Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hányan szoktak segíteni ember...

Hányan szoktak segíteni ember embernek, hogy ha valaki bajban van, segítséget kér vagy elesik akkor annak az embrenek segíteni szoktak?

Figyelt kérdés
Felmerült bennem,hogy rajtam kívűl hányan szoktak segíteni az embereknek akik bajban van,segítséget kér vagy elesik.Tudom,hogy mindenhol van ilyen.Ebbe beleértem az öregeket,gyerekeket felnőteket és minden korosztályt.
2015. aug. 25. 07:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Kb 2 hete volt, hogy jöttem haza munkából, a villamosmegálló és a házunk(társas) között van kb 200m. Mikor leszálltam a villamosról láttam hogy valaki térdel a házunk előtti kertben a járda mellett. Először azt hittem, hogy gombázik, vagy elejtett valamit. Míg odaértem kb 40 ember ment el mellette, mind leszarta. Amikor láttam hogy megpróbál felállni, de nem tud(visszaesik), odafutottam, hogy segítsek, ekkor megjelent még 3 ember rajtam kívül akik ugyanúgy segítettek(visszafordultak miután elhaladtak mellette. Szerintem az a legnagyobb baj, hogy az emberek nem tudják mit kell ilyenkor csinálni, nekünk is kb 3 perc volt míg arra gondoltunk hogy felhívjuk a legközelebb hozzátartozóját. A legtöbb ember egyszerűen nem tudja, hogy mit csinál az öreg, keres valamit, vagy rosszul van. Ha nem láttam volna meg ahogy visszaesik én is elhaladtam volna mellette
2015. aug. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt tanítani kéne az iskolában.

Én is sokszor zavarban vagyok, hogy mit is kéne tenni, mert már kerültem kellemetlen helyzetbe azért, mert segíteni akartam.

2015. aug. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.Az nem szégyen ha valaki segít olyan embernek akinek szüksége van segítségre.Azt nem szeretem amikor én odamegyek akinek segíteni akarok és csak utána tudnak jönni a többi ember.
2015. aug. 25. 09:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Amikor 12 éves voltam egyszer arccal előre estem ( megcsúsztam a jeges havon) és bevertem az orrom,úgy hogy enyhén vérzett. Egy ember segített fel és adott zsepit , pedig az egy elég forgalmas hely volt.

Ez előtt nem igzán mentem segíteni embereknek,( nem is láttam akkoriban nagyon segítségre szorulókat) de ma már az idős néninek/bácsinak is segítek felpakolni a cuccait a ( régi lépcsős)buszra, hévre,ha látom hogy nehézkesen megy nekik.

Egyszer egy kisfiú elesett és lehorzsolta a könyökét, ( szegény úgy sírt és nem láttam a közelébe siető felnőttet) oda mentem hozzá megkérdeztem,hogy jól van-e, erre odajött az anyja ,hogy én mégis mit képzelek magamról hogy oda megyek a fiához,elmondtam neki hogy szerencsétlen elesett és sír.Erre ő megvádolt azzal hogy én milyen pedofilvagyok ,meg hogy az az ő gyereke majd ő megoldja.

Mert egy 15 éves lány annyira pedofilul nézki egy kis méretű kutyával. Komolyan mint egy bűnöző.

De ha tudok és észreveszem ha valakinek segítség kell ,akkor megyek és segítek.

Beiratkoztam elsősegélyre is.

Talán ez az elesés kellett nekem ahhoz ,hogy segítőkész legyek.

2015. aug. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4. válaszoló.Azért nem vagy pedofil,hogy odamentél és segítettél neki.Az anyja volt a h*lye,hogy nem volt mellette.
2015. aug. 25. 10:05
 6/7 A kérdező kommentje:

Az autósokkal nincs gondom de néha a tudatlanság már sok.



Én történetem(nem olyan nagy cucc!)15 éves voltam Decemberben egyik reggel mentem iskolába a szokásos úton biciklivel.Megálltam a STOP táblánál és megvártam,hogy akinek elsőbbsége van az elmenjen.Amikor én indultam abban a percben és pont ott ahol megálltam megcsúszott a biciklim és elesetem.Mögötem 2 kocsi az egyik kocsis látta,hogy elestem,de b*sszot kiszállni a kocsiból és megkérdezni,hogy jól vagyok-e.Most tavasszal meg belém jött egy kocsis hátúról(szintén biciklivel voltam) a STOP táblánál már megint.Elgondolkodtam,hogy szólja neki,hogy nem tud oda taposni a féknek vagy egyszerűen nem tehet róla.De végül mentem tovább éshagytam békén

2015. aug. 25. 10:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Volt, hogy segítettem egy mamzernak leszedni a banyatankot a buszról, erre elkezdett visítani, hogy "Tolvaj". Ez volt az utolsó, hogy segítettem. A helyem átadom, ha úgy van, de semmi több.
2016. máj. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!