Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van egy olyan, számomra...

Van egy olyan, számomra bosszantó tulajdonságom, hogy minden ismerősömmel más-más hanglejtéssel, szóhasználattal, sebességgel beszélek, attól függően, hogy a másik milyen személyiség. Ezen hogyan tudnék változtatni?

Figyelt kérdés
2015. szept. 6. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Faterommal hangosan és tagoltan beszélek, mert ha normálisan mondom, visszakérdez. Másokkal viszont normálisan szoktam beszélni és megértik. Hát most így ha ilyen van, akkor értető szerintem. Alkalmazkodsz.
2015. szept. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez normális, egyszerűen alkalmazkodsz a másikhoz.

Én pl. apámhoz hangosan, tömören beszélek, mert nagyot hall; anyámhoz tőmondatokban, mert gyakran az összetett mondatokat nem érti meg; a többiekkel általában egyformán.

2015. szept. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De nem ezért! Mindenki teljesen normális, csak a belőlük kiáramló energiák hatnak így rám.
2015. szept. 7. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!