Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Egy közösség, ahol az ember...

Rémpásztor kérdése:

Egy közösség, ahol az ember fiatal korától kezdve egy másik világban él át interaktív kalandokat, meghatározza a későbbi személyiségét - hogy ez jó, vagy rossz, függ a közösségtől magától. Szerintetek hány éves kortól ideális ilyen játékba kezdeni? "

Figyelt kérdés

2014. ápr. 9. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
13%
Legjobb, ha soha nem kezd ilyen játékba senki. Sajnos a legtöbben hajlamosak ilyen formában élni az életüket, a valódi élet pedig csak egy rossz álom számukra 2 játszás között.
2014. ápr. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Heló!


Először is ott van a korhatár az ismertetőben. ne márt figyelembevenni. Továbbá tisztáznia kel lamgában annak, aki játszik, hogy mti is vár el, mti szeretne...


"hogy ez jó, vagy rossz, függ a közösségtől magától."


Legnagyobb mértékben magátó la játékostól függ. Azért ezt nem árt tisztázni.


"Legjobb, ha soha nem kezd ilyen játékba senki. Sajnos a legtöbben hajlamosak ilyen formában élni az életüket, a valódi élet pedig csak egy rossz álom számukra 2 játszás között."


Nos, erről nem egy játék tehet. Aki pedig valami másba menekü la gondjai, élete elől, az csakis magának ksözönheti, ha nem lesz változás, vagy rosszabbodik az élete.

Játk, fegyver, alkohol, étel, szórakozás... NEM TEHET RÓLA, ha egy ebmer csinálja. Ne hárítsuk már a felelősséget másra, nonszensz...

2014. ápr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A játékok dobozára vagy digitálisan vásárolt játék esetén a játék áruházi oldalán szerepel, hány éves kortól ajánlott a játék. Ezt a szülő felül tudja bírálni, és ha úgy ítéli meg, alacsonyabb korhatárbesorolsú játékot is visszatarthat vagy magasabbat is megengedhet. Attól függ, mennyire érzi érettnek a gyerekét.


A szülő részletesebben is utánaolvashat a játéknak, nézhet videókat róla, így meg tudja ítélni, megveszi-e a Gears of Wart a hat éves kislányának.


Az, hogy mennyi időt tölt játékkal a gyerek, szintén a szülő által szabályozható dolog.


Vagyis a gyerekek nem egyformák, a felelős szülő pedig el tudja dönteni, mivel és mennyit játszhat a gyerek.


Persze Magyarországon ez két dolog miatt is rosszul működik.

1. A szülők nagy része nem gondolkodik felelősséggel. A gyerek ne legyen láb alatt és amíg nem tesz magában fizikai kárt, azt csinál, amit akar. Vagyis simán megkapja az alsós általános iskolás a 16-18 éveseknek szánt játékot és annyi időt tölt vele, amennyit akar. A szülő legfeljebb elégedetlenkedik, hogy a gyerek egész nap a gép előtt rohad, bezzeg az én időmben.


2. Magyarországon a szülők nem vesznek játékot a gyerekeknek. A legnagyobb videojáték fogyasztók, mármint akik fizetnek is a termékekért, a fiatal felnőttek. A gyerek csak megkapja a gépet, aztán már torrentezi is lefelé a legújabb Call of Battlefieldet. A szülő nem tudja, hogy mivel játszik és nem is nagyon érdekli. Meg sem próbálja szabályozni, a gyerek minden korlátozás nélkül rendszergazdai joggal ahhoz fér hozzá, amihez akar.


3. A szülő elhárítja a felelősséget. Nem törődik a gyerekkel, de a hibás a videojáték és egyéb média, az oktatás és tanárok, gyakorlatilag mindenki, csak ő nem.

2014. ápr. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!