Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valakinek szívátültetésre...

Ha valakinek szívátültetésre van szüksége, és kicserélik akkor hogy-hogy ugyan azt az ember kapjuk, mikor felébred?

Figyelt kérdés
nagyon érdekes, mivel egy emberre vagy azt mondják hogy szőrös szívű (ez a negatív) vagy jószívű (nyilván ez a pozitív)

2015. szept. 4. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Hány éves vagy kedves kérdező?
2015. szept. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A szőrös szív kifejezés ha jól tudom(nem biztos, hogy jól tudom, erre emlékszem a középsuliból) a középkor után egy kicsivel jelent meg, mikor elkezdtek foglalkozni az anatómiával, és rabokat használtak erre a célra. A rossz körülmények miatt a raboknak lett valami elváltozás a szívén ami miatt úgy nézett ki mintha szőrös lenne, és a rabok nem ok nélkül rabok következmény szőrös szív->gonosz ember.


Valójában nincs köze a szívnek az ember viselkedéséhez, maximum azt tudom elképzelni, hogy utána néz kitől kapta a szívet és megpróbálja utánozni(akaratlanul is), hogy feldolgozza a történteket

2015. szept. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez vicc?

Ugyanaz az ember marad, mert a személyiség az agyban "lakik".

Régen ezt nem tudták, ezért mondunk ilyeneket: rosszmájú, galamb epéjű, kőszívű, stb.

Ha nagyon peches szegény ember, és a műtét alatt hosszabb oxigénhiányos állapot alakul ki, ez károsíthatja az agyat és akár a személyisége is változhat, de nem a szívátültetés, hanem az agyállomány károsodása miatt.

2015. szept. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem a személyiségét cserélik, hanem egy testrészét. Ha ez így mehetne, akkor nem lennének bűnözők, mert a börtönök helyett csak kicserélnék az emberek szívét. Ez elég meseszerű, nemde?
2015. szept. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a kérdéseddel, hogy bár egzakt magyarázat nincs, de gyakori tapasztalás az, hogy szervátültetésen átesett emberek megváltoznak. Nem csak szívműtét után, ami aránylag ritka, de pl. májátültetés után is.

Nincs olyan nagy számú és rendezett adatmennyiség, amely alapján ezt megdönthetetlen ténynek lehet tekinteni, s mindenkire igaz. Viszont bulváros pletykánál azért sokkal többről van szó.

Egy régi felfogás szerint a lélek a szívben lakozik. Ha a jellemváltozás csak szívátültetés után lenne megfigyelhető, akkor az arra hajlamos kijelenthetni, hogy hát a lélek is gazdát cserélt.

És fontos megjegyeznem, hogy nem olyan változásokról van szó, amely bárkinél, aki komoly traumán átesett előfordulhat. Pl. fontos lett neki a család, elhagyott rossz szokásokat, befelé forduló lett. Nem ilyenekről van szó, hanem profánabbakról.

A donor szerette a halat, a recipiens gyűlölte. Műtét után kifejezetten "halas" lett.

Donor operaénekes volt, a recipiens soha nem járt színház környékén sem, felgyógyulva operabérletet vett.

Szóval nem is olyan egyszerű és felesleges kérdés ez!

2015. szept. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hallottam, hogy nemrég valahol fejátültetést csináltak. No azon lehet elmélkedni...
2015. szept. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én azt 0lvastam, hogy kutyán hajtottak végre fejátültetést. de csak 1-2 órával élte túl a műtétet.
2015. szept. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezeket a kutyás fejátültetéseket meg kétfejű kutyákat a hidegháborús Szovjetunióban csinálták, nem túl steril körülmények között(amennyire tudták sterilizálták a helyet, csak kb műtét után egyből vitték őket a szabadba, nem várták meg hogy felépüljenek a műtétből). Majdnem mind fertőzésben halt meg, több nap után
2015. szept. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nekem is a volt Szovjetúnió rémlik, ha legközelebb megtalálom az oldalt, belinkelem, hátha érdekel valakit.


----- ez volt az off -----


amúgy (válaszoljak a kérdésre is), biztos, hogy életmentő transzplantáción átesett személy megváltozik, hisz átértékel mindent, ami egészséges embereknek teljesen természetes, magától érhetődő, megszokott dolog. az életet, a számunkra biztosnak vélt holnapot... az élet (biológiai élet!!!!!!) sebezhetőségét!

2015. szept. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!