Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bunkóság a pénztárosnak azt...

Bunkóság a pénztárosnak azt mondani, hogy" lesz 2 jegy"?

Figyelt kérdés

Most pénztárban dolgozok és sokszor úgy jönnek oda,hogy nem is köszönnek,csak annyit mondanak,hogy "lesz 2 jegy."

Lesz? Mégis hogy? :) Valami varázslók hogy lesz majd 2 jegy ott a kiszolgálópulton?


Illem szerint,hogyan kéne kérni a jegyet? "Jó napot kívánok! Kérek szépen 2 darab jegyet." Így?


2015. aug. 15. 11:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Igen az, bunkóság, ahogy a kocsmárosnak sem mondunk olyat, hogy "lesz 2 sör".


Értelmes ember először köszön, aztán mondja, hogy "ezt meg ezt kérek" vagy "ilyet meg ilyet szeretnék" majd "köszönöm" és "viszlát/szia/helló".

2015. aug. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Valóban illene köszönni.

De szerintem köszönés után mondani, hogy lesz 2 jegy nem bunkóság. Tőlem is kérdezték már meg, hogy mi lesz?

A bunkóság a hangsúlytól is függ.

Meg biztosan valakiknél így is szokás kérni. Az én fülemnek is furcsa. Én nem így szoktam. De ettől még nem biztos, hogy bunkó, aki így kér.

2015. aug. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
40%

Ja, nekem meg az a tapasztalatom, hogyha szép illedelmesen elmondom a pénztárosnak hogy mit akarok akkor le se sz..r, meg a felét elfelejti.

Így legalább flidegesíti magát a stílus miatt, aztán megkapom amit akarok.

2015. aug. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kattannak a pultosok erre a "lesz" szócskára. Nekünk is volt olyan, hogy a férjem szépen köszönt majd mondta, hogy lesz két gyros, a gyrosos pedig leüvöltötte a fejét, szerintem nagyon nem volt jogos, egyrészt úgy kérem ahogyan akarom, ebből él, ő volt a tulaj, másrészt az ő kisebbségi komplexusából fakad, hogy egy ilyenen besértődik, nem annyira gáz az a "lesz" kezdetű mondat, mondjuk nem is ettünk többet ott. Alapvetően mindenkinek megadom a tiszteletet, pincér, pultos, bármi, fordítva persze sokszor a pincér olyan bunkó, hogy csak néz az ember, hogy hogyan is képzeli. Én ha ilyen munkakörben voltam soha semmit nem szóltam vissza, vannak bunkó emberek, de ő hagyja ott a pénzét, engem pedig abból fizetnek, ezt így kell elfogadni.
2015. aug. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%
Hááát.. manapság már ez sem mondható bunkóságnak. Tudd be annak, hogy átlag magyar. Amúgy tiszta szégyen.. külföldön bunkóság lenne, itt nem.. már "megszoktuk".
2015. aug. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Én is pénztáros vagyok, már megszoktam.

Én köszönök, majd "Tessék", a vevő meg se bú, se bá, csak "2-t kérek".

2015. aug. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

3-as tipikus magyar mentalitás.

Hadd idegesítsük fel a szerencsétlent,aztán meg sértődjünk meg ha visszaszól ugyanabban a stílusban. Gratulálok.

2015. aug. 15. 12:23
 8/25 anonim ***** válasza:
55%

Hát öcsém, azért az eszem megáll, hogy itt mások szerint ez nem bunkóság. Nem mentalista-tanfolyamon vagyunk, hogy valami csak úgy "lesz" a semmiből...

Most megyek és lecseszem a szüleimet, amiért képesek voltak megtanítani normálisan köszönni, kérni és megköszönni :D *ironic mode on*

2015. aug. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
66%
Már bocs kérdező, de nem vetted észre, hogy Magyarországon a pincérek, eladók nagy többsége mekkora bunkó? Nem is tudom, hogy egy külföldi mit szól ahhoz, hogy itt ennyire parasztok azok az emberek, akiknek szakmai kötelességük lenne kedvesnek lenni. Tudom, keveset keresnek, de sok esetben én azonnal rúgnám ki a főnök helyében, pl. a ruhaboltokban unatkozó, körmöt reszelgető kis csajokat, akik a nemi életük részleteit beszélik meg a vevő előtt, ha pedig kérdezni mersz tőlük valamit, akkor épphogy nem sértődnek meg, hogy hozzájuk mertél szólni. Ennek ellenére én mindig kedves vagyok, így van némi esélye, hogy esetleg hajlandóak információt átadni. Természetesen tisztelet a kivételnek, mint mindig, mert olyan is akad. De szerintem egy pultos ne sértődjön meg azon, hogy "2 jegy lesz", mert az emberek is unják valószínűleg azt ahogyan az átlag pultosok viselkednek és az a hangnem amit megengednek maguknak. Ezzel pedig az jár, hogy a vevők is bunkóbbak lesznek. Másrészt én nem idegesíteném magam ezen fel a helyedben, egy vadidegen ember, nem érdekelne, hogy köszön, vagy sem, nem a puszipajtásom, hogy megsértődjek rajta.
2015. aug. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Szerintem elég nagy bunkóság, nekem pofám leszakadna így kérni valamit...

Alap (kellene, hogy legyen), hogy először köszön az ember, aztán pedig elmondja, hogy ezt és ezt SZERETNE, aztán megkapja, megköszöni, és elköszön.


20/F

2015. aug. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!