Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért foglalkoznak...

Az emberek miért foglalkoznak a másik ember dolgaival?

Figyelt kérdés
Persze van egy szint, amivel kell is foglalkozni, mondjuk társadalmi kérdések. De egy csomó ember valamiért állandóan úgy érzi, hogy véleményt kell mondania másokról. Egyszer az egyetemen például az egyik évfolyamtársam mondta egy idegenre, aki ott sétált, hogy "hogy lehet így felöltözni? néha meglepődök az emberek, hogy egyáltalán mit gondolnak magukról". Néha én is. De én mondtam neki, hogy ő szemében meg ő (vagy mi) szürke kisegér (-ek vagyunk), ő biztos így látja jónak. Vagy ott vannak a szüleim. Bárkit látnak az utcán, mindenkit szóvá tesznek egymás közt. Leginkább például a tetoválásokat. Nekem egyáltalán nem tetszenek se a tetkó se a piercingek, de nem omlik össze bennem egy világ, ha elmegy mellettem így egy vadidegen ember, akit sosem látok többé. A szüleim egymásnak ilyeneket mondanak: "pedig szép nő lehetne!", "jó kiállású fiú, és így elrontja a testét!". Még csak nem is a legnagyobb tetkókra. Szerintem se vonzó, de az illető nyilván nem kíváncsi a véleményemre, illetve biztos van, akinek tetszik, és épp ettől látja szépnek. Valahogy azt látom, hogy az emberek mindig mindent megjegyeznek, hogy "nézd azt az embert ott". Én is látom, vagy ha nem, akkor így jártam, de minek kell szóvá tenni? kit érdekel? ott megy egy rózsaszín hajú ember. És akkor most mi lesz? Engem idegesít is, amikor nekem mondják, pár ismerős már tudja, hogy nekem ilyet ne mondjon. Én nem vagyok egy nagyon extrém megjelenésű ember, de nem élek burokban, vagy ilyesmi. Én is észreveszem a különc figurákat, végignézek rajta, aztán továbbmegyek, én is elkönyvelem magamban, hogy tetszik-e, amit látok, de miért annyira fontos ez, hogy amikor épp beszélek valamiről, valaki a szavamba vágjon, hogy "nézd, ott megy egy ilyen-olyan ember!". Kit érdekel? Épp beszéltem valamiről.
2015. aug. 27. 13:28
 1/10 A kérdező kommentje:
Ráadásul csak a kinézetről írtam. De másról is lehetne. Hogy ki kivel jár, meg hogy rendezi be az életét. Egyik ismerősöm pasija például jelentősen idősebb nála. Én nem járnék 20-onévesként 30-as évei végén járó pasival, de nyilván nem kérték a jóváhagyásomat. És rengeteg olyan "berendezkedés" van a világon, ami esetleg nekem nem tetszik, például én inkább ennék férjhez, mint hogy élettársi kapcsolatban szüljek gyereket, de aki ezt csinálja, az csinálja csak. Nem nagyon érdekel, kinek mennyi kapcsolata van, ki bonyolódik egy éjszakás kapcsolatokba, ki nem, nem könyvelem el semminek azt a nőt, aki azt mondja, hogy nem akar gyereket, vagy aki akar, mert nyilván nem velem fog élni. Miért van meg mindenről az embereknek a véleménye? Pontosabban véleményem nekem is van, de nem olyan, hogy "ha te így élsz, akkor h*lye vagy", hanem hogy én ezt nem csinálnám ezért meg ezért. De az meg az én dolgom. Egyébként elég különböző és sokszínű is a baráti társaságom.
2015. aug. 27. 13:33
 2/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen embereknek annyira unalmas életük van, hogy ezzel próbálják elterelni a figyelmüket róla.
2015. aug. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jó, de MINDENKINEK unalmas az élete? Amúgy meg a szüleim például kifejezetten nem élnek unalmas életet. Nyugdíjasok már, és azok a fajták, akik nem csak otthon ülnek, hanem kihasználják az időt túrákkal, utazásokkal, beiratkoztak mindenféle tanfolyamokra meg sportolni.
2015. aug. 27. 13:39
 4/10 anonim ***** válasza:
Ugyanezek az emberek a valóságshowk nagy kedvelői, mert ilyen a szintjük, unatkoznak, nincs jobb dolguk. Inkább személyiséget kellene fejleszteniük, tanulniuk, mert fejlődni mindig van hova. De kritizálni másokat kényelmesebb.
2015. aug. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Önmagában az, hogy foglalkozik vele nem baj, mert nagyon érdekesek lehetnek az emberek. Az azonnali véleményezéssel van baj. Én is ebben szenvedek, de meg szoktam tartani magamban.
2015. aug. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A valóság show-s dologgal sem értek egyet. A barátaim azokat nem nézik. A szüleim se nézik. Anyukám pedagógus, apukám mérnök, igényes filmeket néznek, igényes a szórakozásuk.


A véleménnyel persze nincs baj, az nekem is van, de ítélkezni nem kell.

2015. aug. 27. 14:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert a saját dolgaikkal kínos szembe nézni, ezért "kell" a másikkal foglalkozni. Viszont néha ez előnyös is lehet, mert egy kívülálló máshogy lát dolgokat, tehát nem annyira elfogult.
2015. aug. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is utálom.Éppen a problémáimról beszélek anyámnak,és kérdezem hogy szerinte hogy lehet megoldani,erre elkezd mutatni egy nőt,hogy nézd már mekkora egy nő!A helyében nem így öltöznék fel...én meg gondolom magamban: Mi van?és ez most kit érdekel??
2015. aug. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: na, igen, ilyen szituációkra gondolok.


Hát köszönöm a válaszokat.

2015. aug. 27. 18:14
 10/10 A kérdező kommentje:
Valahogy amúgy azt látom - bármennyire is mondjátok, hogy való világ meg egyebek -, hogy majdnem mindenki ezt csinálja.
2015. aug. 27. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!