Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az alkohol hatása...

Szerintetek az alkohol hatása alatt hozhatunk olyan jó döntést amit józanul elrontanánk?

Figyelt kérdés

Aki közületek látta a kényszerleszállás című filmet az jobban értheti hogy mire gondolok.

Lehet hogy csak egy részeg pilótának jutna eszébe fejjel lefele repülni egy utasszállítóval, de valószínűleg józanul nem mentette volna meg az utasokat. Nem Hiszem hogy bárkit is fel lehetne készíteni arra hogy egy akkora felelősségnél hogy nem csak a saját élete forog kockán hanem rajta kívül 100 utasé is vele együtt továbbá 3000 méter, kb. 20 másodperc választja el a becsapódástól úgy, hogy mindez semmilyen rossz hatással ne legyen a higgadt és komplex gondolatmenetére. Ilyen esetekben a halálfélelem mindenképpen rontja a gondolkozási képességünket, és egy kis alkohollal a vérünkben higgadtabbak tudunk maradni, végig tudjuk gondolni a helyzetet, és meg tudjuk találni a megoldást, míg józanul csak leblokkolnánk. Tehát Szerintetek mondhatjuk hogy az alkohol ilyen helyzetben jó hatással van a döntéshozó képességünkre?


2015. aug. 21. 07:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt a filmen nőtt értelmes fejedet.
2015. aug. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én részegen egyből földbecsapódnék.

szerintem nem tudunk hozni részegen jobb döntést, mint amilyet józanul tudnánk

2015. aug. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy kevés alkohol oldja a feszültséget, szóval biztos, hogy bizonyos esetekben tényleg segít, ha olyan dologról van szó, amit az idegesség miatt amúgy nem tudnál megcsinálni. De ha túl sokat ittál, onnantól kezdve romlik mind az ítélőképességed, mind pedig a reflexeid lassabbak lesznek, tehát onnan kezdve már nem segít, hanem ront a helyzeten az ittasság.
2015. aug. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Lehet, hogy az alkohol bizonyos élethelyzeteket előnyösebbnek látszó módon befolyásol.

A helyzet mégis az, hogy az embernek a saját életét kell élnie, a saját erejéből kell meghoznia döntéseit. Ha alkoholt iszik, akkor nem a saját életét éli.

Még ha józanul esetlenebb, ügyetlenebb is, a józan élete IGAZABB lesz, mint, ha az alkohol miatt talpraesettebb, határozottabb, higgadtabb lenne.

Általánosságban ez igaz.

A filmben bemutatott helyzet egy ritka élethelyzet. Persze, nincs aranyszabály, és minden bizonnyal jobb, ha az a sok utas megmenekül, mint ha meghal.

De azért inni alkoholt, mert arra számítok, hogy talán lesz olyan élethelyzet, amiben majd higgadtnak kell maradnom: ez tévedés, hamis életúthoz vezet.

Inkább vállalja az embert, hogy nem annyira önmaga még, minthogy egy anyag hatására vegyen fel egy ál-Én-t.

Küzdje ki magának az ember a saját Én-jét.

Erőfeszítés, szenvedés és józan örömök által jusson az ember reális önismeretre, ne egy szer hatására jusson ködös, átláthatatlan módon erőt adó én-érzésekhez.

A lassú, nehezebb út a helyes, nem a gyors sikert ígérő.

2015. aug. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!