Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak olyanok, akik a tudomán...

Vannak olyanok, akik a tudományba is meg az ezotériába is hisznek?

Figyelt kérdés
Szerintem ez képtelenség, az egyik üti a másikat. Ti hogy vélekedtek? És melyik mellett vagytok? Én a tudomány mellett...

2015. aug. 25. 11:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Én abban hiszek,hogy a tudomány MÉG nem tud mindenre magyarázatot adni. Ettől az a jelenség létezhet, csak a működését nem értjük egyelőre. Valahol azt olvastam, hogy a középkorban a mágnesességet is varázslatnak hitték.


De a kérdésedre válaszolva: a tudományban hiszek, ettől azonban még nem állítom hogy nincsenek megmagyarázhatatlan jelenségek.

2015. aug. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
parapszichológusok
2015. aug. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Duenna ***** válasza:
64%

Az ezotéria és a tudomány nem zárja ki egymást, sőt, a tudomány kiegészíti az ezotériát, és az ezotéria kiegészíti a tudományt. Amire a tudomány nem tud (vagy nem akar) választ adni, arra az ezotéria megadja a választ. Mert az ezotériában nincs hazugság és mellébeszélés, de a tudomány egyes területien igen! Ugyanis a tudomány a globális magánpénzhatalom kezében van, katonai titkok vannak mögötte, és csak azt a tudományos információt enged ki a közvéleményhez, amelyet ő megenged. Ugyanis rengeteg tudományos információ az ezotéria kategóriájába tartozik, amit a globális magánpénzhatalom titkosan és magának akarja megtartani, ezért a saját médiáján keresztül megpróbálja az ezotériát gúny tárgyává tenni, és ledegradálni (lealacsonyítani, leminősíteni, lenézni).


Ez részben sikerült is, íme a kérdező is igyekszik gúnyosan nevetni rajta, de ha jobban és többet tanulmányozná az ezotéria témakörét, rájönne, micsoda érdekes titkok birtokába juthat. Az, hogy az ezotériában találhatók hülyeségek, nem véletlen, hiszen vannak jóindulatú jelöletek, akik valóban hülyeségeket beszélnek, és vannak direkt lejárató ezós oldalak, ahol direkt hülyeségeket beszélnek csak azért, hogy aki oda látogat, elmondhassa: íme egy ezós oldal, ahol már megint marhaságokkal traktálják a jónépet.


Nehéz kiszűrni ezeket, de aki veszi a fáradtságot, és megkeresi a hiteles embereket, akik az ezotériával foglalkoznak, akkor egy érdekes, gyönyörű világba tekinthetnek be, ami a tudomány eddig megismert vonalával megegyezik, de attól többet is ad - spirituálisan.

2015. aug. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Én.

Ugyanis egy szív meg egy tüdő nélkülözhetetlen az élethez, viszont minek a hatására élünk? Mert van bennünk egy lélek.

Egy informatikus ismerősöm is hisz ezekben. Pedig a munkája ezt pont kizárná. Vannak akik a tudatukkal tudják meggyógyítani magukat. Meg azok a papok akik lelassítják a szívverésük, és elássák őket, majd 1-2 nap múlva ki, és életben maradnak.


Az űrlényekben is hiszek, viszont azt tudom, hogy eddig minden ilyen UFO észlelés valami ember által készített gép volt.

2015. aug. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőben hiszek, bár az ezotéria kifejezést nem szeretem, mert nem annyira lehatárolt, nincs pontos definíciója. Tehát az indigó gyerekekben pl. nem hiszek és egyéb (szerintem) hülyeségekben, de sok másban igen, amit össze is tudok valamilyen szinten kapcsolni a tudománnyal. A gond csak az, hogy nehezen kutatható témák és nem is nagyon örül senki, ha ilyesmivel akarsz foglalkozni, mint tudós. A parapszichológia pedig gyakorlatilag nem létezik tudományos körökben.
2015. aug. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Duenna ***** válasza:
45%

5-ös!

Parapszichológia: keress rá Uri Gellerre. Ő egy született parafenomén. Rengeteg kutatást csináltak vele, még az amerikai titkosszolgálatoknál is bevetették a tudását. Tehát nemcsak kutatják a parapszichológiát, hanem fel is használják titkos, katonai dolgokra. A közvéleménynek meg azt mondják, úgy állítják be, hogy ilyen nem létezik, ez csak hülyeség. Volt egy másfél órás videó róla, majd megkeresem, és belinkelem. Nagyon komoly tudományos kísérletek vannak a parapszichológia területén, amiről a tudomány nem beszél, vagy tagad, nem véletlenül.

2015. aug. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%

tudománybaN, ezotériábaN.

Elnézést, de leginkább ettől vagyok rosszul, de nem ide tartozik amúgy.

Én ilyen vagyok, tehát amire nincs ésszerű magyarázat, legalább is a mai jelenlegi tudomány alapján, azt szeretjük besorolni ezotériába, de ez sem igaz teljesen. Nem ezotéria az amiről még nem tudunk biztosat, nézzük csak meg a sötétnek titulált középkort, hogy mennyi dolgot nem értettek és hittek el, ami mára bizonyossá vált. Én abban hiszek, hogy mindennek van ésszerű magyarázata, csak még nincs meg rá a megoldás.

ezotéria = nem tudjuk.

Ettől még létezhet.

2015. aug. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
59%
6 Nem akarlak megbántani, Uri Geller nagyon szórakoztató volt a tv-ben pl., de azért a helyén kell kezelni a dolgokat, engem nem ezen a szinten érdekel a téma. Pl. soha nem fogom elhinni, amit a műsora közben nyomatott, hogy most a reklám alatt ő a dohányosokra gondol, hogy tegyék le a cigit és ha ők is odakoncentrálnak, akkor másnaptól már nem akarnak majd cigizni. Na ez az, ami viccnek oké, de én egyáltalán nem szeretnék ilyesmivel foglalkozni. Egyébként valóban vannak emberek figyelemreméltó képességekkel, általában nem a tv-ben bohóckodnak, ha pedig Uri Geller dolgozhatna egy titkosszolgálatnak, akkor eleve nem csinálhatna magából bazári majmot, titoktartás, stb.
2015. aug. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
59%
Jajj Duenna, ne gyere már itt is az összeesküvés-elméleteiddel, menj szépen vissza a politika kategóriába, és ott oszd az észt. :D
2015. aug. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Dr. Papp Lajos szívsebész
2015. aug. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!