Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyar mentalitást, ti is...

Magyar mentalitást, ti is észrevettétek már? Ha nem dolgozol, nem is vagy ember! S bűnösként tekintenek rád:D

Figyelt kérdés

Otthagytam a biztos, de szarul fizető melómat. De már ha fizetek volna akkor sem maradtam volna ott. Nagyon durván ráment az egészségemre a meló amibe szívemet lelkemet beletettem.


S most a család, rokonok, folytan basztatnak, hogy húzzak el dolgozni, meg ezt csináljam meg azt. Ne azt amit kigondoltam. Véletlenül se tanuljak tovább...Na nem mintha hallgatnék rájuk, mert igazából semmilyen információval nem szolgálok az életemmel kapcsolatban.

Állandóan szekálnak, hogy ingyenélő vagyok. Ami nem igaz, mert eleve x. évet dolgoztam és megérdemlem a segélyt. Ha olyanom van simán elmondom a véleményemet, akkor megkapom, h mit sértődök be:S Tudom, hogy ez egy tükör. Azért szívatnak, mert idejük sincs élni és nekem most van, s több időt tölthetek a párommal s minőségű életet alakíthatok ki. Új szokásokat amit majd később a munkavilágában is fent tudok tartani. Rajtam kompenzálják a kisebbségű érzésüket.

De nem csak család, máshol is. Ha mondom, hogy már nem dolgozok. Elkezdenek sajnálni. Erre azt mondom, ne sajnálj, nekem ez így jó. S majd úgy is lesz jobb is! Akkor megkérdően néznek, hogy hülye vagyok-e? mert Magyarországon csak szenvedni lehet.....:D s akkor csak annyit mondok: Szerinted:D utána már nem beszélgetnek velem. De lehúzós emberre nincs is szükségem, az én gondolkodásomat ne szennyezze be:D


2015. aug. 31. 06:27
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
74%
Mókás, hogy minőségi élet kialakításáról beszélsz, miközben a munkanélküli segélyért folyamodsz.
2015. aug. 31. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
93%
Én nem hagytam volna ott a munkahelyem,ha nincs másik kinézőben.de persze nem itéllek el.ha jól értem a baratnőddel élsz,azaz a rokonság mi alapon szól bele?
2015. aug. 31. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
28%

# 1

A minőségi élet nem egyenlő a pénzel.

2015. aug. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

1. már ne is haragudj, de megdolgoztam ezért a segélyért. S szerinted minőségi életet csak pénzzel lehet kialakítani?


2. Oké akkor legközelebb majd megdöglök egy szar munkahelyen. Mert nem találok x. évig semmit. jah akkor már mindegy mert tropára mentek a szerveim

2015. aug. 31. 06:48
 5/51 anonim ***** válasza:
100%
Munkanélküli segélyt 3 hónapig kapsz. Utána Max FHT-t igényelhetsz, ami egyenes út a kozmunkahoz. Rabszolgaber és többnyire xar munka. Hát nem tudom, hogy ezért érdemes volt e ott hagyni a munkát. Tanulni mit szeretnél és miből?
2015. aug. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
48%

1. Nem kell foglalkozni másokkal. Mindig, mindenki össze-vissza beszél. :D


2. " De már ha fizetek volna akkor sem maradtam volna ott." Eddig te fizettél, hogy ott dolgozz? :DD

2015. aug. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
43%
Én teljesen megértelek. Az emberek ha meghallják hogy nincs munkahelyed, (ami nem egyenlő azzal hogy valaki nem dolgozik) akkor vagy nagyon sajnálnak, de ha te abból nem kérsz és mondod hogy Köszi de tök jól vagyok, nem kell sajnálni akkor pedig támadnak. Mert nehogymár te jól érezd magad, amíg ő robotol. Tényleg a felfogással van a gond. Senkinek nem lesz rosszabb attól hogy nekem van munkahelyem vagy attól hogy nincs. De azt is megfigyeltem hogy ha egy nagyon szarul fizető állást elvállalsz (közmunka) akkor is rendben vagy, ha még panaszkodsz is akkor pláne. Lényeg hogy rossz legyen neked és akkor "megfelelsz" a magyar átlag ember szemében.
2015. aug. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
70%

Gratulálok! Ez aztán felelősségteljes döntés volt!

Jajj, picit kemény a meló, piszkálnak a munkahelyemen!

Mi a megoldás? Dobjuk el, majd az állam eltart az adófizetők pénzén!

Soha nem váltottam így melót, ahogy te. Akármennyire szr a meló, előbb találni kell másikat.

Ki fog eltartani, ha letelik a segély?

Ha véletelen mázlid lesz és még mielőtt letelne, találsz melót, de akkor is anyagi kiesés lesz, mert a segély kevesebb, mint amennyit kaptál volna fizetésként

Azért szólnak meg, mert felelőtlen döntést hoztál! Nem vagy óvodás, nem fog senki lesajnálni, mert szr a melód? Inkább duzzógva éhenhalsz? Hát csak tessék.

2015. aug. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

6

7 es

köszönöm az értelmes válaszokat!

5ös

tisztába vagyok, hogy működnek a dolgok jogilag, nem kell a észosztás. Itt nem én vagyok a kérdező. Amúgy meg nyilván jövedelmezőt tanulnék, miből...a pénzedből:D

2015. aug. 31. 07:08
 10/51 A kérdező kommentje:

Már bocs egy szóval sem mondtam h szarul élnek s képzeld eltartott sem vagyok. Gondolod, h úgy lépek le, h másnap éhen hallok?

Amúgy lövésed sincs neked mit okozott nekem ez a meló, s már bocs, szarok az adófizetők pénzére, ez az én életem és biztos nem áldozom be a magam a hülye Magyar mentalitás kedvééért!:)

2015. aug. 31. 07:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!