Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Érdemes lehet Queen zenékkel...

Érdemes lehet Queen zenékkel fejlesztenem az angol nyelvtudásom?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert azt mondják, hogy sok zenében nem helyes angol nyelvtannal íródnak a szövegek, viszont a Queen sok zenéjének a szövege nekem elsőre helyesnek tűnik. Ti mit gondoltok, érdemes velük továbbfejleszteni a nyelvtudásom?

2014. febr. 10. 02:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a nem helyeses dolog meg kukiság (köszönöm, automata trágárságszűrő). Ezek használt kifejezések, még ha az angoltanár meg a vizsgabiztos hűdeszofisztikált szótárában nem is szerepelnek. Random angol sokkal többször használja pl. hogy swag, mint a 80. szinonímát a fazékra. Szerintem simán segíthet :)
2014. febr. 10. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. febr. 10. 05:42
 3/3 anonim ***** válasza:

"Mamaaaaa, oooooooooooooooohhhhhhhhhhhh"

"All we hear is radio ga-ga, radio goo-goo" stb.


Tényleg ezt szeretnéd?! :S


Egyébként most a viccet félretéve, én szépirodalmat olvastam, illetve a BBC Learning English portálját látogattam és használtam sokat. Itt nagy butaságokat nem fogsz olvasni.


Persze attól is függ, hogy mi a célod. Ha a hétköznapi nyelvet szeretnéd elsajátítani, akkor mondjuk választhatnál olyan netes fórumot, aminek érdekel a témája, vagy bármilyen netes portált, esetleg csetoldalt. Vannak nyelvtanulós csetoldalak is, ezeken ritkábban botlik bele az ember perverz alakokba és kifoghatsz anyanyelvi beszélőket is, akikkel gyakorolhatsz. Ne haragudj, de hirtelen nem tudok példát írni, úgyhogy ezen a ponton Google a barátod. :)

2014. máj. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!