Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi alapján tudom megállapítani...

Mi alapján tudom megállapítani egy ember korát?

Figyelt kérdés

Van egy olyan problémám hogy ráhajtottam a 13 éves lányra mert totál 20+ tűnt!

És legyerekeztem a 57 éves nőt aki anyám lehetne!

Azt hittem fiatalabb nálam.

Szóval súlyos problémáim vannak nem ismerem fel az ember korát.


Mi alapján tudom megállapítani az ember korát?

Mik azok a külső emberi tulajdonságok ami segít megállapítani?



2015. aug. 20. 22:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Azzal hogy totál idegesítő hülye vagy. 20as 30as,de ennél szarabb képet keresve sem találhattál volna. Azért bízom benne, nem tévedtem 50évet,mint te...
2015. aug. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Én se vagyok jó az életkor megállapításában, de van egy-két jegy, ami segíthet kiigazodni. Ezek a saját megfigyeléseim, nem pontosak, és nem mindenkire válik be, de azért hátha segít. Meg én rajzolás hobbimhoz szoktam próbálni megfigyelni az embereket, főleg az átlagos testalkatúakat, mert azon a legegyszerűbb megfigyelni az öregedés jeleit.


Lányok:

A szem alatti arccsont (járomcsont) kb. 20-25 éves kor után egyre élesebben látszanak a lányok arcán.

Ezzel együtt történik:

A járomcsont és a száj közötti területen "lefogy" a húsréteg, nem sokat, de arra elég, hogy változzon tőle az arcforma. Hosszúkásabb lesz a lány feje, kiálló járomcsonttal és kevésbé húsosnak tűnő állkörüli résszel.

Ezt egyszerűbb lenne képen megmutatnom, de most nincs kedvem keresni.

Kövérebb lányokon ez nemigazán látszik.


30 éves kor körül kezd észrevehető lenni az áll mellett két oldalt, hogy az áll alsó vonalánál van egy-egy plusz lelógó dudor.

Van, akinek hamarabb is megjelenik, kövérebb lányoknál kevésbé látszik.


A testarányok is megváltoznak valamikor, szerintem csak 30 fölött, de ezt még nem sikerült megfigyelnem.

De ha megnézed az utcán, azok a nők, akiket én 40 körülinek tippelnék (és nem biztos, hogy azok, de ennél pontosabbat nem tudok mondani), és átlagos testalkatúak (vagyis nem soványak!), a válluk és a tüdejük szélesebb, a csípűjük keskenyebb.

A tüdő alatt a bordák által határolt területet értem.


A ráncokat a nyakon lehet jól látni, de még ezt sem tudom, mikor kezdődik a látványosabb ráncosodás.


Sajnos van aki születetten csontosabb, őket számomra elég nehéz megállapítani, hány évesek.


Szem:

Mintha 30 körül kezdene megereszkerni a szem körüli bőr, elsőre csak kis mértékben. 50 éveseknek már látványos szokott lenni. Ha a szemére nézel, tippeld meg, mennyire lehet ruganyos a bőre. Tiniknek még látványosan rugalmas, 40 körül már látványosan nem az.

Figyeld meg, vannak-e szarkalábai, ha igen, akkor 30 fölötti lehet az illető.



Fiúk:

Mivel általában női modelleket rajzolok, férfi modellt még csak idős bácsit sikerült kifognom rajzszakkörön, ezért itt csak sejtéseim vannak, de valószínűleg hasonló a folyamat, és hasonló korban, mint a lányoknál.

Sejtés 2 : szerintem a fiúk feje később kezd el "csontosodni", ami náluk nem hosszúkás fejet eredményez, mint a lányoknál, hanem valamivel kockásabbat. Kb. mintha az alsó állkapocs is szélesedne.

Kivétel a nagyon sovány fiúk, akik már fiatalon olyan csontosak, hogy valószínűleg ők 30 fölött lesznek húsosabbak.

Legalábbis nem tudom, ők hova tűnnek, mert egyetemen sok ilyen sovány, csontos fejű srácot látok, de a "felnőttek" közt meg munkahelyeken nem szoktam ilyet látni.



Fénykép:

A körszakáll sokat öregít, meg a hosszú haj is. Volt egy barátom, ennél picit nagyobb szakállal, mikor levágatta, hajával együtt, mindenki szerint kb. 5-10 évet fiatalodott.

Másrészt furcsa szögből készült a kép, szerintem szemből, szakáll nélkül ovális feje lehet, és az a típus, akinek már középsuliban is észrevehető a járomcsontja.



Ezek alapján én 18-26 közöttire tippelnék.

De kép alapján ez a srác már nem az átlagos testalkat kategória, egy ilyen srácot egyszer megtippeltem 22-nek, és kiderült, hogy 30.

És voltak már nagyobb tévedéseim is.


Valószínűleg az lenne a legeredményesebb, ha megpróbálnál megkérdezni embereket a korukról, és megfigyelnéd az arcukat. Ettől kialakulna benned egy elképzelés, hogy milyen jegyek milyen korosztályra utalhatnak.

2015. aug. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!