Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki szerény, mindig az marad?

Aki szerény, mindig az marad?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy lány elég mélyröl jut magasra. Hirtelen valahogy mindenki elkezdi észrevenni. Megállítják az utcán, hogy szép, fotós ismerösök kérdik, állna-e modellt, a barátja nyaggatja, hogy próbálkozzon hostess munkával külföldön, mivel több nyelven beszél.

Ezután jó anyagi körülmények közé csöppen (nem a külsejével keres pénzt), és luxus életet élhetne. Designer parfümök, high end kozmetika...

Mennyi az esélye, hogy nem száll el magától valaki ilyen helyzetben?

Pl ugyanúgy kínai cipöt hord, ugyanúgy maga festi a körmeit, és nem költ el nagy összegeket.


Ha ez a siker nem érett nöként, hanem kamaszként (20-21) éri.


Magyarázattal


2015. aug. 12. 09:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyban függ attól, hogy milyen lesz az új környezete...


Például nekem van lehetőségem rengeteg pénzt csinálni még másoknak ez hihetetlen is, de nem csinálok az egyik ötletem azért nem valósítom meg, mert a mai fiatalság akiknek aktívan kellene tanulni elbutulna tőle, olyan kényelmi funkciót nyújt, a másik ötletem amiből nagyon sok pénzt tudnék csinálni azt meg a pénz miatt váratom...idővel megfogom valósítani, de nem akarok 22 évesen több száz milliót...a környezetemben senki nem érti meg, szerintük vagy hülye vagyok, hogy nem csinálok pénzt, vagy kamuzok ezekről a lehetőségekről...


Jelenleg úgy élek, hogy havi 200+ a nettó keresetem, de lehetne akár a háromszorosa is, ha erre vágynék...persze ez több munkát jelent, jelenleg egy non profit dolog elég sok időt elvisz, ezt letudnám cserélni vagy akár ebből is pénzt tudnék csinálni, de nem akarom...

Amikor nagyon sok pénzem lesz akkor luxusabb körülmények között fogok élni, de nem akarok a felfogásomon változtatni...nem akarok mindenből pénzt csinálni még akkor sem ha a környezetem ezt sulykolja belém...


Én amikor minimálbér + prémiumokat kerestem akkor is a lehető legjobb minőségű cuccokat vettem, pl fogkrém, szájvíz, kaja...attól mert kevesebb a pénzem fontos a minőség. Lehet nem tudtam volna naponta kaviárt enni, de ha milliárdos lennék szerintem akkor sem ennék azt...

Felfogás kérdése a dolog...nekem is sok lehetőségem van amit mások felfogása szerint hülyeség kihagyni én mégsem vagyok a pénz megszállottja, hogy megragadjam...


Mi 4-en vagyunk testvérek egy 1 szobás lakásban laktunk kiskorunkban aztán egy elég nagy házba költöztünk idővel mindenkinek külön szoba, elválasztottak a falak...visszagondolva sokkal boldogabb voltam abban az egy szobában...

Nem szabad elfelejteni honnan indult az ember és milyen úton jutott el oda ahol ma van...


Ha ez a lány megengedheti magának, hogy jobb cipőt hordjon miért ne tegye meg? ne a divat miatt tegye hanem a kényelem és a lehetőség miatt! Attól mert mondjuk költi a pénzét még nem biztos, hogy elszáll magától...ha kényelmes miss p1cs4 lesz belőle akkor igen elszállt magától, de ha jobb dolgokat vásárol, mert lehetősége van rá, szerintem nem egyenlő az elszállással...


Én pl 350e Ft-os laptopra spóroltam össze több hónap alatt, manapság 2 havonta vehetnék, de ha akarnám havonta...ha szükségem lenne rá vennék is, de csak úgy rongyrázásból felesleges...a szegény ember is költhet sokat és neki is festheti más a körmét :)


22F

2015. aug. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a szerénység fogalmát nem helyesen értelmezed. Attól, hogy valaki high-end kozmetikumot használ, nem szerénytelen, hanem csupán megengedheti magának. A viselkedés, a belső kisugárzás az, ami szerénnyé, vagy beképzeltté tesz valakit.
2015. aug. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!