Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan érdemes tovább fejleszt...

Hogyan érdemes tovább fejlesztenem az életemet 26/F-ként? Pontosabban hova és hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Tanulmányilag van középfokú érettségim, angol nyelvvizsgám, számítógép-jogosítványom (ECDL) és kereskedelmi ügyintézői szakmám. Jártam két félévet az ELTE TTK matematika szakára, de kiderült, hogy nem kellett volna, mert nem ez az én érdeklődésem illetve jó se vagyok belőle.


Karrierileg a következő a szituáció - pályakezdő vagyok, még nem volt igazán állásom. Az alapvető fizikai munkára (mezőgazdaság, gyár, közmunka, útkarbantartás) kifejezetten alkalmatlan vagyok, mert a negatív fizikai testfelépítésemmel azt értem el eddig, hogy többször is összeestem a megterheléstől. A munkaügyi központ is csak fizikai munkákat képes Fejér megyében kitalálni, pedig Pesten tudnék a legjobban elhelyezkedni, tekintve, hogy rengeteget vagyok fent és még ismerem is eléggé. Amihez értenék, úgymint kiszolgálás, felszolgálás, pénztárkodás, recepciókodás, korrepetálás, stb, azokról elutasítanak engem. Vagy azért, mert nincs tapasztalatom, vagy mert nincs protekcióm, vagy mert túl intelligensnek találnak engem vagy pedig azért, mert nem vagyok LÁNY. Ez a rasszizmus kifejezetten irritál engem. Legutóbbi két állásinterjúm közül az egyikre azért nem vettek fel, mert nem vagyok lány (Conchita meg nem vagyok hajlandó lenni egy állásért), a másikból meg azzal küldtek el, hogy inkább egy kutatóbázisban lenne a helyem. Ha pedig felkerestem egy flancos kimondhatatlan nevű nem létező érthetetlen szakú pozíciót (IT manager, egyéb flancos név) akkor oda felsőfokú végzettséget illetve többéves tapasztalatot kértek. Nekem nincs felsőfokú végzettségem, tapasztalatot meg senki nem akar adni mert olyan izék, hogy nem vesznek fel.


Fejlődésem elég furcsa, mert 16 éves szinten ragadtam. Ezt onnan tudom, hogy a korombeliek illetve a nálam fiatalabbak jóval érettebbek nálam, a 27 éveseket én már 40 évesnek nézem, a 16 éveseket meg 26-nak. Barátnőm is 16/L és imádjuk egymást. Pár év múlva, ha befejezte a középiskolát, feleségül szeretném venni, Ő pedig hozzám is akarna jönni. Ha Ő nem lenne, szerintem egy pszichiátrián feküdnék, mert a traumákat nem tudom elviselni.


Jelenleg visszamennék az egyetemre, de rengetegen elbizonyítalanítottak, bármibe is akartam volna kezdeni. A mérnöki informatika szakban is és a vendéglátásban is meggátoltak, hogy ne is gondolkozzak ilyenben, mert ismernek engem, nem nekem való. Még én sem tudom ezek után, hogy tényleg mi az amit szeretek (a társasjátékokon kívül, ahol még olimpiai bajnokságot is nyertem országosan pár éve), meg hogy egyáltalán mik a képességeim. Folyton azt mondják, hogy hova nem kellek és mit ne csináljak. De azt nem, hogy hova menjek és hogyan tovább. Én pedig megrekedtem félúton a fejlődésben rengeteg intelligenciával és semmi tapasztalattal illetve semmi társadalmi ismerettel. A másik meg, hogy fogalmam sincs, hogy működik az egyetem, mert a bürökráciához, meg a joghoz sík értelmetlen vagyok. A felvi.hu oldalt nem tudom értelmezni mert nem mondja meg, hogy NEKEM melyik egyetem melyik szak lenne a legjobb és hogy egyáltalán hogy lehet elintézni, hogy beiratkozom azt megyek is tanulni. Legutóbb se én intéztem ezeket. Eddigi tanulmányaim során egyáltalán nem pályaválasztásoztak meg engem és senki mást sem.


Teljesen egyedül vagyok ebben, nem tudom hogyan tovább és hogy kihez fordulhatok illetve honnan szerzek pénzt az egyetemre mert az se ingyen van. Így is keresek állást, óránként csaknem öt hirdetésre válaszolok és vagy nem válaszolnak, vagy nemelnek, vagy kifizettetnek velem néhány ezrest (útiköltség Pestre), hitegetnek és úgy nemelnek.


2015. aug. 29. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne csodálkozz hogy IT területre nem vesznek fel egy ECDL papírral...
2015. aug. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Ez a rasszizmus kifejezetten irritál engem."

Eddig olvastam. Szerinted a lányok tényleg más rasszba tartoznak?

2015. aug. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Magyarország megragadt a kőkorszakban, ami az állásokat és a nemeket illeti. Recepciós nálunk csak lány lehet, mert ha fiú ülne ott, az már gáz... fejlődnünk kéne ebben is és mindenkinek megadni azt a jogot és szabadságot, hogy azt csináljon, amihez kedve van...


Csoda, hogy vannak női sofőrjeink....

2015. aug. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyébként az árufeltöltéssel mi a helyzet?
2015. aug. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ember! Ha nincs használható végzettséged ne legyen már büdös a fizikai munka...
2015. aug. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Te meg tanulj meg már szöveget értelmezni! Az első mondatban írta, hogy mi a szakmája...
2015. aug. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
3: Mióta lehet csak lány a recis? Én ismerek több fiút is, aki recis volt. Magyarországon szerintem nem jellemző a nemi megkülönböztetés.
2015. aug. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#1 - Igen, volt aki IT-re küldött, én pedig mentem, hátha.


#2 - Jogos felvetés, bocsánat ha megbántottalak. Rasszizmus alatt azt értem, hogy hátrányosan meg vagyok különböztetve, mert egy veleszületett tulajdonságnak nem felelek meg. Férfiként is legalább olyan jó munkaerő vagyok, mint egy lány. Ez a munkáltató szégyene.


3# - Úgy van, ha valaki tényleg dolgozni akar, akkor azt nem hagyják, ha nem olyan amilyennek ők azt elképzelik.


4-5# - Voltam árufeltöltő egy hónapig, de már nem voltam diák, hogy folytassam. Egy hónapig gyárban is dolgoztam, de kis híján kórházban kötöttem ki, így felmondtak nekem egy hónap után. Fizikai munka nem büdös, hanem alkalmatlan vagyok rá testfelépítésileg és teherbírásilag. Ezt a munkáltatók mondták.


7# - Mint írtam, egy állásinterjún azért küldtek el, mert ugyan a hirdetésbe nem volt beírva, de egy interjú után megmondták, hogy mégis LÁNYT keresnek és kifizettettek velem rengeteg útiköltséget. Egy jövedelemnélkülinek rengeteg pénz pár ezres. Plusz rendszeresen olvasom Facebook álláshirdetéseken is, hogy LÁNYT illetve NŐT keresnek egy-egy állásra, amire amúgy képes lehetnék.

2015. aug. 29. 14:24
 9/11 A kérdező kommentje:
mellesleg oké a vélemény de választ még mindig nem kaptam a kérdésre
2015. aug. 29. 15:03
 10/11 anonim ***** válasza:

A választ magadnak kell megtalálni. Nem én élem az életedet.

Gondolom nádszál vagy. Egyél kicsit többet hogy a tested ne csak az èletbentartó funkciókat lássa el hanem képes legyél dolgozni is.

Az érettségivel meg önmagában kitörölheti magának az ember.

Ha érdekel az informatika, szerintem mindenképp arrafele kéne nézegetned bár írtad hogy a matek nem a te asztalod.

Ügyintézőnek nyilván inkább felvesznek egy diplomást mint egy középsuliban végzett szakmást szóval szerintem az sem használható esetleg ismerőssel.

2015. aug. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!