Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vadul szerény? Visszafogottan...

Vadul szerény? Visszafogottan gátlástalan? Kettő az egyben?

Figyelt kérdés

Mindig úgyéreztem több személyiség található bennem.Mostanra már sikerült megfigyelnem magam,a gondolataim olyannyira hogy két részre tudom bontani.A gondom viszont az egyesítéssel van,a két szélsőséget egybeolvasztani probléma nélkül..nem tudom miképp lehetne.


1.Személyiség.: Konzervatív,visszafogott lány aki:

-odavan a filozófiáért,pszichológiáért,történelemért

-szeret egyedül lenni

-megszokott társaságban inkább elzárkózik

-imádja a természetet

-verseket,prózákat ír

-könnyen megtalálja az összhangot a gyerekekkel

-az elvont,sebekkel teli emberekkel is hamar szót ért (esetlenek "védelmezője")

-introvertált de ha egy idegen leszólítja azonnal nyitottan reagál

-érdeklik őt a konyha körüli tevékenységek,kertészkedés

-empátiát nem mutat,viszont könnyen ráhangolódik a mások "világára"

-imádja az ősi hangszereket(folk műfajok,klasszikus zene),számára a legjobb szórakozóhely egy táncház

-rajong a színházakért

-szeret kreatívkodni,jól rajzol

-szeret szeretni viszonzás nélkül is

-sokszor rágódik bizonyos dolgokon

2.Személyiség.: Vad,gátlástalan lány aki.:

-mindent kiakar próbálni,tele van tapasztalnivágyással

-semmi mások által durvának ítélt dolog nem zaklatja fel(pedofília,gyilkosságok stb.)

-szeret kezdeményezni

-imád vitázni,olyankor nagyon csipős a nyelve viszont jól megfontolt érvekkel támad

-a humor számára fontos,legyen az akármilyen is

-rajong a szexualitással kapcsolatos dolgokért

-izgatja a vér (meg nem magyarázom miért),a bdsm világa azon belül is a domina szerep

-a rock/metál a kedvenc műfaja,örömmel tombolna egy koncerten

-szeret alkoholt kóstolni

-előszeretettel flörtöl,imádja a pasikat

-oda van az éjszakákért

-nem flegma,de csipkelődő

-könnyen túl teszi magát a dolgokon



Azokat írtam le amik épp eszembe jutottak,nyilván látjátok hogy vannak ellentmondások ugyanakkor közöspontok is akadnak amiket meglehet hogy nem említettem.

Ez a kettő bennem él és sok zűrt okoz nekem időnként.Van aki ezt van aki azt az énem ismeri meg..nagyon kevesen mindkettőre szert tehetnek.


De a kérdésem az lenne hogy ezt a kettőt hogyan hangoljam össze,mit tegyek az ellentmondásokkal?



2015. aug. 8. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre a válasz nekem is hasznos lenne. :)
2015. aug. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy kamasz kislány, aki szeretne más benyomást kelteni, mint amilyen, mert azzal jobban lehet érvényesülni, még keresi önmagát, ezért kipróbál dolgokat. Minden 2. kamasz ilyen.
2015. aug. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kor elég lényeges kérdés. Rengeteg fiatal puhatolózik kamaszként több fele, majd tapasztal dolgokat és letisztul a személyisége. Nagyon sok lány jó tanulóként nagy bulis.


Van, hogy ezek a dolgok később is megmaradnak. Nálam is ez a helyzet. Sokan mondják, hogy elég kettős személyiség vagyok. Néha nagyon komoly, néha nagyon gyerekes és még jó pár dolog.


Én úgy oldottam meg a dolgot, hogy emberenként kiélem azt, amit akarok. Pl. a gyerekességem kiélem egy gyerekkori haverommal, Nintendózunk, miegymás. A komolyságomat egy másikkal, akivel kibeszéljük az aktuális politikai helyzetet, beszélünk a művészetekről, az élet értelméről, stb.


Ha valóban illik Rád minden tulajdonság, amit írtál, akkor benne vagy a top3 legérdekesebb emberben, akit eddig láttam. A legtöbb ember elég egysíkú, ami nem feltétlenül probléma, csak nem lehet velük mindenről beszélgetni.

2015. aug. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
majd 10 év múlva rájössz, hogy ugyanolyan vagy, mint a másik hétmilliárd
2015. szept. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát, inkább skrizofénnek, vagy megnyerő szociopatának tűnnek a végleteid, mert a társaságban visszahúzódó és a mindent megtapasztalni akaró, a versíró, illetve akit hidegen hagy a pedofília és durvaság olyan, mintha nem is egy személyiség lennél.

De inkább azt gyanítom, hogy unatkozol és csak izgalomra vágysz. Inkább elméletben próbálnál ki sok mindent, mert ugyanakkor egyedül is kiválóan elvagy.

2015. nov. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak nem megvan a női Doppelgängerem?


Nos,én is egy erősen hasadt személyiség vagyok.

És mivel én is érdeklődöm a pszichológia felé,mint lelkes autodidakta,ezért nekem az a benyomásom hogy nagyon extrém szélsőségek egy emberen belül akkor keletkeznek ha valamilyen sérülés éri élete során huzamosabban.

Szélsőséges elvárásoknak kell megfelelnie,vagy folyamatos lelki nyomást gyakorol rá egy vagy több személy.(pl.drámaháromszögbe kerülés,párkapcsolati elnyomó-elnyomott viszony,érzelmi zsarolás,vagy közösségből való kirekesztés )


A második (ha mondhatjuk) alteregódban leírtak az említett sebzettségek utóhatásai,visszhangjai lehetnek.

Az agresszió csak nagyon ritka esetekben vezethető vissza kizárólag genetikára.Az esetek túlnyomó részében valamilyen korai gyermekévek során átélt fájdalom,elnyomás,trauma eredménye.

És mindig valamilyen gyűlölet áll az agresszió mögött.A gyűlölet pedig valamitől való félelmet rejt.

A gyűlölet azért a félelemből táplálkozik,mert amitől félünk,attól azért félünk mert árthat nekünk,esetleg végezhet velünk.Ezért törekvést teszünk megszüntetni a fenyegetés forrását,magyarul agresszívak leszünk.


Az első alteregódat úgy tűnik mintha a legfelső tudati réteged kreálná.Nyilván mikor ebben az állapotban vagy,akkor ugyan olyan valós érzelmeket és gondolatokat érzel,és táplálsz mint mikor a másodikban.

Egy kérdésem azért lenne:Nehezebb visszabillenned a másodikból az elsőbe,és könnyebb az elsőből a másodikba váltanod?

2016. márc. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!