Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik, hogy egy csomószor,...

Létezik, hogy egy csomószor, ahányszor valami jót akarok, segíteni akarok, az mindig rosszul sül el?

Figyelt kérdés

Egy csomószor van olyan, hogy arra gondolok, hogy na ez milyen jó lesz, és milyen ügyes leszek, aztán totál rosszul sül el minden. Olyan, mintha mindent csak rosszul tudnék csinálni.

(Felnőtt vagyok már, nem tini, de ilyenkor mindig megkérdőjelezem, hogy velem van-e baj.)


2015. aug. 28. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:

A jó szándék vezérel, de valószínűleg nem bízol eléggé annak a jónak a megvalósulásában, nincs elég önbizalmad.


Ne csak gondold el a jót, hanem bátran cselekedd is meg, állj hozzá pozitívan, és akkor úgy is lesz ;)

2015. aug. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennyiböl nem lehet megitélni, hogy peches, kétbalkezes vagy, esetleg az a kisuttörö aki akkor is átkiséri a nénit az uttesten ha az nem akar átmenni.
2015. aug. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én pozitívan álltam hozzá. Nemrég a munkahelyemen is úgy gondoltam, hogy ha valamit megoldok, akkor mennyire fognak örülni neki, erre kiderült, hogy egyáltalán nem is kellett volna csinálnom semmit, mert nem hogy nem örültek, hanem még mérgesek is lettek rám (konkrétumot nem írok).

Olyan, mintha máshogy látnám az egész világot, mint az emberek nagy része. Nekem a világ egyszerű és jóindulatú, és igen, valószínűleg nagy hibám, hogy mindenkiből a jót nézem ki elsőre, nem pedig azonnal azon gondolkozom, hogy vajon hogy szúrhatnak hátba. Nem tudok csavarosan gondolkozni, nem tudom azt nézni, hogy kinek milyen érdeke lehet.

Talán túlzottan egyszerű vagyok az üzleti világhoz (vagy az egész élethez....)

2015. aug. 28. 12:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Van ilyen, főleg ha máshogyan ítélsz meg dolgokat mint mások. Ha megtanulod "mások" értékítéletét, akkor talán könnyebben eligazodsz, persze ettől még nem kell magadévá tenni őket, csak amikor kell alkalmazod. Érted. Na.


Egyébként nem azért, de férfiak gyakrabban esnek ebbe a hibába, mert ők azok akik kevésbé kombinálják túl a dolgokat csak cselekszenek ahogy éppen akkor abban a szent percben gondolják. Ez amúgy nem baj, de ebből többször sül ki az, hogy mégsem érnek célt vele, főleg nők között. :-( Mert van, hogy ők meg mást várnak valójában mint amit mondanak, meg csak részinfókat adnak, mert azt hiszik a férfiak is ki tudják találni mire gondolnak...

2015. aug. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nőből vagyok, és nagyrészt férfiak vesznek körül a munkában (most épp ez a hangsúlyosabb), és néha tényleg nehéz. Főleg az üzleti alapú gondolkodás. Valahogy nem nekem találták ki...
2015. aug. 28. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!