Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfiak! Megpróbálnátok...

Férfiak! Megpróbálnátok megvédeni, vagy csendben eltűnnétek a következő esetben?

Figyelt kérdés
Panelban laksz,mész lefelé,mikor hallod és látod,hogy egy 20-25 év körüli fiú a házban lakó egyik női lakótársat fenyegeti késsel, rablás és félelemkeltés céljából, Ti szembeszállnátok a tegyük fel nálatok fiatalabb támadóval,vagy csendben tovább állnátok,mert hogy nem láttatok és hallottatok semmit?
2015. szept. 5. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok férfi,de feltételezzük most.

Ha erősebb lennék,és férfi lennék,akkor megvédenék bárkit.

Nőként felmennék,és hívnám a rendőrséget azonnal.Aztán mikor hallom a szirénát,akkor lemennék...

2015. szept. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A rendőrhívás persze,azt gondiolom a legtöbben azért csak megtennék. De amíg kiérnek a rendőrök,bármi történhet,és nem tudom,az ember ilyenkor mennyire számíthat másokra,gondolom mérlegelni kell hamar ebben qa helyzetben, és ez nem lehet könnyű. Köszönöm a válaszod.
2015. szept. 5. 12:34
 3/10 anonim válasza:
Én tuti nem avatkoznék bele a dolgokba. Kiindulva abból ,hogy engem is megtámadtak 2-en az utcán és Önvédelem céljából rávertem mind a kettőre. Természetesen azután miután felhívtam a rendőröket. 40 perc kellett nekik mire ki értek. Addig nem fogok tétlenül állni és hagyni hogy összeverjenek. Az egyiknek az orra tört be és kipukkant a szeme. A másiknak meg az arccsontja. Mind a 3-munkat bevittek és sulyos testi sértés miatt minimum 3 év börtönnel fenyegettek meg a rendőrök. Hála istennek volt felvételem a történtekről és az ügyészség még majdnem meg is dícsért hogy a rejtet erőforrással mit tettem...
2015. szept. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
hívnék még néhány szomszédot gyorsan, és azért ha többen feltűnünk a lépcsőházban csak elszaladna a támadó
2015. szept. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nálunk egyszer az egyik helyen ahol laktam a folyosón fojtogatta a szomszéd a lányát (mindkettő felnőtt) Én kinyitottam az ajtót, berántottam a lányt, ajtót becsaptam. hívtam a rendőrséget. a folytogató egy kétszer akkora ember volt mint én. de így a helyzeti előnyt pont kihasználhattam. Amíg kijött a rendőrség, együtt nyomtuk az ajtót.


ha nincs ilyen helyzeti előnyöm, csak a rendőrséget hívom. De ha van lehetőségem, akkor elhárítom a bajt.


egy biztos, ha az ember bármibe beleavatkozik számolnia kell vele, hogy ő is céltábla lesz. Ez sajnos elkerülhetetlen. a sok kanapéhuszár utólag engem is megítélt, hogy mertem beleavatkozni. Én mindenkinek csak annyit mondtam, az én lábtörlőmön ne fojtsanak meg senkit. végül a pasi amgy leszokott a piáról,(ok persze egy darabig nem láthatta a családját ugye.) és békét kötöttek. mai napig néha összefutunk, és nem lett gond.

2015. szept. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

20 eves vagyok, viszonylag kigyurt, eros, magas, de ugyanakkor rendkivul furge sract. Ettol fuggetlenul az elso dolog amit tennek, az biztosan az lenne, hogy felmerem a helyzetet. Amiket gyorsan egy szempillantas alatt figyelembe vennek:

-hozzam viszonyitva milyen eros lehet a tamado ranezesre

-milyen veszelyes eszkoz van nala (kes, fegyver)

-es milyen menekulesi lehetosegeim vannak

kizarolag akkor mennek neki a tamadonak, ha nalam gyengebbnek vagy egyenrangunak itelem meg (testmerettol fuggetlenul), es kizarolag akkor ha nincs nala fegyver. Ha kes van nala, akkor is csak olyan esetben tamadnam meg, ha nem kis, zart helyen alakulna ki a dulakodas, hanem lenne nemi mozgasterem, esetleg menekulesre lehetosegem.

2015. szept. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mivel kés van nála, ezért nem szállnék szembe.

Hívnám azonnal a rendőrséget.

2015. szept. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Késes ellen puszta kézzel kb alig van esélyed szóval szinte biztos hogy megszúr mielött letepernéd és a szerencse kérdése hogy hol. Ha van nálad valami fegyver pl gázpisztoly spray,vagy legalább egy hosszabb vascső bot akkor egy meglepetésszerű támadással le lehetne állítani a késest.


De legrosszabb ha beleszólsz és utána mindketten neked esnek mert miért szóltál bele, ők így szeretik egymást. Mert ilyen is van sajnos .

2015. szept. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kés ellen puszta kézzel vagy akár másik késsel még egy kommandósnak is kockázatos kiállnia, úgyhogy én inkább kihívnám a zsarukat. Ha van rá lehetőség, esetleg csinálnék egy fényképet a fickóról.


Aki puszta kézzel a lépcsőházban nekiáll emberkedni egy késes bűnözővel, az nem bátor, hanem hülye.

2015. szept. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gyorsan keresnék valami fegyvert.
2015. szept. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!