Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg elmebeteg vagyok?

Tényleg elmebeteg vagyok?

Figyelt kérdés

Kezdem azt hinni, hogy velem nem okè minden.

1 évig vágytam egy parfümre, amit aztán sikerült megszerezni. Annyira féltem, hogy elfogy, hogy fél év alatt kétszer viseltem.

Aztán bemutattak egy korombeli lánynak (a barátom legjobb barátjának-most már-felesége), akiröl korábban már sokat hallottam, de annyira különlegesnek találtam élöben, hogy neki ajándékoztam. (Ma már nem gyártott felsö kategóriás illat). Neki nagyon tetszett, én meg úgy éreztem, neki illeni fog, holott imádtam.

Vagy gyerekkoromban szegények voltunk, éb meg visszagondolva is boldognak érzem magam, akkor is az voltam. Amikor kicsi voltam, azt játszottam, hogy parasztlány vagyok a háború után. A nagyszüleim nyaralójában a földön aludtam, és 100 éves edényekböl voltam csak hajlandó enni.

Most már felnött vagyok, dolgozom, de senki meg nem mondaná, mennyit keresek, én sem tudom a megtakarított pénzem pontos összegét. Nem azért, mert sok lenne, nem az. Csak nem érdekel.

Bármit megvehetnék, valahogy mégsem teszem, nem is hordok pénzt magamnál?


Ez tényleg mentális betegség?


Nagyon fiatal N


2015. aug. 13. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom. Lehet. Ha annyira nem kell amúgy, nekem ajándékozhatod a nem hasznosított pénzt, nekem sajnos mindig van hova tenni. :D
2015. aug. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ki mondta, hogy beteg vagy?
2015. aug. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Privátban megírtam a bankszámla számomat :))
2015. aug. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Huhú, jön majd itt a sok éhenkórász.

Nem vagy elmebeteg, csak nem vagy pénzcentrikus és ez manapság ritka. Semmi elmebetegségnek nincs nyoma, ne aggódj.

2015. aug. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy az, csak így szocializálódtál, hogy nem kell fölöslegesen herdálni a pénzt, ami teljesen rendjén van. A fogyasztói társadalom eszméi kényszerítik az embereket a fölösleges költekezésre, egészségesebb vagy másoknál, ha nincs benned birtoklási vágy fölösleges vagyontárgyak iránt, amire úgysincs szükséged. Hasonló mentalitású vagyok én is, néha szeretem meglepni magamat valamilyen különleges dologgal, mint Neked a parfümöd, és velem is előfordult már, hogy elajándékoztam valamilyen fontos tárgyamat, és igazából nem is bánom egyébként, pár olyan dolog van, ami nagy érzelmi értékkel bír számomra, azokat viszont nem adnám semmiért. Ne is változz meg. :-)

Csak abban különbözünk, hogy én meg férfi vagyok.

2015. aug. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A történetedben semmi nem utal mentális betegségre. Egyszerűen csak szerény vagy, és jószívű.
2015. aug. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Teljesen normális vagy, nem vagy mentálisan beteg. A pénz arra való, hogy elköltsük, csak nem mindegy, hogy mire. Itt csak arról van szó, hogy te nem vagy a fogyasztói társadalom tipikus képviselője, ami szimpatikus.
2015. aug. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elmebeteg vagy! Nem vagy a társadalom hasznos része! Kompfirmatikulált vagy!
2015. aug. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy gyagya vagy, de jó értelemben. :) Én a leírtak alapján máris megszerettelek, semmi baj nincs veled.
2015. aug. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Letojod a pénzt és az anyagiasságot. Ezzel én is így vagyok. A bölcsesség valahol ott kezdődik, amikor az ember belátja, hogy egy sátorban is lehet boldog, nem csak egy kastélyban.

De vigyázz a pénzügyekkel, mert könnyen elfolyhat a pénzed, ha nem figyelsz rá kellőképpen. Ha ennyire nem vagy költekezős, akkor valamilyen megtakarítási formát javaslok, mert sok minden történhet veled, aminek az a következménye, hogy a lovetta egyszer csak nem jön tovább.

2015. aug. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!