Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek milyen egy okos...

Szerintetek milyen egy okos ember? Mikor mondható valaki okosnak? Számotokra mit jelent az okosság?

Figyelt kérdés

2015. szept. 1. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Okos, ha ért ahhoz, amit megtanít nekem, illetve amit csinál és tudja azt a témát, amiről beszél, amiben dolgozik.

Bölcs, ha a felfogása az élethez megfontolt és logikus.

2015. szept. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mint például Szász Marci volt
2015. szept. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szegény Szász Marci azóta már lehagyták sokan. Koraérett volt akkoriban.
2015. szept. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez eléggé szubjektív, mert van akinek a műveltség és az olvasottság a szempont, van akinek meg az IQ szint.

A kettő nem jár együtt feltétlenül karöltve, mert ismerek olyan nagy tudású embert, akinek a hétköznapi értelemben szinte minden problémát okoz. Ellenben ismerek olyant is, aki műveletlen ugyan, de rendkívül jó a problémamegoldó képessége. Őszintén szólva én inkább az utóbbiakat preferálom, mert a műveletlenség könnyebben orvosolható, mint a képesség hiánya.

2015. szept. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ez nem egy szubjektív fogalom. Az okos embernek magas az IQ-ja. Jó a problémamegoldó képessége és egyáltalán nem függ össze a műveltséggel. Henry Ford életében egy könyvet nem olvasott el, mégis nagyon okos volt és gyakorlati tapasztalatokra alapozva létrehozta az automobilt és az addigi legjobban szervezett vállalatot és újfajta gyártási technológiát. Tanyáról jött, mint egy senki később pedig évi 1 millió autót gyártott. És mindezt köszönhette az eszének.
2015. szept. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A műveltség szerintem is egy más fogalom, attól még lehet valaki okos, hogy nem olvas irodalmi dolgokat és nem ismeri fel pl Mozart zenéit.

Akkor ezek szerint az számít okosnak, akinek magas az IQ-ja? Ennyi lenne?

És mit gondoltok, ki számít intelligensnek? Mennyi köze van az intelligenciának az okossághoz?

2015. szept. 1. 17:26
 7/7 anonim válasza:
Ez már csak játék a szavakkal. A kérdésedben a lényeg, hogy mit értesz intelligens és okos alatt. Ha ez megvan lehet rá választ adni, de az intelligens és az okos szó a köznapi értelemben nagyon hasonló tulajdonságot jelöl.
2015. szept. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!