozhatsz.


Sok sikert mindenhez!

2014. jan. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!